Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

router Linksys WTR54GS...

26 Cze 2006 21:09 1782 5
  • Poziom 10  
    Witam, na wstepie prosze o wyrozumiałość - nie jestem zawansowanym użytkownikiem sieci. Przeszukiwałem tematy na tym forum, ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na mój problem.

Zakupilem ostatnio router Linksys WTR54GS i podlaczylem do niego internet z Aster. Po zakupieniu bezprzewodowej karty sieciowej udało mi się skonfigurować dostęp do internetu dla komputera stacjonarnego oraz notebooka (ma wbudowany odbiornik wi-fi). Niestety mam problem ze skonfigurowaniem sieci lokalnej ponieważ notebook jest służbowy, ma podaną domenę i nie mogę zmienić mu grupy roboczej na taką jak ma komputer stacjonarny. W dodatku nie mam do niego uprawnień administracyjnych. Tak samo nie mogę ustawić na stacjonarnym domeny ponieważ zwraca jakieś błędy. Obydwa koputery mają Windows XP. Co mogę zrobić w takiej sytuacji?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Będzie to działać - tylko musisz poszukać drugiego komputera po nazwie lub IP (nie pokarze się sam w Otoczeniu sieciowym).
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Na stacjonarnym nie ustawisz domeny bo brak ci uprawnień np administratora domeny i nie masz dostępu do kontrolera domeny. Możesz użyć prostego polecenia " net use \\nazwakomputera\udział /USER:nazwakomputera\użytkownik hasło " . W twoim przypadku w nazwę komputera wpisz adres IP twojego PC stacjonarnego, "udział" to katalog udostępniony na stacjonarnym PC ( możesz wpisać c$ ), użytkownik to nazwa jaką się logujesz do PC i hasło to wiadomo. Jak użyjesz nazwy udziału "c$" to użytkownik musi mieć prawa administratora, wtedy zamapuje się cały dysk c z PC.

Dodano po 2 [minuty]:

Na PC musisz uruchomić udostepnianie katalogów.

Dodano po 10 [minuty]:

Jeżeli na laptopie masz udostępnione katalogi to możesz się do nich dostać z PC. W poleceniu jakie wyżej podałem zamiast " /USER:nazwakomputera\użytkownik hasło" wpisz "/USER:nazwadomeny\użytkownikdomeny hasło" a w "\\nazwakomputera\udział" wpisz "\\adres IP laptopa\udział". Tutaj jako udziału nie możesz użyć c$.

Dodano po 13 [minuty]:

Późna pora, zapomniałem o jednym szczególe. Polecenie w całości powinno wyglądać tak "net use nazwaurządzenia \\....\... /USER:...\.... hasło" .
    Nazwa urządzenia to np z: lub y: . To będzie litera zmapowanego dysku. Wszystkie opcje instrukcji net use dostaniesz jak wpiszesz " net use ?". Polecenie to możesz zapisać w pliku z rozszerzeniem .bat . Będzie to mini skrypt.
  • Poziom 10  
    Dzieki za odpowiedz, ale niestety albo cos robie zle albo cos nie dziala.

Gdy wpisuje podane wyzej komendy na laptopie zwraca mi blad: System error 67 has occured. The network name cannot be found. Jako computer name podaje IP z LANa stacjonarnego, tak? Generalnie wpisuje taka komende (chce miec zmapowany katalog FTP ze stacjonarnego jako dysk Z na notebooku): "net use z:\\192.168.1.101\ftp /USER:192.168.1.101\Misha" Przy czym Misha to nazwa mojego konta na stacjonarnym na ktore jestem zalogowany a hasla nie mam. Czy cos wpisuje zle?

Sprobowalem tez innej metody - zmapowania katalogu ftp jako dysk z poziomu Mojego komputera (Tools\Map network drive). Podaje literke dysku oraz wpisuje IP jak wyzej. Wydaje mi sie,ze polaczenie zostaje nawiazane bo prosi o podanie usera i hasla. Wiec wpisuje Misha, haslo zostawiam puste ale zwraca znowu blad "The mapped network could not be created because the following error has occured: Logon failure: the user has not been granted the requested logon type at this computer." Nie wiem czy "this computer" to chodzi o stacjonarny czy tez oznacza to,ze nie moge tego zrobic z powodu braku uprawnien administratorskich na laptopie?
  • Poziom 17  
    Sanada napisał:
    Dzieki za odpowiedz, ale niestety albo cos robie zle albo cos nie dziala.

Gdy wpisuje podane wyzej komendy na laptopie zwraca mi blad: System error 67 has occured. The network name cannot be found. Jako computer name podaje IP z LANa stacjonarnego, tak? Generalnie wpisuje taka komende (chce miec zmapowany katalog FTP ze stacjonarnego jako dysk Z na notebooku): "net use z:\\192.168.1.101\ftp /USER:192.168.1.101\Misha" Przy czym Misha to nazwa mojego konta na stacjonarnym na ktore jestem zalogowany a hasla nie mam. Czy cos wpisuje zle?

Sprobowalem tez innej metody - zmapowania katalogu ftp jako dysk z poziomu Mojego komputera (Tools\Map network drive). Podaje literke dysku oraz wpisuje IP jak wyzej. Wydaje mi sie,ze polaczenie zostaje nawiazane bo prosi o podanie usera i hasla. Wiec wpisuje Misha, haslo zostawiam puste ale zwraca znowu blad "The mapped network could not be created because the following error has occured: Logon failure: the user has not been granted the requested logon type at this computer." Nie wiem czy "this computer" to chodzi o stacjonarny czy tez oznacza to,ze nie moge tego zrobic z powodu braku uprawnien administratorskich na laptopie?

"net use z: \\192.168.1.101\ftp /USER:192.168.1.101\Misha" po z: ma być spacja, drugi sposób też jest dobry ale jako użytkownika trzeba podać:
    192.168.1.101\Misha.

Dodano po 4 [minuty]:

Drugi sposób to jest po prostu to samo co wpisanie komendy tylko, że w trybie graficznym. System nie rozpoznał nazwy użytkownika bo domyślnie przyjął "nazwadomeny\Misha"
  • Poziom 10  
    Dzięki za pomoc. Udało się!