Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Motorola C975 - simlock oraz popsuty styl

29 Cze 2006 10:13 1110 6
  • Poziom 10  
    Witam, dzisiaj moje problemy przedstawiają się następująco:

Numer 1:
    Motorolka C975, posiada wersje BL 6.36, a soft jest z końcówką 80, czyli teoretycznie (jak czytałem) problemu z simlockiem nie powinno być żadnego.
    Podłączam pod mss4 i pojawia się info o konieczności zaniżenia bootloadera.
    Rozumiem, że muszę zrobić to testpointem.
    I teraz, ma ktoś może jakąś instrukcję testpointa c975 oraz jakiego bla konkretnie powinienem wgrać do tego telefonu by go nie uwalić ? To nie jest tak, że oddzielny dla każdego procesora ?

Numer 2:
    Motorola C975, inna sztuka.
    Został ustawiony uszkodzony styl.
    Rezultat - jak włączamy telefon, pojawia się hellomoto a potem biały ekran ze wskaźnikiem baterii (którą możemy ładować) i zasięgiem u góry.

Komputer nie reaguje na telefon, sprawdzane zarówno na kablu USB, smartclipie, mss4/

W trybie BL również komputer go nie widzi.

Telefon naturalnie można włączyć, wykonać połączenie, posłuchać pięknych dzwonków mp3 - wszystko zaś robimy na czuja, gdyż ekran jest czarny oprócz górnego paska.
    Co ciekawe, do kamery wejdzie i pokazuje się wizjer na ekranie.

Ma ktoś jakiś pomysł na to ?

Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 16  
    nie mam victora, ale chyba laduje sie tam 5.F.1

A ten drugi - wykrywa go usb a co najwazniejsze laduje sie test command interface ? Jesli tak, to p2kmanem mozna mu wladowac wlasciwe pliki. Jesli nie, a tel chodzi to pewnie cos nie tak z gniazdem. Zamiast p2kmana mozna go tez zaflexowac, zaflashowac z flexem, mozliwosci jest sporo, tylko musi sie polaczyc ;-)
  • Spec od GSM
    z ta pierwsza sztuka nie musisz robic test pointa
    zaniz bota potem prawdopodbnie bedzie napraw error oxde1 i unlock:)
    a z ta druga to kombinuj sterwoniki gniazdo wyczysc itp itd
  • Poziom 10  
    Na wstępie dziękuję wszystkim za zainteresowanie problemem.

Druga sztuka - gniazdo było oczywiście czyszczone, wcześniej się łączył z komputerem.

Teraz tylko w trybie serwisowym tel pisze, że widzi kabel podłączony do niego, komputer w ogóle nie wykrywa nowego urządzenia i żadna aplikacja go nie widzi... sterowniki są wgrane dobre, bo drugą c975 (tą od smoka) widzi...
  • Poziom 15  
    ad1 zaniżasz boota bez żadnego tp zaznacz c975 lub v980 albo e1000
    ad 2 pędzel +kontakt u i szczotkujesz gniazdo telefonu aż się skomunikuje
  • Poziom 10  
    Tak z telef. 2 ja tez mailem taki problem ze sie nie komunikowal z kompem i mial uszkodzony styl. Wkrałem on nowa flasha i kilka stli nawet udalo mi sie znaleśc telefon jak nowy. tylko nie wiem czemu ta batreia w ym telefonie tak kipsko dziala... masakra.
  • Poziom 10  
    Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Sztuka nr 1 została zrobiona przez serwisanta testpointem ostatecznie.

Sztuka nr 2 ma uszkodzone gniazdo ladowania i jest z tym spory problem, bo podobno jest ono tak skomunikowane z plyta, ze trzebaby cala plytke wymienic...