Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio sam. Clarion DRX6675Rz i taśma łącząca HKM-243

26 Cze 2006 20:05 2283 6
  • Poziom 17  
    Witam Państwa.Mam problem w radyjku opisanym w temacie i taśmą otóz dokładnie chodzi o to jak ta taśma HKM-243 powinna być prawidłowo zamontowana. Dostałem takie radyjko do naprawy i była taśma pęknięta (oryginalna) więc zakupiłem i wymieniłem na nową.Po pewnym czasie około 3 tyg radyjko wruciło do mnie z tym samym problemem taśma nowa też sie załamała. Kiedy montowalem tą nową to wygiołem ja tak samo jak oryginalna bo w pewnym miejscu sie załamuje i w momencie zamykania i otwierania mechanizmu panela przedniego taśma troche pracuje. Zauważylem ze taśma kiedy mechanizm zamyka sie ma dość mało miejsca i jest w pewnym miejscu dosc mocno załama.Było by wyjscie na to choć nie do konca poprostu jak najmniej wyciagac panel i wymieniac płyty wtedy żywot jej był by pewnie dłuższy ale taka opcja mnie nie satysfakcjonuje. Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Jesli ktoś miał podobny problem i uporał się z nim bądz posiadaczy takiego własnie odtwarzacza samochodowego to proszę o pomoc.Mile widziane były by fotki jak to ona faktycznie powinna być zamontowana.
  • Poziom 12  
    Wymieniłem pare takich taśm i z tego co zauważyłem to wzorowanie się na producencie nie zawsze popłaca, orginalnie przyklejona jest w pobliżu złącza do panela i tam załamana, ale wyprofilować ją tak aby nie przerwała się w miejscu załamania w kródkim czasie raczej graniczy z cudem, lepszym rozwiązaniem jest pozwolenie jej na swobodny ruch bez przytwierdzania i zginania, można zauważyć że całkiem przyzwoicie się układa
  • Poziom 17  
    P.S (dalmatynczyk) mam takie pytanko.Posiadasz moze gdzieś na stanie takie radyjko z taką taśmą. Przydal(o)(y) by mi się jakieś fotki jak by to wyglądało. Własnie zamuwiłem nowa taśme, qurde chcialbym to zrobic wmiare rozsądnie aby się ponownie nie załamala. Puki co hmm ta złamana udało mi się polutować, ale własnie to jest to te momenty załamania. Jak będę miał NEW taśmę zamontuję i oblukam jak się sprawa ma noo i owszem wezmę pod uwagę pańską pomoc i podpowiedz.
  • Poziom 12  
    Tak jak napisałem, najlepiej zamontować bez przytwierdzania i zginania powinna bez problemów wysuwać się i chować w części tylnej przy płycie głównej. Spotkałem się też z radiem,w którym taśma fabrycznie nie była przytwierdzona i pracowała luźno, posiadała nakładkę plastykową w miejscu złącza na płycie bazowej. Nie mam możliwości zrobienia zdjęć.[/url]
  • Poziom 40  
    Taśmy z nadrukiem HKM-243 to podróbki. Oryginały Clariona nie mają żadnych napisów! A podróbki nie wytrzymują długo.
  • Poziom 17  
    qurde chyba bedą jaja z tą taśma i tak jak pisał kolega wyżej te z napisem na tasmie to podróbka.Kupilem druga taśmę bo po osttaniej wymianie jej wytrzymała 3 tygodnie.Teraz mam nowa i tak kombinuje zeby było wkoncu dobrze ale jak widzialem chyba mi sie to niezbyt uda.Nigdzie jej nie przyklejałem bez mechanizmu CD taśma owszem ladnie sobie pracuje ale kiedy włożę mechanizm to blacha od niego blokuje swobojne ubinanie sie i sie gdzies tam brzydko i mocno zagina. HELP
  • Poziom 12  
    Czasami jak na złość nic nie wychodzi, w moim przypadku nie miałem problemu z tymi taśmami ( kupowałem zawsze w jednym miejscu ), układały się w ten sposób, że część taśmy chowała się do korpusu w szczelinie między laminatem płyty a blachą od CD. Co istotne to na blasze w miejscu złącza taśmy powinna być przyklejona cienka nakładka z tworzywa, gładka, niezdeformowana, dobrze przytwierdzona do blachy, tak aby tarcie taśmy w tym miejscu było jak najmniejsze. To pozwoli wycofać taśmę przy otwieranu panela do wnętrza radia w przeciwnym razie napewno ulegnie zgięciu. Podsumowując przyjżał bym się tej nakładce ewentualnie dorobił i nakleił nową, sprawdził czy coś nie "przytrzymuje" jej w tym miejscu, jeżeli to nie pomoże i okaże się, że taśma dalej się wywija a nie chowa to mogę powiedzieć, że miałem szczęście i trafiłem z taśmą bez wstępnych eksperymentów.