Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

szpiegowanie?

27 Cze 2006 17:09 2492 7
  • Poziom 19  
    jak to mozliwe, ze gosc ktorego znam tylko przez forum potrafil powiedziec, jakie wczesniej odwiedzialem strony (o ile nie zgadywal...)
    w kazdym razie nie mialem zadnego wlamania do kompa, a mam odpowiedni program przed tym zabezpieczajacy....
    mozna to jakos wyczytac z plikow COOKIES?
    czy moze w jakis inny sposob?
    ta osoba nie jest z tej samej sieci
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jezeli np jest w twojej sieci lokalnej , czy dostawcy, to moze duzo widziec
  • Poziom 19  
    trocse napisał:
    Jezeli np jest w twojej sieci lokalnej , czy dostawcy, to moze duzo widziec

a jezeli jest calkiem spoza sieci. z innego miasta?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    To wtedy albo potrafi sie zalogowac na router w twojej sieci i obserowac tam ruch, albo wrzucil ci jakiegos backdoora itp, przelec sobie kompa na robale itd i sprawdz
  • Poziom 19  
    czyli innej mozliwosc nie ma (oprocz virusa lub zalogowania sie na router) ??

pzdr.
  • Poziom 22  
    Backdoor, o którym pisze kolega trocse, to nie wirus. To program, który rezyduje w pamięci i udostępnia dane z Twojego komputera osobom trzecim albo daje możliwość tym osobom przejęcia kontroli nad Twom komputerem - zależy od pomysłowości autora.

Kiedyś byłem na szkoleniu z profesjonalnych routerów z zabezpieczeniami antywirusowymi i antywłamaniowymi. Widziałem jak dla potrzeb demonstracyjnych przesłany został mail z backdoorem, po czym mogliśmy przejąć kontrolę nad komputerem znajdującym się 300km od nas i który na dodatek mial zainstalowany program antywirusowy. Na ekranie pojawiało się wszystko co pisała dziewczyna pracująca na zaatakowanym sprzęcie (ona wcześniej była uprzedzona o tym). Żadne hasła nie były tajemnicą. Mogliśmy z jej komputerem wszystko łącznie z wysuwaniem CD-Romu i restartowaniem komputera.
  • Poziom 19  
    a jak ten program sie uruchamia?
    wystarczy otworzyc maila?
    ja wszystkie smieci od razu wyrzucam ze skrzynki.

pzdr.
  • Poziom 22  
    Tego nie pamietam. Nie to zresztą było treścią warsztatów. To był dość stary backdoor, bo nawet prosty profesjonalny router (za 1000,-USD) potrafił sobie z nim poradzić. Wersje zaawansowane potrafiły zatrzymać transmisję na podstawie heurystyki i analizy zachowania programów-bez konieczności posiadania wzorca backdoor'a.

Teraz z pewnością są lepsze backdoor'y.