Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

błąd ochrony przed zapisem...

29 Cze 2006 07:27 2537 10
  • Poziom 11  
    Witam w moim starym pc chciałem zainstalować win98 na początku nie mogłem sformatować dysku , więc przeniosłem go na inny nowszy PC i tam sformatowałem oraz zainstalowałem win 98 po przełożeniu dysku na starego kompa nie można było wystartować (chociaż na nowym komputerze hulał), postanowiłem zrobić jeszcze raz format po którym wyskoczyło, że formatowanie zostało przerwane po włożeniu dyskietki startowej i płyty oraz ponownym uruchomienuiu po załadowaniu się plików z dyskietki i wpisaniu polecenia setup wyskakuje "błąd ochrony przed zapisem podczas zapisu na dysk C" . PC jest z 99r Celeron 333MHz dysk 3,2 Gb, BIOS American,
    198 RAM, grafika 16Mb pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Odpal fdisk i skasuj partycję, potem utwórz nową i zacznij ponowną instalację windowsa. Powinno pomóc.

--
    Pozdr.
    Artur
  • Admin grupy audio
    Witam

Spróbuj zresetować ustawienia boisu, oraz wymienić taśme od dysku.

Dysk ma 3.2GB, a kto go wyprodukował ??, podaj model płyty głównej i napisz czy wcześniej był tam jakis system operacyjny czy zacząłeś "od nowa" składac ten sprzet.

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Płyta Tomato Board EX98, BIOS AMI/07/15/95/ Dysk FUJITSU MPC 3032AT, po zrobieniu fdisk pojawił się komunikat "Attenion: A serious disk error has occerred while writng to drive C Rety (r)? Hmmm i co to może być? na nowym PC-cie chodziło wszystko okey Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

aha, wcześniej był LINUX ale go usunąłem i wgrywałem już win 98 na nowym kompie
  • Poziom 43  
    Cytat:
    ...wcześniej był LINUX ale go usunąłem...

Jak usuwales partycje linuxowe?
  • Poziom 11  
    programem part.exe

• VIP Zasłużony dla elektroda
    110 napisał:
    po zrobieniu fdisk pojawił się komunikat "Attenion: A serious disk error has occerred while writng to drive C Rety (r)? Hmmm i co to może być? na nowym PC-cie chodziło wszystko okey Pozdrawiam

Wejdź do biosu i wyłącz antywirus-a.
  • Poziom 11  
    wyłączyłem i dalej pojawia się komunikat "Attenion: A serious disk error has occerred while writng to drive C Rety (r)? Hmmm a może coś trzeba dograć lub uruchomić?

• VIP Zasłużony dla elektroda
    To ci się dysk kończy :(
  • Admin grupy audio
    Witam

Mam jedno pytanie

Ten komunikat o blokadzie zapisu jest generowany przez system (dos), blue screen, czy moze przez sam bios ??

Spróbuj zresetować biosa, i wymienić taśme od dysku, w biosie ustaw autodektekcje parametrów dysku

Podłącz dysk na oddzielnej taśmnie do pierwszego kanału kontrolera (primary) jako master. Spróbuj uruchomic komputer bez CD i wgrać na dysk dosa - poleceniem "sys C: ".

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    dziękuję za porady podobno był walnięty twardziel - tak powiedział fachowiec założyliśmy drugi dysk i już hula. Zamykam temat dziękuję