Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulacja obrotow wentyla poprze czujnik temperatury?

McKansy 29 Cze 2006 18:51 2563 4
  • #1 29 Cze 2006 18:51
    McKansy
    Poziom 14  

Mam pytanie: czy da rade zrobic cos takiego, ze 2 czujniki temperatury i jakis uklad scalony, i chcialbym, zeby bylo to cos zaprogramowane tak, ze jezeli temperatura z jednej strony przekroczy dopuszczalna zwieksza sie obroty wentylatora, i tak samo z drugiej strony, a jezeli obie strony tzn temperatury beda mniejsze to obroty sie zmiejsza. Po prostu kontrola obrotow wentylka zalezna od temperatury. Mysle, zeby kupic np wentylator powiedzmy AC Fan TC Pro, i zamontowac 2 czujniki ale do tego jednego zlacza czujnika, tylko czy nie kolidowalo by to ze soba? Prosze o pomoc oraz napisanie jak takie cos zrobic, jakie czesci potrzebne itp itd. Za wszystko bede bardzo wdzieczny, Dzieki!

0 4
  • #2 29 Cze 2006 21:02
    żeli
    Poziom 14  

Jezeli chcesz juz kupować jakiegos Arctica to przeciez on juz ma Thermal Control z regulacją obrotów wiec wystarczy go przedłużyć.Ale i tak nie sprawdzi sie to.
    Ten czujnik jest jakis zbyt wrazliwy.Mam dwa z tym TC i nigdy nie widziałem obrotów poniezej 1600-1700.No i dosc mocno trekoczą po jakims czasie

0
  • #3 29 Cze 2006 21:04
    McKansy
    Poziom 14  

Nie chodzilo mi o to żeli...chcialem jakas porade, naprowadzenie mnie jak zrobic jakis sterownik ktory sterowal by jednym wentylem poslugujac sie dwoma temperaturami...

0
  • #5 30 Cze 2006 17:31
    McKansy
    Poziom 14  

Dzieki bardzo mars1 - zainteresuje sie tym bo jest to dosc dobre rozwiazanie ;)

0