Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Do wszystkich przeciwników sprzętu typu MEDION, DALCO, FIRST

29 Cze 2006 23:27 5158 8
  • Poziom 1  
    Witam !!! Piszę te słowa z aby uzmysłowić przeciwnikom marek typu MEDION, DALCO, FIRST, DB-TRONIC, MICROMAX, TEVION, ITP. ITD. ... że w wielu przypadkach nie mają racji !!!!!!!!!!!!!!
    1. cena
    mediony, dalco ... to 150 do 320zl nowe na 6-12 mcy gwary !!!
    Alpine, pioneer ... od 350 w górę !!! 2 lata gwary !!! tyle ze tez za 350 - 400 to sa warte tyle co dostac za darmo mediona:):):)

2. bajerki
    dalco, mediony , wyglad super, bajerki super, :):)
    alpine, pioneer, stare oklepane panele jeszcze z czasów kaset !!! zeby coś zobaczyć na wyświetlaczu to trzeba miec lupe !!!

3. moc
    wiadomo, że zadne radio nieoryginalne czy oryginalne nie ma mocy 4x45 lub 4x50 nawet te z s-mosfet !!! wszystko zalezy od zastosowanego bezpiecznika !!! potem podstawia się wartosci do wzoru z fizyki i wychodzi rzeczywista moc radia !!! Mediony maja 15A bezpiecznik, dalco maja ok 10A !!! Kenwood ma 25A i to jest prawdziwa moc !!! a np. sony czy pioneer za 400zl maja 8A i w rzeczywistosci maja 4x 20 moze !!!

4. Awaryjność
    widomo, ze medionki dalco, sa wykonane ze slabszych materialow (ale i cena nie jest wysoka!!!) ale jak mi sie zwali laser to biore i kupuje nowego medionka !!!! a jak mi pojdzie po 2 latach laser w soniaku za 700zl to chyba sobie nie kupie nowego od razu radia !!! a wymiana w autoryzowanym serwisie to ok 250zl laser plus wymiana to masakra !!!

5. stare .. ale nie jare !!!

Ludzie znalezli sposob na stare marki !!! wlasnie wprowadzajac medionki, dalco !!! bo po co przeplacac jak i tak wszystko jest montowane made in china lub taiwan !!! medionki, dalco maja bardzo duza przewage pod wzgledem odczytu na naszych drogach !!! wszystkie maja antyszoka !!! a dopiero teraz wchodza oryginaly z antyszokiem tyle ze pod inna nazwa !!!!! moj szwagier kupil sobie w tamtym roku JVC za 499zl !!! myslalem ze pekne jak wlozylismy plyte do srodka i pojechalismy do krakowa !!! ani jedna piosenka nie grala do konca bo co dziura wieksza to chark, przeskok, error !!!!! tragedia !!!

podsumowanie !!!!

na chorobe komus dobre radio jak nie jest audiofilem!!!?? rozwalaja mnie ludzie, ktorzy kupuja np. clarion za 700zl !!! potem ida po kable do blaszaka za 25zl komplet i jeszcze kupuja tube za 150zl zeby taniej bylo !!!!! jak sie kupuje drogie radia to i trzeba zadbac o reszte !!! najbardziej rozwalaja mnie ludzie ktorzy przychodza do sklepu i chca kupic radio np. alpine(ledwo umie to przeczytac ale twardo wola alpine WOW !!) potem po kupnie wsiada i wlacza stacje radiowa (oczywiscie wiedzac tylko gdzie jest Volume na panelu:):) ) a z tylu jakies papierowe fabryczne glosniczki z plastiku wystaja !!!!! nie no ludzie trzymajcie mnie !! ale takich ludzikow jest mnostwo !!!!

A TERAZ O MNIE!!!
    OSOBIśCIE MAM MEDIONA MODEL 4631 !!! PRZYWIEZIONY Z NIEMIEC 3 LATA TEMU !!! GRA DO DZISIAJ !!! A UZYWAM GO CODZIENNIE !!! MAM POD NIEGO PODLACZONE 2 TWEETERY, 2 SREDNIE I 1 TUBE BASOWA 180RMS 25CM GLOSNIK !!!! POD SAMO RADIO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I WIECIE CO TABLICA REJESTRACYJNA ODPADA A W LUSTERKU NIC NIE ZOBACZYSZ BO SIE ROZMAZUJE Z WIBRACJI !!!
    MOJ OJCIEC MA TEZ TEGO MEDIONKA W GOLFIE I CHODZI TEZ JUZ 3 LATA !!! KUMPEL OSTATNIO KUPIL DALCO !! LADNE !!! WSZYSTKO GRA I GIT !!!
    JAK MI ZAJEB... PANEL GDZIES NA PARKINGU TO PRZYNAJMNIEJ NIE BEDZIE MI ZAL A JAK MI ZAJEB... Z CLARIONA ZA 1000ZL TO BEDE PANELA SZUKAL NA ZACHODZIE ZA 150 EURO !!!!

DZIEKUJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POZDRAWIAM !!!!
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    Ja też nie będę komentował odkrywcy. Pozwolę sobie na jedno zdanie. To jest sprzęt którego usterką jest jak gra dłużej niż rok a projektowany jest tylko po to by się sprzedawał a nie by działał.

Ten "odkrywczy" temat przenoszę do właściwszego działu.

SławeK
  • Poziom 25  
    ej, chłopaki.
    Wiem, że post już nie jest "młody", ale postanowiłem go odświeżyć i odpowiedzieć, bo każdy z Was ma trochę racji, ale też nie do końca. Nie można tak.

Wiadomo - Pioneer, Sony, Kenwood itd. to marki uznane, ogólnie cenione.
    Ale... dzisiaj rynek wygląda tak, że nawet Sony robi m.in. chłam. Bo gdyby produkował wyłącznie sprzęt wysokiej klasy za duże pieniądze, znalazłby niewielu nabywców i szybko by upadł... Zasada jest ogólnie taka, że im sprzęcik droższy, tym lepszy! (przważnie, bo i od tego zdarzają się odstępstwa).
    Zresztą wszystkie sprzęciki, czy to marki znane, czy nie, od dłuższego czasu składane są albo w Chinach, albo na Tajwanie:D

I muszę też przyznać, że niektóre nieznane marki potrafią przyjemnie zaskoczyć. Ja, osobiście miałem np. styczność z aparatem cyfrowym i odtwarzaczem mp3 firmy Medion. Jakość wykonania jest taka, że gdyby nie napis, to prawdopodobnie myślałbym, że to jakiś japoniec...

Pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    Witam,
    dołączę się do tematu. Chodzi mi o to, że jeśli kupisz coś firmowego - łatwiej o serwis (podzespoły, oprgramowanie, schematy...) Mam w tej chwili do naprawy odtwarzacz MP3 chwalonej tutaj firmy MEDION i co? nawet na stronie mediona nie ma nic na temat tego odtwarzacza (może jest za stary...), jedynie co znalazłem wpisując model tego badziewa to tematy na różnych forach, że się popsuł... nie nadaje się nawet na breloczek do kluczy, bo jest duży i brzydki.
    Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Witam.

No tak... Wszystko jest możliwe. Ale żeby chwalić taki chłam.
    Nic głupszego i nie podpartego rozsądnymi argumentami nie słyszałem do tej pory.

Zacznijmy od tego że jak ktoś kupuje radio do samochodu jakiejś markowej firmy za 350zł to też jest chłam robiony w tym samym miejscu na świecie czyli w Chinach. Dla tego właśnie niektórzy kupują radio Clariona za 700zł. Chcą mieć święty spokój i jakość, bo nie trzeba być audiofilem żeby docenić dobre brzmienie pożądnego radia, które będzie działać bezproblemowo wiele lat.

Co do bajerków w tychże wychwalanych sprzętach, to ja wiem że im jest ich więcej tym sprzęt bardziej wadliwy, dla tego właśnie pożądny producent ma skromny wyświetlacz zrobiony ze sprawdzonych elementów a nie dyskotekowy wieśniacki design z milionem kolorowych LED-ów.

Kolejną rzeczą jest moc podawana przez producentów sprzętu. Co prawda markowi producenci też zawyżają wartości mocy użądzeń, ale to co robią panowie od Mediona Firsta czy innego takiego badziewia to już poważne przegięcie. Wzmacniacz marki First na którym jest napisane 1800W ma 4x25W czyli tyle co każde normalne radio samochodowe. W opisach wielu sprzętów "klasy bazarowej" można znaleźć wartość mocy znamionowej, ale również ona jest grubo zawyżona co w przypadku sprzętów markowych już raczej się nie zdaża.

I ostatnia sprawa, która mnie dobiła... Jak mi ukradną to się nie będę martwił bo mało kosztowało... Jakby każdy tak podchodził do sprawy to nikt nie mógłby mieć nic wartościowego bo by się martwił że mu ukradną. Jak mi ukradli radio to zareagowałem odpowiednio szybko i od tamtej pory nikt na osiedlu do mojego samochodu nie podchodzi. Pamiętajcie złodzieje to pasożyty i trzeba ich tępić i łamać im ręce!!! Wtedy przynajmniej się zastanawiają czy się opłaca bo nasz wymiar sprawiedliwości daje jednoznaczną odpowiedź na to pytanie.

Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    szkoda słów, mam aparat medion, niby ma 3 mega, nagrywanie filmów avi, kamere internrtową, funkcje pendrive (czy jak to sie pisze), nawet mały stawtyw (bardzo mały), ale co z tego, najpierw poszła lampa, gościu w serwisie powiedziła ze on tego naprawiał nie bedzie bo części nie ma, później w kamerce internetowej zaczeły pojawiać sie paski, ostatnio nawet kart nie chciał czytać i wieszał kompa, do momentu rozłączenia, a teraz to go nie sprawdzam bo szkoda zdrowia, tyle mi sie opłacało że za te 100 zeta dostałem karte 128 i ładowarke z 4 akumulatorkami, szkoda zdrowia
    a i kupiłem go z odzysku, żeby nie było niedomówień że taki tani
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nic nie gra gorzej od radia samochodowego Sony Xplode. Nawet First ze strojeniem na sznurek. W ogóle soniaczki grają dość podle. Twardy bas i dokuczliwy sopran. Za brzmienie cenię Pioneera. Super.
    Co do radyjek Dalco-podobnych to ich jakość wykonania bardzo się ostatnio podniosła (choć i tak znacznie odbiega od renomowanych marek). Zaczęli robić prawdziwe wyświetlacze pozbawione choinkowatych grafik rodem ze StarWars, ładne czarne panele z dość prostą i elegancką stylistyką, a za 390zł kupujemy radio z MP3/WMA/OGG, wejściem Host-USB, slotem SD/MMC, wyjściem na subwoofer, możliwością nagrywania z radia na HDD, PenDrive lub kart SD-MMC. Dla pocieszenia dostajemy pilota:) Ile musimy dać za najtańsze radio "renomowanej firmy", które ma takie funkcje? No właśnie. Co najmniej 2 razy tyle.
  • Poziom 23  
    Mam aparat medion, z ceny jestem zadowolony, jakość zdjęć jest do zniesienia, ale gdy prubowałem dokupić pamięć okazało sie że "CARD PROTECT" i nie da sie zdjęcia zrobić.... blokada jest zdjęta a karta dobra