Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizja z reklamami pop-up?

treker 27 Cze 2006 07:04 2825 19
  • Jak podaje serwis The Inquirer, dostawcy telewizji kablowej i satelitarnej rozważają wprowadzenie wyskakujących reklam typu pop-up, aby uzyskać dodatkowe wpływy ze sprzedaży reklam. Zdaniem specjalistów z branży, technologia ta została sprawdzona i odniosła duży sukces w internecie.

W badaniach nie wzięto jednak pod uwagę opinii internautów na temat tego uciążliwości tej metody marketingowej.

W przypadku telewizji, reklamy typu pop-up mogą być prezentowane w dwojaki sposób. Pierwszy polegałby na przypadkowym zasłanianiu oglądanego kanału dużą reklamą, która znikałaby po wyświetleniu informacji o lokalnym dystrybutorze danego produktu. Druga metoda miałaby wykorzystywać stale pojawiającą się w rogu reklamę, którą możnaby zlikwidować za pomocą odpowiedniego przycisku na pilocie zdalnego sterowania.

Obydwa pomysły brzmią nieco kuriozalnie, szczególnie dla fanów piłki nożnej, którzy w krytycznym momencie meczu zamiast decydującej bramki, mogliby zobaczyć np. reklamę proszku do prania, co wielu doprowadziłoby do dużej frustracji.

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    treker
    Poziom 25  
    treker napisał 982 postów o ocenie 245, pomógł 31 razy. Mieszka w mieście Gdynia. Jest z nami od 2006 roku.
    Mishot
    Poziom 23  
    Pieniądze szczęścia nie daja... wręcz przeciwnie... już na niektórych (większość?) stacjach oglądamy raklamy a przerywkiem jest film

Zrobili by kanał Reklamy tak jak są TiWi szop'y...

PS
    wychodząc z domu -uwaga- aby nie dostać pop upem w głowę...
    COMING SOON...
    Morpheusss
    Poziom 15  
    Ja, jeśli odwiedzam jakiś serwis i jestem tam zasypany PopUpami, to wiecej do niego nie wracam, chyba ze muszę. I to jest to - telewizja jak i niektóre witryny wiedzą, że mogą sobie pozwolić na taki Ad-ponizej pasa, bo często nie ma alternatywy bez PopUpa. Swego rodzaju monopol :/ Cóż, my na to nic nie możemy poradzić i to jest najbardziej frustrujące.
    flatron
    Poziom 11  
    Od czego jest Adblock w Firefoxie..
    Konrad1701
    Poziom 11  
    Ja tam się nie martwię... Już widzę na elektrodzie soft do update`u jakiegoś tam scalaczka by pozbyć się reklam w takim TV:D

Dodano po 1 [minuty]:

To jest przecież Polska - kraj nudzących się inżynierów:)
    boniek_1987
    Poziom 11  
    Naklepszy sposob:
    -Firefox
    i odpowiednie wtyczki:
    -Ad-Block
    -NoScript
    I to tyle jesli chodzi o internetowe pop-upki : ]
    Morpheusss
    Poziom 15  
    Nie miałem na myśli wyskakujących nowych okienek bo te mam poblokowane. Najbardziej dla mnie uciążliwe są jakieś active-x czy flashe zasłaniające treść strony, często bez możliwości ich szybkiego schowania. Jeśli wymienione przez Was styczki na to też działają - zainstaluję je :)
    treker
    Poziom 25  
    Tak racja w telewizji filmy i programy to pzrerywniki niestetty ;(
    pawelek_be
    Poziom 16  
    sorry jakie filmy?? co roku ten sam repertuar od wieeeeeeeelu lat... (pomijam kanaly filmowe...)
    Morpheusss
    Poziom 15  
    Nie dość, że wyświetlają masę reklam w telewizji, to są one głośniejsze od właściwej treści danego kanału. Temat był już kiedyś poruszany na forum. Zgadza się - ile razy można w Boże Narodzenie oglądać Kevin home alone ?? to stały punkt co roku.....ehh gdzież to nam przyszło życ ;)
    Masster
    Poziom 32  
    boniek_1987 napisał:
    Naklepszy sposob:
    -Firefox
    i odpowiednie wtyczki:
    -Ad-Block
    -NoScript

No to teraz pozostało tylko zainstalować FireFox'a na telewizorze.
    Czytaj ze zrozumieniem!
    majster_15
    Poziom 23  
    Masster napisał:
    boniek_1987 napisał:
    Naklepszy sposob:
    -Firefox
    i odpowiednie wtyczki:
    -Ad-Block
    -NoScript

Czytaj ze zrozumieniem!

