Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mikrofala Panasonic NN-K257W BEPG.

28 Jun 2006 15:44 3778 6
 • Level 14  
  Ma 8 lat.Używana głównie do podgrzewania więc kilka minut dziennie.Do czerwca bez zarzutu.Ostatnio nie grzeje.Świeci,wentyluje,ale nie grzeje.Podczas pracy buczy tak jakby wszystko było w porządku.Nie wiem czy nie trochę ciszej,ale to może być złudzenie.Po ustawieniu mocy na 400W słychać fazy włączania i wyłączania.Przed zepsuciem były przypadki normalnej pracy.Rano nie działała to wyłączałem z sieci,a na wieczór było OK.Tak jak zawsze w ciągu dnia była wyłączona z sieci tak ostatnio zostawiałem podłączoną, ale to nie przywróciło pracy.Magnetron to 2M210-M1.Znacie przyczynę takiego zachowania?
  [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • TermopastyTermopasty
 • TermopastyTermopasty
 • Level 14  
  Sprawdzę i dam znać jutro,bo nie mam pod ręką.
 • Level 14  
  Problem prawdopodobnie leżał w żarzeniu,a ściślej mówiąc w konektorze.Ruszałem konektorami wcześniej,ale nie pomogło. Prawdopodobnie zły styk samego przewodu,bo momentami R uzwojenia żarzenia skakała do ok. 20 Ohm.Z początku myślałem,że to krokodylek nie styka,ale po nalaniu cyny do konektora w pobliżu przewodu wymuszone maltretowaniem skoki R to góra 0,2 Ohma,a w stanie stabilnym jest 0.Kuchenka zadziałała. Zastanawia mnie co buczało przy tak kiepskim żarzeniu udając normalną pracę. Buczenie jest oznaką czego? Co buczy w mikrofalówce?Trafo,magnetron?I jeszcze jedno.Czy przy zdjętej obudowie można włączać kuchenkę?Gdybym zmierzył żarzenie podczas pracy to od razu było by wiadomo o co chodzi. Czy nie będzie wycieku mikrofal?
 • Level 21  
  Buczy przeważnie trafo, a co do sprawdzania to ZAWSZE zakładam obudowę - po tym jak przez kilka dni oczka łzawiły jak po spawaniu.
 • Level 16  
  Polutuj konektory w całym obwodzie żarzenia, tam jest jakieś 13A i 3V3. I nie próbuj mierzyć czegokolwiek przy magnetronie pod napięciem!!!! - tam może być do 5000V!!!! Jak prąd żarzenia to cęgami. Mimo zdjętej obudowy można na krótko uruchomić kuchenkę.
 • Level 14  
  Szkoda byłoby uszkodzić miernik. Dzięki. Po naprawie problemów nie ma. Mogłem od razu polutować drugi konektor tyle, że czasem lubię wiedzieć na 100% na czym polega usterka,a jak się zrobi za dużo to nie wiadomo. Dzięki wszystkim.