Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy rozsadne jest podlaczenie wzmacniacza pod przewody radia

30 Jun 2006 23:59 1080 1
  • Level 24  
    W aucie na zasilanie auta mam bezpieczenik 25A.

W tej chwili mam radyjko Alpine CDA 9855 - nie ma w manualu ile to moze w szczycie pobierać.
    Mam juz jeden wzmacniacz do subwooferka z odpowiednim okablowaniem.
    Chcialbym zamontować drugi wzmacniacz do glosnikow przednich - chce zobaczyc czy bedzie sensowna różnica.
    Zakupiłem Audisona SRX2.

Moje pytanie jest nastepujace : czy moge bez obaw podlaczyc sie pod instalacje zasilajaca od radia?

1. na ta instalacje jest bezpiecznik 25A
    2. Audison ma bezpiecznik 20A
    3. Alpine ma mozliwosc wylaczenia końcówek mocy w radiu, wiec nie bedzie dużo prądu pobierał.
    4. chcę jeszcze dać kondziorki 2x22 000uF.

ps. prosze o uzasadnienie swojej wypowiedzi :!:

• Level 26  
    cóz nie podałes najważniejszego czyli przekroju przewodów zasilajacych to radio .
    ale jakby nie bylo jezeli ten wzmak ma wiecej niz 2x22W to lepiej pociągnąc do niego dodatkowe zasilanie gdyz radyjko nie zapominaj steruje jeszcze tym wzmakiem do suba, więc wachajace sie zasilanie radyjka moze miec niekorzystny wpływ na prace tego wzmaka.
    zresztą w aucie zasilanie do radia to zazwyczaj kicha czyli cienkie kable i mnustwo bezpieczników i łączęń konektorowych po drodze, nie wspone juz o wyłącznikach .
    No ale skoro chcesz tego wzmaka dac gdzies kolo radia bo tak sugerujesz to jego skromne gabaryty raczej nie sugerują wielkich mocy.