Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z baterią do Dell Inspiron 6000

adamo_g 29 Cze 2006 18:13 2339 4
  • #1 29 Cze 2006 18:13
    adamo_g
    Poziom 9  

Witam,
    Brat przyniósł mi swojego laptopa, ponieważ przestał mu działać na baterii. Po włączeniu do prądu zaczyna pulsować pomarańczowy led i bateria się nie ładuje. Bez zasilacza komputer wogóle nie odpala. Piszę ponieważ chciałem się zapytać czy ktoś może mi poradzić co oznacza to ciągłe miganie diody. Na razie nie rozbierałem baterii i nie sprawdzałem ogniw ani rodzaju elektroniki. Po prostu wątpię żeby jakieś ogniwo było uszkodzone ponieważ laptop praktycznie wogóle nie chodzi na bateriach tylko jest podłączony do prądu cały czas. Przeczytałem że to może być przyczyna i to elektronika baterii i licznik blokuje jej dalszą eksploatacje.
    Ponieważ nie rozbierałem baterii jedyne co mogę powiedzieć o niej to to że ma symbol D5318 (6-cell, Li-ion, 11,1V, 4,8AH)
    Jeśli się powtarzam z tematem to przepraszam
    Pozdrowienia

• #2 29 Cze 2006 23:11
    PitD

VIP Zasłużony dla elektroda

Jak mruga na pomarańczowo to wyszła bateria.
    Zakup nowej albo regeneracja.
    Poczytaj temat o regeneracji baterii tam są opisane podobne przypadki.

• #3 02 Lip 2006 17:19
    adamo_g
    Poziom 9  

Wie ktoś może gdzie w Łodzi regenerują takie baterie.
    Najlepiej jakieś sprawdzone punkty.

• #5 08 Lip 2006 22:37
    adamo_g
    Poziom 9  

Byłem w kilku takich punktach w Łodzi znalezionych w internecie i w większości już dawno się tym nie zajmują albo powiedzieli cenę ponad 300 zł za regenerację co jak patrzyłem to za taką cenę mógłbym od razu kupić fabrycznie nową.
    Mam pytanie trochę z innej beczki: wie ktoś może jak taką baterię bezbolesnie otworzyć żeby sprawdzić stan ogniw. Na pierwszy rzut oka to ma takie przeecięcie przez całość le to jest BARDZO trudne do podważenia o ile wogóle nie trzeba tego przeciąć.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson