Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprężarka Delphi, Corsa B '99 napełnianie oleju

25 Cze 2006 21:22 2444 5
  • Poziom 10  
    Sprężarka Delphi, Corsa B '99 napełnianie oleju

Miałem rozmontowany układ klimatyzacji przez kilka tygodni. Wylałem olej ze sprężarki (który zapewne już wchłonął sporo wody) i teraz pojawiło się pytanie.

1. Przez który wlot/wylot sprężarki dolać oleju przed uzupełnianiem układu? Czy może nie jest to konieczne i wystarczy zassać olej przez zawór diagnostyczny przed napełnianiem parowym lub cieczowym?
    2. Czy można zastosować oba sposoby napełniania; parowy lub cieczowy?
    3. Czy w sprężarkach jest jakiś dodatkowy olej oprócz tego z układu klimatyzacji?

Proszę nie piszcie, że w specjalistycznej stacji obsługi będą to wiedzieć. Silnik X10XE, Olej Synthetic PAG, gaz R134a.

Dzięki,
    fotonik.
  • Poziom 20  
    Czołem ! Olej kupisz w hurtowni AGD MUSI BYĆ PAG- do R134a.Układ napełnij (gazowym) -przed sprezarka. Sprawdz dobrze szczelnosć.olej jest do smarowania sprezarki i "biega" w klimie z R 134a.
    powodzenia
    TFX
  • Poziom 11  
    z modelu sprezarki który masz wylałes olej i musisz wlac tyle samo za duzo oleju to nie dobrze jaki olej znajdziesz w notach katalogowych tej sprezarki
  • Poziom 10  
    Olej zassała próżnia przez zawór niskiego ciśnienia a wylałem go wykręcając śrubkę M8 od spodu. Napełniłem układ 700g gazu i klimatyzacja działa (w autodacie napisane jest 900g a w poradniku dotyczącym klimatyzacji 700g??). Schładza powietrze o około 10stC, podobno powinna działać lepiej.
    Ciśnienie niskie dochodzi czasami do 4 atmosfer czy to źle?

fotonik
  • Specjalista AGD
    fotonik napisał:
    Ciśnienie niskie dochodzi czasami do 4 atmosfer czy to źle?

Jak stoi, czy jak pracuje? :D
  • Poziom 10  
    Jeśli dodać gazu ciśnienie wzrasta czasami do tych 4 atm.

Pojeździłem trochę i gdy jadę to działa fajnie, ale gdy silnik pracuje na wolnych obrotach to cieniutko. Czy przyczyną tego może być przygięta rurka, czy raczej niedobór gazu?
    Czy w słabszych silnikach (40kW/55KM) na wolnych obrotach klima (tylko zimny nawiew) działa słabiej?

Dzięki za wszystkie podpowiedzi.
    Piotrek.