Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wakacyjna podlewaczka do kwiatków

lord_blaha 14 Sie 2006 17:29 19183 31
    TheWiktus
    Poziom 18  
    Ja mam trochę inny pomysł naczynie z wodą dajemy niżej od kwiatka następnie bierzemy jakąś dobrze przewodzącą wodę szmatke zwijamy okręcamy folią aluminiową jeden koniec dajemy do wody a drugi trochę zakopujemy i gotowe sprawdziłem działa
  • Metal Work Pneumatic
    Demon_22
    Poziom 7  
    Albo wersja dwuzbiornikowa. Z jakiegoś starego bojlera z porcją wody na całe wakacje woda przez pompkę leci do lejka lub drugiego mniejszego zbiornika. Do mniejszego zbiornika pompka napompuje porcję na cały dzień. Dzięki ogranicznikowi woda kapie równomiernie. To lepsze niż sąsiadka, która może przypadkiem wypłukać ziemię. Tylko trzeba pamiętać, by nie skręcić zbyt mocno ogranicznika, bo po powrocie z wakacji może cię czekać niespodzianka.😮

Fajnie też byłoby zakładać, że pompka będzie pracować równomiernie i wystarczy ją włączyć na określony czas. Niestety życie nie jest usłane chipsami. Tańsza pompka niekoniecznie musi pracować tak równomiernie jak byśmy tego sobie życzyli. Można więc do naszego mniejszego zbiornika włożyć minibojkę w, której ukryty jest magnes, a na górze naszego małego zbiornika umieścić kontaktron. Wystarczy prosty układ, który powoduje przepływ prądu przez pompkę, gdy kontaktron jest rozwarty.

Można też pokusić się o czujnik wilgotności gleby.😎
    Moderowany przez trymer01:

Regulamin, pkt 3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.
    3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.