Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centrale Alcatel 4200 oraz OmniPCX

26 Cze 2006 12:59 3971 9
  • Poziom 13  
    Witam. Poszukuję informacji na temat kabla RS 232 do podłączenia Alcatela z PC lokalnie Karta CM-1.
    Gdzie można kupić taki kabel? czy da się obejść hasła bez twardego resetu? jaka wersja PCMMC obsługuje tą centralę.
    Pierwszy raz podchodzę do Alcatela ale wcześniej programowałem już wiele innych central.
    Dziękuję Andrzej
  • Poziom 38  
    Przeszukaj forum było już bardzo dużo materiałów na temat tej centrali.
    Co do hasła jeśli zostało zmienione to będziesz miał duży problem reset centrali lub uzyskanie za nie małe pieniądze od NEXTIRAONE hasła producenta.
  • Poziom 13  
    Dziękuję za odpowiedź.
    Przeczytałem inne posty na temat 4200 E, ale nadal nie mam potrzebnej wiedzy. Potrzeba mi informacji czy można zrobić sobie kabel zgodnie ze rozpiską złąsza X8 zamieszczonym poniżej
    czy trzeba jakiś układ elektr. Które masy wykożystać? Czy trzeba coś ustawiać z awiza aby zacząć transmisję lokalną po RS? jeżeli kat to z poziomy admina. czy opera. bo mam chasło tylko opera.
    Jakie jest chasło standardowe admina?
    czy dla poł. lokalnego po RS na płycie CM-1 trzeba jakieś jumpery przełączyć?
    Czy PCMMC wersji 422_13_5 nadaje się do tego modelu.
    Dużo tych ??????????? ale może choć część odpowiedzi.
    Chętnie zadzwonię do kooś kto zechce mi podpowiedzieć jak sobie poradzić. Ten alcatel jest dla mnie dużą szansą bo mogę się na nim doktoryzować bez przeszkód.
    Pozdrawiam Andrzej
  • Poziom 38  
    Poszukaj takiego tematu na forum:
    Centrale Alcatel 4200 oraz OmniPCX.
    Jest tam dużo wiedzy na temat tej centrali oraz sposób sprawdzenia jaka wersja oprogramowania jest obecnie zainstalowana.
    Jeśli będzie brak odzewu to w miarę możliwości postaram się pomóc.
    Hasło instalatora poszło na priva.
  • Poziom 13  
    Dziękuję znalazłem tam wiele odpowiedzi.
    Zrobiłem kabel, znalazłem odpowiedni PCMMC R32_11.0 - to jedyny który mi umożliwił połączenie bez dziwnych komunikatów o niezgodnościach.
    W centrali mam soft 3.1.
    Centrala to Alcatel Office ER3.1 Busines 3AC30427.
    Mam pytanie czy jest wersja PCMMC do tej centrali z polską wersją bo PCMMC R32_11.0 który posiadam nie ma polskiej wersji a dla początkującego to dodatkowy problem.
    Andrzej.
  • Poziom 38  
    W wersji oprogramowania nowszej np.:4 przy uruchamianiu jest pole wyboru języka oraz systemu.
    Jeśli ustawisz program do zarządzania na wersję 4.0 to przy próbie połączenia się z centralą o starszym sofcie otrzymasz informację czy ma się zaadoptować czy wykonać migrację ze starszego do nowszego i nic w tym groźnego. Ważny jest podczas instalacji oprogramowania wybór jeśli brak jest Polski to wybierasz International.

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    prubowałem wersji PCMMC 422_13_5 ale po prubie połączenia poinformował że wykryto niezgodność , w oknach produktów wyświetlił
    się product PABX 3AC30252BPAAABS245A/13.3 w drugim okienkuAlcatel Office ER3.1 Busines 3AC30427 i ne zaproponował żadnej adaptacji w okienku propozycji adaptacji nie był żadnego tekstu.
    Program zapytał tylko czy połączyć mimo to czy przerwać , więc przerwałem bo programowanie w takich warunkach moło by coś napi..... .
    Podczas instalacji programu na PC przy wyborze typu centrali wybrałem "select all" i wgrały mi się wszystkie wersje na dysk więc powinien mi coś zaproponować .
    Może ten PCMMC 422_13_5 nie ma takiej opcji?
    Fota była zrobiona z ekranu gdy próbowałem z PCMMC 42_20_0 zainstalowanym w ten sam sposób " select all" i też nic.
    Może jest jakaś inna wersja PCMMC ale gdzie ją znależć?
    Dziękuję i będę wdzięszny za jakieś wskazówki o ile jeszcze nie zanudziłem.
    Andrzej

Dodano po 2 [godziny] 4 [minuty]:

Dzisiaj zdobyłem PCMMC 422_28.0 - może ta wersja się zaadaptuje ?
  • Poziom 38  
    Nie wiem gdzie ty masz problem więc kolejno instalacja.
    Jak ustawić język polski i jak dostosować wersję do oprogramowania centralowego.

ps

chyba że jeśli dobrze widzę to masz w centrali ver. 2.45 zdjęcie nie wyraźne więc może się mylę (opieram się twoją wcześniejszą informacją że masz ver 3.1).
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Teraz dopiero doczytałem i wygląda na to że masz w centrali stary soft jeśli tak to wersją 4 nie zaprogramujesz centrali tylko starszą a ta może posłużyć ewentualnie jako wersja poglądowa.
  • Poziom 13  
    Dziękuję za obszerne informacje, będę musiał nauczyć się programować w wersji PCMMC 32_11 bo tylko taka pracuje bez grumasów.
    Jeszcze raz dziękuję za zaangażowanie Jak się trochę podciągnę to może sprubję zrobić wymianę softu w centrali.
    Andrzej.