Może ja też nie z gruszki, nie z pietruszki ale śmieję się z tego nieźle :)
    Aha i nie zapomnijcie odpowiednich wtyczek doinstalować :D

Pozdrawiam serdecznie :D Mat.
    Morpheusss
    Poziom 15  
    Masster napisał:
    boniek_1987 napisał:
    Naklepszy sposob:
    -Firefox
    i odpowiednie wtyczki:
    -Ad-Block
    -NoScript

Czytaj ze zrozumieniem!

Masster a Ty czytaj dokładnie! Boniek_1987 w przeciwieństwie do Ciebie pisał z sensem, odpowiadał na jeden z moich postów
    Masster
    Poziom 32  
    Temat nie dotyczy blokowania reklam w przeglądarkach tylko nadawania pop-up'ów w TV. To po pierwsze. Po drugie na swoje pytanie możesz znaleźć ładnych kilkaset sposobów wystarczyło zadać sobie odrobinę trudu i poszukać ale widocznie to zbyt wiele. Więc sam nie pisz już więcej postów o wątpliwej merytorycznie treści.

A tak żeby było coś na temat to uważam, że jak coś w tym stylu wprowadzą to reklamy najprawdopodobniej zostaną bezpośrednio wplecione w sygnał wideo już po stronie nadawcy i nie będzie możliwości ominięcia bo obraz reklamy będzie zawarty w sygnale wideo. Wydaje mi się, że w sygnale TV nie ma już miejsca na wciśnięcie dodatkowych treści a i tak jest ich dużo więcej niż w pierwszym opracowaniu (kolor, stereo A2 lub NICAM, TXT). Może coś takiego wymyślą w HDTV (oby nie).
    Paweł Es.
    Pomocny dla użytkowników
    Wprowadzą pop up'y i dostaną finansowo pop upie od wnerwionych widzów !
    kaem
    Poziom 26  
    Ja już jakieś 3 lata temu narzekałem na "pop-up radio". Chodziło mi o pierdoły nadawane w RDS-PS przez stacje radiowe. Te wszystkie hasła, numery telefonów... Tam powinien być tylko 8-znakowy stały identyfikator stacji, a nie "film" :-)
    A reklamy systemów lotto i składania dlugopisów w zegarze telegazety? To nie podpada już pod pop-up TV?
    Morpheusss
    Poziom 15  
    Masster:
    Po pierwsze: To, że temat brzmi X, nie znaczy że wszystkie posty muszą być tylko i wyłącznie stricte na temat X. Właśnie chyba to jest idea forów - użytkownicy mogą się swobodnie wypowiadać, wplatając do dyskusji na temat X jakieś tematy bezpośrednio spokrewnione z tematem X. Tak było tutaj - pop-up w TV chyba wiąże się z pop-upem w internecie? Niesłusznie skrytykowałeś usera Boniek_1987 za to, że rzekomo nie czyta ze zrozumieniem, podczas gdy prawdopodobnie sam pominąłeś większość postów w związku z czym sam czytałeś bez zrozumienia. Ale cóż, możemy się spierać bez końca.
    Po drugie: Nie zadałem w temacie ŻADNEGO pytania - czytaj ze zrozumieniem ;)
    Pozdrawiam!!
    Masster
    Poziom 32  
    Nie zadałeś pytania tylko zacząłeś się bez sensu żalić, że Ci cośtam wyskakuje co sugeruje pytanie jak się tego pozbyć.
    Morpheusss
    Poziom 15  
    Sugeruje - według Twojej interpretacji. Nie żaliłem się - szukasz teraz dziury w całym, bo brakuje Ci argumentów. Proponuje skończyć tą kłótnię, nie obniżajmy poziomu Elki.
    Pozdrawiam!
    Masster
    Poziom 32  
    Zaraz, zaraz, skoro nie zadawałeś pytania to dlaczego pojawiły się odpowiedzi? Jak widać to nie tylko moja interpretacja.

A żeby powrócić do sedna sprawy to moim zdaniem pop-upy są nam serwowane już od dawna i jako takie były chyba wcześniej w telewizji niż w internecie (oczywiście nie u nas). Chodzi o przerywanie programów TV blokami reklam. To nic innego jak wymuszanie ich oglądania z tą różnicą, że w internecie można w miarę szybko się ich pozbyć a w TV przy relacji "na żywo" nie bardzo. Są magnetowidy z funkcją omijania reklam przy nagrywaniu ale nie wiem jak się ta funkcja sprawuje w praktyce. A jeśli chodzi o modyfikacje ich wyświetlania jak zaznaczył autor postu to wyświetlanie pop-upów z możliwością ich wyłączenia z pilota wymaga bardzo daleko idących ingerencji w sprzęt (co najmniej dodatkowy dekoder) i póki co nie wydaje mi się to realne do wprowadzenia.