Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat czujnika pojemnosciowego

zenek22222 28 Cze 2006 18:39 2811 8
  • #1 28 Cze 2006 18:39
    zenek22222
    Poziom 9  

szukam schematu prustego czujnika pojemnosciowego
    link albo schemat.dzienki

• Pomocny post
    #2 28 Cze 2006 19:11
    szymo92
    Poziom 15  

Kolego nie ten dział...

Pozdrawiam Szymon

• #3 29 Cze 2006 00:21
    zenek22222
    Poziom 9  

Jezeli kierujesz uwage nie zapomnij umiescic dzialu do jakiego powinienem sie zwrucic.Dzieki za pomocna odpowiedz:D

• Pomocny post
    #4 29 Cze 2006 00:44
    pukury
    Poziom 35  

witam !! napisz najpierw o jaki czujnik Ci chodzi (odległości/wilgotności?itp.) . i nie bądź taki zgryźliwy - zadaj najpierw klarowne pytanie ! po wpisaniu w google otrzymałem 31000 odpowiedzi ( w języku polskim )- próbowałeś ? pozdrawiam !!

• #5 29 Cze 2006 19:44
    zenek22222
    Poziom 9  

Masz racje moze moje pytanie jest nie klarowne i przepraszam za zgryzliwosc.Chodzi mi o czujnik pojemnosciowy wykrywajacy zblizajace sie osoby albo zwierzeta cos w tym rodzaju niemoge znalesc takiego na rynku infrared nie pracuje dosc dobrze na zewnacz chaty szczegolnosci w lato i zalezy mi na prostym ukladzie ktory mogl by sterowac urzadzenie wykonawcze 12-24V z poborem okolo 1A.

• #6 29 Cze 2006 20:05
    pukury
    Poziom 35  

witam !! czujniki pojemnościowe chyba nie będą pracować wystarczająco dobrze ( mały zasięg ) . prędzej ultradżwiękowe . podczerwień powinna pracowac dobrze - jaki zasięg i wielkość obiektów ? . gdzieś ( nie pamiętam strony ) czytałem o laserowych barierach , może to by było ok . na allegro widziałem różne czujniki - http://www.allegro.pl/16987_czujniki_i_przetworniki.html?order=t&view=gtext . może coś znajdziesz . pozdrawiam !!

• #7 29 Cze 2006 20:32
    zenek22222
    Poziom 9  

Dzieki Pukury .Masz racje tego typu czujnik nie bedzie pracowal najlepiej nawet jazeli ma tylko kontrolowac okolo 4m kwadratowych powieszchni.Bede probowal z innymi czujnikami.Co do Allegro .com przesylka z Polski kosztowala by mnie wiecej niz ten czujnik wiec sprubuje znalesc cos ciekawego na eBay.com. Jeszcze raz dzieki pozdrawiam!!!

• #8 29 Cze 2006 21:45
    pukury
    Poziom 35  

witam !! a ja myślałem że to usa to tak dla kawału a tu nie ! . szukaj - pewnie coś znajdziesz - jak by co to pisz . też mam chatę w górach ( gorce ) są lisy/popielice/sowy/ itp . pozdrawiam !!

• #9 30 Cze 2006 04:56
    zenek22222
    Poziom 9  

Hej Pukury widze ze masz sie czym pochwalic.Umnie nie spotkalem lisa mysle ze jest przyjemniej niz spotkanie z cuguarem czy malym czarnym niedzwiedziem ale nie po to szukam tego czujnika -trzymam na zapleczu dwa duze psy i mam ozdobny z kwiatami ogrudek oczywiscie jako kompozycja calosci to te psy probuje wyplaszac z tego ogrodu poniewaz kopia dziory i wyleguja sie w nich.Pomyslalem ze spryskiwacz wodny jaki uzywa sie tutaj do nawadniania trawy by spelnil swoja role tylko jest jeden problem wszyskie tego typu urzadzeia sa wlaczane czasowo za pomoca programu.Dlatego pomyslalem nad zamienieniem wlacznika czasowego na pojemnosciowy jezeli by nie dzialal prawidlowo za kazdym razem nie wielka strata ale mysle ze zawsze zaskoczy kilka razy co nauczy moje psy nie przebywania w tym rejonie.Do ochrony mojej posiadlosci uzywam elektrycznego wysokonapieciowego plota i spelnia swoje zadanie nie spodkalem jeszcze zadnych intruzuw poza jeleniami widocznie przeskakuja.Dzieki za pomoc a propo mieszkam tagrze w gorach rzuc na Google zip cod 98360 i bedziesz wiedzial w jakiej okolicy.Pozdrawiam i jezeli znajdziesz nieskomplikowany schemat daj znac.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME