Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens S35i (dobry zasięg, ale nie łączy)

30 Cze 2006 19:44 798 5
  • Poziom 12  
    Witam.
    Posiadam Telefon Siemens S35i który zachowuje się dziwnie - tzn nic się znim nie dzieje, nie wiesza sie ani nic w tym stylu. Poprostu często jest tak, że SMS jest "Not sent", a przy próbie telefonowana w słuchawce pojawia sie sygnał, jakby nie było zasięgu, podczas gdy zasięg pokazuje na full albo prawie full i oczywiście jest zalogowany do sieci i na wyświetlaczy widnieje POP, ERA czy cokolwiek innego - sprawdzałęm na wielu SIMach (tak to wygląda od strony telefonu). Natomiast od strony sieci w czasie gdy telefon nie wysyła smsów ani się nie łączy jest tak, jakby on w ogóle był wyłaczony, czyli "abonent jest poza zasięgiem sieci lub ma wyłaczony telefon". Czasem tak jest tylko chwilę, czasem nawet parę godzin. O co tu chodzi? Ja kompletnie nie rozumiem tego feleru. Telefon w Polsce działa tak od samego początku. Jest przywieziony z Niemiec, gdzie podobnież działał bez zarzutu. Czy ktos wie co mu dolega? Dodam, że podobnież dwa razy upadł na podłogę. Za pomoc z góry dzięki.
  • Poziom 20  
    Przeleć go gorącym powietrzem w okolicy końcówki mocy tak się dzieje jak telefon zaliczy parę razy o beton.Jeśli to nie pomoże to tylko wymiana PA.Zobacz czy nie pojawia ci sie prostokącik koło nazwy sieci.
  • Poziom 14  
    bede szczery i powiem ze nie bawilem sie nigdy siemensami ale... sprobuj przeflashowac dodatkow tel. jak dobrze wiesz w kazdym kraju obowiazuja troszeczke inne normy dla telefoni gsm i mozliwe ze nalezaloby pewne dane uaktualnic. w nokiach nazwywa sie to kalibracja czesci rf - filtry,RX,TX, I/Q acz kowliek moj przedmowca moze miec calkowita racje i doszlo do uszkodzenia PA a konkreteni nie dziala poprawnie taki parametr jak Power Time Template odpowiadajacy za synchronizacje danych pomiedzy tel a stacja nadawcza. pzd.
  • Poziom 12  
    Prostokacik pojawia się w miescach o słabym zasięgu.
    Móicie żeby go mocno pogrzac przy końcówce? Tylko wiecie, ja jestem elektronikiem RTV - może mi ktos pokazac dokładnie gdzie jest końcówka mocy w tym telefonie? :) Jeśli to nic nie da gdzie kupić PA i jak wymienić?
    Albo kto i za ile mi to zrobi? :) Z tym Flashowaniem też możew być racja, tylko czy np mogę odczytać flasha z telefonu brata i wgrać? On ma zaktualizowany z polskim T9.
  • Poziom 20  
    Ten prostokącik to oznaka już słabej końcówki mocy (PA) możesz spróbować go wygrzać gorącym powietrze w miejscu gdzie jest końcówka mocy-na górze telefonu pod blachą ten czarny układ,jeżeli to nie pomoże trzeba będzie go wymienić.Ale jak nie masz stacji na gorące powietrze nic nie zdziałasz.Zleć to jakemuś serwisowi gsm koszt ok 50zł.Pozdrawiam kocek1
  • Poziom 12  
    Rozumiem. 50 zł to jak na ten telefon dużo, mozna nieraz kupic cały dobry taniej. Nie wiem czy zdecyduję sie go naprawiać. Zobaczymy jeszcze co będzie jak go pogrzeję. Szkoda go tylko, bo obudowa jest jak nowa i wyjatkowy kolor - srebrno-jasnoszara. Wygląda znacznie lepiej od tych spotykanych tutaj. Może ma ktos samą płytkę do tego telefonu dobra na zbyciu?