Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wtyk Jack 3,5, jak to skręcić ? ;)

29 Cze 2006 19:28 2361 6
  • Poziom 10  
    Witam

wiem, że głupie pytanie, ale może mi ktoś dokładnie powiedzieć jak to skręcić kabel z wtykiem jack 3,5 ? Mam kabel od głośnika komputerowego i tu jest dziwna sprawa jak dla mnie, oczywiście dwuzwojowy i w jednym zwoju jest biały kabelek i jeszcze kawałek zwoju (???) oddzielnie i w drugim to samo tyle, że pomarańczowy. ;)
    Może mi ktoś wytłumaczyć po co jest ten dodatkowy zwój w każdym kablu ?
    I jak to skręcić dokładnie z wtykiem jack 3,5. Ja oczywiście skręciłem te wszystkie kabelki i podłączyłem + do + i - do -. :P

Tylko prosiłbym o proste wytłumaczenie, dla was to na pewno nie problem.

Nie znam się kompletnie na elektronice, nie moja branża. ;)
    Dzięki z góry.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 38  
    cwaniaq napisał:
    Witam

wiem, że głupie pytanie, ale może mi ktoś dokładnie powiedzieć jak to podłączyć ? Mam kabel od głośnika komputerowego i tu jest dziwna sprawa jak dla mnie, oczywiście dwuzwojowy i w jednym zwoju jest biały kabelek i jeszcze kawałek zwoju (???) oddzielnie i w drugim to samo tyle, że pomarańczowy. ;)
    Może mi ktoś wytłumaczyć po co jest ten dodatkowy zwój w każdym kablu ?
    I jak to skręcić dokładnie z wtykiem jack 3,5. Ja oczywiście skręciłem te wszystkie kabelki i podłączyłem + do + i - do -. :P

Tylko prosiłbym o proste wytłumaczenie, dla was to na pewno nie problem.

Nie znam się kompletnie na elektronice, nie moja branża. ;)
    Dzięki z góry.

Czytałem twój post 5 razy i nie wiem o co ci chodzi,napisz to jaśniej,może jakieś foto lub rysunek?
  • Poziom 10  
    Hehe.
    Mam kabel od głośnika komputerowego ten co się podłącza do komputera. Jest on dwużyłowy.
    Z każdej części tego kabla wychodzą tak jakby jeszcze po dwa kable, czyli razem jest 4.
    W każdym zwoju jest jeden kabelek + pare żyłek tych drucików. O to mi chodzi. Co z tymi dodatkowymi żyłkami ? Skręcić to razem czy podłączyć w ogóle do czegoś innego ?
    Jak by co to wieczorem postaram się dołączyć fotki. ;)
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    w każdej żyle jest przewód sygnałowy (w izolacji) i masa czyli te luźne druciki. Masę z obu żył możesz połączyć razem.
  • Poziom 10  
    Dzięki bardzo. Aż mi głupio hehe. :)
    No ale cóż, każdy jest dobry w czymś innym.
  • Poziom 38  
    Nie dziękuj.Poto jest to forum żeby się czegoś nauczyć.