Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SA-GX280 technics "overload"

25 Cze 2006 21:41 9007 13
  • Poziom 10  
    Wiem że temat był juz poruszany kilka razy.
    Problem polega na tym że po włączeniu wzmacniacza pojawia sie od razu napis: overload.
    Wiatrak jest napewno sprawny!!!Mysle ze to raczej końcówka mocy!
    Tylko nie wiem jak sie upewnic!! Napięcia wszystkie dochodza do wzmacniacza,tylko wyjście z koncówki pokazuje jakies dziwne rzeczy,tzn wychodzi dosc wysokie stale napięcie-czy ktos moze pomóc???
    ps.oczywiście nie właczają sie przekaźniki do głośników
    Przy próbie przełaczenia wyjść z "a" np na "b" pokazuje się jeszcze napis "power swith off"
    help!!!:|
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Napięcie stałe na wyjściu-uszkodzona końcówka mocy .
  • Pomocny post
    Admin grupy audio
    Witam

Na 99% masz uszkodzona końcówke mocy, z tego co mi wiadomo to naprawa jest nieopłacalna.

Niedawno trafil do mnie inny amplituner z tej serii, koszt nowej hybrydy to ok. 200 zł

Dla pewności posprawdzaj jeszce tranzystory przy końcówce, czasami tak sie dzieje gdy któryś z nich sie uszkodzi.
    jesli mozesz to podaj okoliczności powstania usterki.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Co do awarii to niewiele wiem bo kupilem tego wzmaka za grosze, sadzilem ze jak jest w technicsach pewnie milion usterek po drodze przed końncówką.Ciezko taka hybryde upalic. Gosc mowił ze wzmacniacz zepsul sie po burzy. Dodal jeszcze ze byl wylaczony!!!
    Zjawisko przynajmniej dziwne,sadzilem ze moze padly kondziołki przy wyjsciu, ale są całe.wyciągne całą końcówkę mam nadzieje ze uda się odpalić resztę wzmacniacza i sprawdzę napięcia signał m.cz. jeżeli bedzie wszystko ok, to chyba wymienie tą końcówkę.
  • Relpol przekaźniki
  • Admin grupy audio
    witam

jak wyciągniesz scalak to nic sie nie zmieni, sprzęt nadal będzie pokazywał "overload". Te układy maja w sobie kontrole napiecia i jeszce jakieś inne wytwory technicsa, niestety ale bez końcówki urządzenie sygnalizuje jej usterke (poniekąd słusznie , bo brak to usterka).

Sprawdź wszystkie półprzewodniki miernikiem, oczywiście bez końcówki, jeśli wszystko jest ok. to dopiero możesz zakładać ze padła koncówka. Z tego co wiem to do tej hybrydy są zaminienniki, na elce jest kilka tematow na ten temat, poczytaj :)

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    No i to jest własnie dziwne, ale po wyjęciu rsn3306, nie wyskakuje żaden błąd!!!!!! Niestety jeszcze tuner fm nie chce wyłapywać żadnych stacji, pomimo że pokazuje częstotliwośc, także tam też się chyba cos ujarało!!!
    Jak na złość jedynym zamiennikiem jaki do tej pory jest RSN3305!!
    Chyba że ktoś z was napotkał się na jakiś inny bardziej przyjazny cenowo????
  • Spec od car audio
    Sprawdź rezystancję między wyjściem głośników a + i - zasilania, jeżeli jest 0 to znaczy, że masz uszkodzoną hybrydę. Jeżeli tuner nie stroi a masz sygnał na wyjściu tunera to pomaga zestrojenie p.cz.
  • Pomocny post
    Admin grupy audio
    Witam

Z tego co ja wiem, to oryginalnie powinien być SVI coś tam a RSN to jest własnie zamiennik SVI.

isteniej taka mozliwość ze jest uszkodzony sam procesor, spróbuj ustawic stacje ręcznie, bez automatycznego strojenia, jeśli załapie to znaczy zę wymagana jest lekka regulacja toru p.cz.

Jeśli nie to obawaim sie że to coś "grubszego", jestes w stanie podać okoliczności powstania usterki ??

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Co do usterki, to tak jak juz wczesniej wspomniałem, gość od którego go zakupiłem mówił że ujarało się coś po burzy!!!Na dodatek wspomniał że wzmak był wyłączony od sieci. Wracając do tunera to żebym mógł coś usłyszeć i nastawić wyciągne ponownie końcówkę i sprawdze sygnał m.cz oraz czy po nastawieniu ręcznie złapie jakiś sygnał. Dziwne jest również to że że po nastawieniu danej stacji i podłaczeniu anteny nie działa również RDS.
    Do tego grzeje się również miejsce wyjscia z płyty głównej do płytki tunera.Niestety w tej chwili chwilowo musze odstawić wzmaka na półkę ze względu na tygodniowy wyjazd:|:|
    Dzięki za dotychczasową pomoc.
  • Poziom 38  
    Kiedyś miałem ten sam problem z SA-GX180. Okazało się że zimne luty dały o sobie znać (puściły tranzystory zamontowane na radiatorze)
  • Poziom 10  
    Coś mi się wydaje że ktoś tam dobrze narzeźbił, wejście sygnału tzn. obydwa przedwzm. są również ujarane,zabieram się do wymiany przedwzmacniaczy, poźniej zabiorę się za tuner.Jeszcze mu się nie przyjrzałem, ale objaw jest taki że po podłączeniu anteny-tuner szuka stacji, ale nic nie znajduje!! W miejscu gdzie na pewno jakaś stacja nadaje jest tylko szum!! Gdzie szukać przyczyny??
  • Poziom 10  
    Po długich bojach, znalazłem przyczynę niedziałania tunera, uszkodzony tranzystor w torze zasilania tunera,po drodze musiałem wymienić jeszcze obydwa przedwzmacniacze na wejściu wzmacniacza, no i największy ból-końcówkę mocy!!! Temat zamykam, dziękuje wszystkim za pomoc,pozdrawiam.:D
  • Poziom 17  
    napiecie stałe na wyjsciu czyli?? powiedzcie mi jaka wartosc napiecia... bo u mnie jest taki sam problem z overlad a napiecie na wjsciu wynosi 0,3V i 0,5V dla obudwuch kanałów.prosze o pomoc