Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Mińsk Atlant - nie mrozi

24 Cze 2006 22:59 7240 17
 • Poziom 10  
  Moja lodówka nie mrozi tzn. włącza sie i wyłącza prawidłowo. Mrozi dobrze zamrażalnik, jednak w komorze głównej temp. jest znacznie za wysoka. Nie pomaga pokrętło do regulacji temp. Czy można w jakiś sposób samemu zdiagnozować usterkę? Nie znam się na lodówkach, a po obejrzeniu kilku programów "USTERKA" włos jezy się na głowie. Więc gdyby skonczyło się na wizycie fachowca, chciałbym przy Państwa pomocy być chociaż wstępnie przygotowany. Z góry dziękuje za okazaną pomoc.

  Moderowany przez skryn:

  Przeniosłem z "AGD i Systemy Grzewcze".

 • Poziom 16  
  Sprawdź, czy nie jest za mocno oszroniony parownik. Teraz, gdy jest wysoka wilgotność i temperatura otoczenia na parowniku odkłada się duża ilość szronu i praktycznie blokuje cyrkulację powietrza w komorze lodówki. Pomaga niestety częste odszranianie i co bardzo ważne osuszenie lodówki przed ponownym włączeniem.
 • Specjalista AGD
  Proszę zmierzyć temperaturę w komorze chlodzenia(najlepiej przez kilka godzin nie otwierać lodówki ) i napisać jaki był odczyt.Pozdrawiam.
 • Poziom 10  
  Witam ponownie. Temperatura w komorze głównej, na najwyższej półce to 19 st. Mierzyłem przez całą noc. Regulator temp. ustwiony na 6. Pomocy!!!
  Acha dodam, że na parowniku w komorze z jednej strony tuż pod zamrazalnikiem pojawiała się jakiś czas ogromna bryła lodu, ale lodówka mroziła normalnie. Teraz bryła roztopiła się.
 • Poziom 20  
  Witam.To wlaczenie[praca] ile czasu pracuje a ile trwa postoj to tak dla zorientowania co by uciebie zrobic.Bo ile pracuje i nie zalezy od wielu czynnikow.Czy byl zmieniany Termostat.A tak nawiasem to usterka zepsula nam w branzy klientow i dzis wszyscy momentalnie umia naprawiac i krytykowac [majstra].Powodzenia.:cry::cry::idea:
 • Poziom 10  
  Lodowka włącza sie na krótko potem długo nic. Termostat nie był wymieniany. Od nowości to pierwsza usterka (ma 14 lat). Stary, dobry wyrób ZSRR. Jak mozna sprawdzić termostat i szczelność układu chłodzącego ? Czy z tyłu są elementy, które bez rozkręcania dają symptomy uszkodzenialub nieszczelności? Ktoś napisał mi wczesniej o tej bryle, że może być nieszczelność, ale gdzie ? Wyciek plynu chłodzącego da się zauwazyć? Ma jakiś specyficzny kolor, zapach?
  Co do programu "USTERKA" to spokojnie do niego podchodzę i na pewno nie będę pouczał i sam naprawiał ekstremalnie na siłę. Ale przyznacie Panowie ze czasem usterka jest niewielka i mozna samemu sobie poradzić. Tak od wielu lat udaje mi się (z pomocą elektrody) naprawiać pralkę automatyczną.
 • Poziom 24  
  Czy drzwi dobrze się zamykają,może masz uszczelkę uszkodzoną.sprawdź czy na tylnej ścianie pojawia się lód lub cieknie woda(po zewnętrznej stronie)
 • Poziom 20  
  Krotko to ile minut pracuje i ile stoi
 • Poziom 10  
  Ostatni pomiar. Pracuje około 15 minut. Przerwa około 25 minut. Nie ma żadnych oznak uszkodzenia tzn. dziur, kropel na zewnatrz itd. Pozdrawiam
 • Specjalista AGD
  Czy jestes pewny że płyta lodówki podczas pracy jest zamrożona całkowicie (tam gdzie robiłeś pomiar).Przypuszczam że tak nie jest.Pozdrawiam.
 • Poziom 10  
  Termometr polożyłem po prostu na najwyższej półce. Płyta rzeczywiście nie jest nawet oszroniona lecz tylko zimna (Czy ona nazywa się parownikiem?) Pozdrawiam
 • Specjalista AGD
  Sprawdz miernikim cewkę (z tyłu zlewej strony na dole) jeżeli będzie dobra to wymień termostat TAM -133(bedzie zalany wodą) myslę że wszystko wróci do normy.Koszt regulatora ok.40 zł.Pozdrawiam.
 • Poziom 10  
  Sprawdziłem wszystko tzn. rurki, podłączenia,tylną ściankę itd. Wydaje się, że wszystko jest OK. Obejrzałem też termostat. Czy na zewnątrz mogą być jakieś oznaki że jest uszkodzony?
 • Specjalista AGD
  Kolego czy sprawdzałeś cewkę sterującą przepływem czynnika w lodówce.Pisałem o tym wyżej.

  Dodano po 27 [minuty]:

  Jeżeli okaże się że cewka jest sprawna to połącz ze sobą przewody na próbę od termostatu TAM 133 .Po załączeniu płyta wś rodku lodówki powinna zacząć chłodzić.
 • Poziom 10  
  Chole...nder zapomniałem. Czy cewka to taka czarna puszka obok białej do ktorej prowadzi przewód zasilający ? W jaki sposób mam podłączyć miernik?
  Do termostatu prowadzą dwa przewody rozumiem, że dla sprawdzenia termostatu mam je z niego wypiąć i połączyć ze sobą?
 • Poziom 11  
  poszukaj spycjalnej zasuwanej klapy zaraz pod zamrazalnikiem i wysuń ją robiąc szczeline
 • Specjalista AGD
  Weż wypnij przewody z termostatu i je połącz ze sobą .powinieneś usłyszec klapnięcie zaworu cewki sterującej po kilku minutach płyta wśrodku powinna zacząc chlodzić .Jeżeli tak będzie to kupuj TAM 133 i zaczynaj chłodzić piwko.Powodzenia.
 • Poziom 10  
  Wypiąłem przewody z termostatu (są tam trzy jeden to chyba masa /zielonożółty/ więc spiąłem dwa pozostałe). I ...kicha lodówka się włączyła ale nadal nie mrozi. Pozostaje chyba ta cewka... W jaki sposób ją sprawdzić i jak ona dokładnie wygląda. Może jakieś inne sugestie. Proszę...

  Poprawka:
  No więc tak. Sprawdziłem miernikiem tą cewkę i całą uważnie obejrzałem po zdjęciu obudowy. Cewka ma prosta budowę więc myślę, że wszystko jest OK. Pozostał jeszcze raz termostat. Czy jest jakiś inny sposób jego sprawdzenia? :cry: