Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wentylator i kino domowe DVD Panasonic SA-HT520

jmomot 26 Cze 2006 18:12 5152 5
  • #1 26 Cze 2006 18:12
    jmomot
    Poziom 13  

Witam !

Trafił mi sie do naprawy taki model kina domowego jak w temacie.
    Załączona instrukcja obsługi obejmuje też typy SC-HT878/SC-HT870 orazSC-HT520.

Klient zgłosił, że nie pracuje wentylator wzmacniacza mocy model ACTIVE SUBWOOFER SB-WA520- i tu moje pytanie:

Czy wentylator załącza się zaraz po włączeniu sprzętu, czy też może automatycznie podczas dłuższej pracy i większego obciążenia głośników?
    Sterowanie pracą wentylatora jest dość rozbudowane i stąd moje podejrzenie, że "załączenie następuje tytlko wtedy gdy potrzeba", a sam sprzęt jest sprawny.

Pozdrawiam i liczę na podpowiedź
    Jarek

• Fibaro
  • #2 26 Cze 2006 21:37
    Krzychu7
    Poziom 39  

Witam. Wentylator powinien załączać się po nagrzaniu radiatora końcówki mocy. W pobliżu musi być termistor, zewrzyj jego 2 wyprowadzenia, wentylator powinien się załączyć.

• Fibaro
  • #3 27 Cze 2006 08:16
    jmomot
    Poziom 13  

Problem w tym, że nie ma termika (termistora) na radiatorze. Jest koncówka mocy RSN311W64 oraz tranzystor Q511 typu 2SC2026. Być może ten tranzystor jest wykorzystywany jako czujnik temperatury- jednak nie mogę na schematach które udało mi sie dopaść na Elektrodzie doszukać się obwodów zwiazanych z chłodzeniem. Nie wykluczone, że i sama końcówka mocy może mieć zintegrowany czujnik temperatury do sterowania wiatrakiem.

Proszę o dalsze sugestie

Jarek

• Fibaro
  • #4 02 Lip 2011 19:57
    1332037
    Usunięty  
  • #5 19 Lut 2013 16:48
    Ryszard111
    Poziom 11  

Sa jeszcze rozwiazania, stosowane np przez PANASONICa, sterowane sila dzwieku. Wentylator wlacza sie po przekroczeniu okreslonej glosnosci. Napewno takie rozwiazanie zastosowano w powyzszym przykladzie,

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo