Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ksero Konica 7150 - koszt przeglądu

cyklop 30 Cze 2006 13:47 1563 8
  • #1 30 Cze 2006 13:47
    cyklop
    Poziom 15  

Czy ktoś może powiedzieć ile (w przybliżeniu oczywiście) może kosztować pełen przegląd i konserwacja Konica 7150, połączona z wymianą: bębna , developera, listwy czyszczącej i wałków, drutów elektrody górnej i dolnej i listwy zbierającej nadmiar toneru? Bęben oczywiście zamiennik. Dziekuję za odpowiedź, bo mam wrażenie, że zostałem nieźle naciągnięty...

0 8
  • #2 30 Cze 2006 15:07
    ABLublin
    Specjalista - kserokopiarki

orientacyjne ceny netto
    konserwacja ~150ZŁ
    bęben ~300zł
    listwa ~40zł
    developwe ~350
    wałki czyszczące 2szt ~140zł/szt

0
  • #3 30 Cze 2006 15:20
    Diodaledx
    Poziom 12  

korotrony elektrody dolnej i górnej to jakieś 20 do 50 zł w zależności od rejonu w jakim działają serwisy

0
  • #4 30 Cze 2006 15:45
    rys57
    Moderator

ABLublin napisał:
    orientacyjne ceny netto
    konserwacja ~150ZŁ
    bęben ~300zł
    listwa ~40zł
    developwe ~350
    wałki czyszczące 2szt ~140zł/szt

ale bęben oryginalny chyba ponad 700 zł

0
  • #5 03 Lip 2006 13:49
    cyklop
    Poziom 15  

Bęben nie jest oryginalny (Katun), a za cały przegląd z tymi częściami zapłaciłem... 1.580 zł netto. Chyba trochę za dużo, co...?

0
  • #6 03 Lip 2006 13:54
    mariuszsek
    Poziom 17  

To rzeczywiście trochę sporo

0
  • #7 03 Lip 2006 14:19
    ABLublin

birąc pod uwagę to co napisałeś to o jakieś 400zł za dużo ale może coś jeszcze naprawiali , nie znamy całości sprawy , z drugiej strony jeżeli pożądny serwis dobrze zrobili , ustawili maszynę, to niech Ci nie będzie żal tych pieniędzy, wróci się w postaci bezawaryjnej pracy maszyny to jest najważniejszy punkt naszej pracy
    dobry serwis jest więcej wart niż 400zł !

0
  • #8 03 Lip 2006 20:32
    Janusz.P

a ja się tak panowie zastanawiam o czym wy dyskutujecie. Oczywiście ceny części materiałów wszystko fajnie. Tylko takim tokiem myślenia i podpowiadania klientowi dojdziemy do absurdu. Czy nasza wiedza doświadczenie, koszty szkoleń to żadna wartość. Oczywiście możemy podawać czyste cyfry cen - no i co z tego. najlepiej odesłac kienta do hurtowni niech sobie to sam kupi a my mu w podziece zainstalujemy uruchomimy i podziękujemy żę pozwolił na ma to. Koledzy nie dajmy się zwariować ceńcie swoją wiedzę i doświedczenie bo to jest wasz kapitał. Tak jak na całym normalnym świecie zacznijcie cenić siebie i nie mócie że klient przepłacił bo koszt cześci to jedno a wasza praca to drugie i nieraz niewymierne. Naprawdę wiedza kosztuje

0
  • #9 04 Lip 2006 09:16
    cyklop
    Poziom 15  

Januszu,
    masz w 99% rację. Ja również pracuję w usługach, również wiele lat zdobywałem wiedzę i doskonale rozumiem o czym mówisz. Ten jeden procent, którego brakuje Ci do setki, dotyczy uczciwości. Wszystko ma swoją cenę, wiedza również, ale jeśli ktoś wykorzystuje ją w taki sposób, że oszukuje i naciąga tego, który akurat w danej dziedzinie wiedzy nie ma - to chyba jest o czym rozmawiać. Nie pytałem o ceny części, ale właśnie o cenę USŁUGI (oczywiście łącznie z częściami), bo mam wrażenie, że ktoś wykorzystał moją niewiedzę i po prostu naciągnął.

0