Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fujitsu LifeBook B110 - Problem!

28 Jun 2006 17:28 2147 4
  • Level 23  
    Witam!
    Właśnie mam na warsztacie laptopa Fuitsu LifeBook B110 i problem jest tego typu. Laptop nie posiada żadnych napędów a trzeba zainstalować na nim Windowsa. Parametry laptopa to:
    Procesor: Intel Pentium MMX 233Mhz
    Ram: 128Mb
    Dysk twardy: 3 Gb
    Mam przejściówkę żeby podłączyć dysk z laptopa do portu IDE. Zainstalowałem Windosa na normalnym kompie na ten dysk twardy i po podłączeniu do laptopa pisze "Nieperawidłowy dysk Wymień dysk i naciśnij dowolny klawisz". A gdzy podłączam dysk do normalnego pc to bootuje. Co mogę zrobić z tym fantem?
    Pozdrawiam!
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 2  
    mam nadzieję ze ten laptop posiade chociaż napęd dyskietek
    jeżeli tak to podłącz dysk za pomocą przejściówki do swojego kompa
    zrób dwie partycje c i d d mniejszą
    na d wgraj pliki z płyty instalacyjnej , włóż dysk do laptopa i urzuchom instalacje za pomocą dyskietki
  • Level 13  
    Witam !!!!

Odpowiedz jest bardzo prosta.
    Mianowicie:
    1. Uzywajac przejsciowki IDE 2,5->3,5 sofrmatuj dysk
    2. Nastepnie uzywajac programu np. Partition Magic stworz partycje jesli potrzebujesz oraz WAZNE aktywuj jedna z tych partycji
    3. Pozniej na aktywowana partycje na dysku z laptopa skopiuj pliki systemowe poleceniem DOSa SYS dysk: lub skopiuj pliki systemowe z jakiejs dyskietki startowej systemu np. Z dysku startowego Windowsa 98
    4. Na ta sama partycje korzystajac z komputera stacjonarnego skopiuj folder instalacyjny windowsa
    5. Wloz dysk do laptopa i system powinien wystartowac pozniej tylko z DOSa wykonaj instalacje windowsa

Opisana metoda dotyczy systemow WINDOWS 3.11:) WINDOWS 95, WINDOWS 98 , WINDOWS 98se oraz WINDOWS MILLENIUM z WINDOWSEM XP chyba jak pamietam nie dziala:D

Pozdrawiam T.I.R.
  • Level 27  
    Najlepiej uruchomić "duży" komputer z dyskiem 2,5 wpiętym jako primary master i uruchomić go z płyty Win98 (nie instalować!) w trybie Ms-dos. Potem wydać polecenie sys c: (ew. sys a: c:) i po kłopocie. W razie braku polecenia sys ("nowsze" wer. Win98) skopiować je na "c:" dysku laptopa (SYS.COM jest w którymś cab`ie na płytce z Win98 i z pewnością na dyskietce startowej od w/w ;):)). Potem można postępować tak jak napisał kolega spidu1988 acz nie konieczne jest dzielenie dysku na partycje.