Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Głośniki do kina domowego, dobre ?

kurtwagner 26 Jun 2006 12:17 1588 4
    kurtwagner
    Level 12  
    Chciałbym prosić doswiadczonych o ocene mojego wyboru

Przednie satelity:
    GDN 22-120-8 SS
    GDM 14-100-8-SS
    GDWT-8-150-8-PJ

Centralny:
    2x GDM 14-100-8-SS
    GDWT-8-150-8-PJ

Satelity efektowe:
    GDM 14-100-8-SS
    GDWT 8-150-8-PJ

Subwoofer:
    Earthquake Tremor XR 12' ( gdyż mam tak w posiadaniu i jego dzwiek jak na mój gust jest ok)

Jak już mowiłem bardzo prosze o ocene i ewentualne korekty z poradami. Z góry dziekuje
    Kry_H
    Level 20  
    Nie. To jest pomyłka.

Zrób przednie kolumny na głośnikach kopułkowych, a w centralnym zamiast gdm wstaw małe gdn i kopułki.
    mirro1234
    Level 23  
    1. Zamiast GDWT STX'a użyj kopółki chociażby Tesli ARV.

2. Nie używaj w przednich satelitach GDM bo to kiepski wybór. Polecam również coś Tesli np. ARP lub ARX. Może być też coś Tonsila, ale to już droższe rozwiązanie.

3. Do centralnej również jak przedmówca odradzam stosowanie tego średniaka STX'a. Również proponuje Tesle np ARN 116/... i na góre oczywiście ARV-ke.

4. Satelity efektowe - to samo co centralny tylko na niskie ARN 150/...

Na temat tych głośników można znaleść dużo na forum (nie tylko tym) i w dziale DIY.

5. Napisz coś więcaj o tym głośniku na suba. Może jakieś linki lub parametry i charakterystykę przenoszenia.
    Elminster
    Level 21  
    Ile masz kasy? Jaki pokoj? Jaki wzmak?

Dodano po 33 [minuty]:

Korzystajac ze jest promocja na W170 S 4ohm ( 69zl )

Proponuje zrobic 5 monitorkow np:
    - W170 + sc10n
    - W170 + arv

Bedziesz mial kino z ladnym dzwiekiem ktore bedzie sie idealnie zgrywac. Koszta zostana mniej wiecej te same. A przy zamowieniu ( W170 + sc10n )x5 moglbys powalczyc o jakis rabacik :)
    Tremolo
    Level 43  
    Nieporozumienie: po raz chyba dziesiąty widze błąd w postaci ładowania glośników średniotonowych na łośnik centralny tam trzeba dać coś co pogra od 100Hz. Sam mam niezbyt niski glos ale analizowałem go i coś sie pojawia w zakresie okolo 120 Hz. (wiem co po niektórzy powiedzą że te GDM to nieudane GDN - przerobione) no ale nawet jakby to grało to strasznie cicho jak na central. Ten głośnik by zniknął pomiędzy frontami.

na opczątek możesz zrobić powiedzmy przody na W170 a tyły i center zrobić na ARZ 6608 lub innym szerokopasmowcu Tesli. Zawsze to mniej jesli chodzi o cenę zwrotnic, które i tak bedizes zmuisał samemu zrobić.

Po za tym mówi się fronty a nie satelity przednie bo to oznacząloby ze sa gdzies podwieszane.

Po za tym te GDWT nie nadają sie do odsłuchu domowego.