Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebny wzmacniacz estradowy - jaki kupić?

andrzej88 01 Lip 2006 07:34 2603 14
  • #1 01 Lip 2006 07:34
    andrzej88
    Poziom 10  

Potrzebuję wzmacniacza estradowego, konkretnie chodzi mi o wzmacniacz z wbudowanym mikserem - wiadomo wygodniejszy.
    Wzmacniacz do użytku w zespole muzycznym. Jeśli chodzi o moc to najmniej 2x300W przy 4 Ω.
    Dodam również, że zależy mi na całkowicie nowym sprzęcie.
    Czy moglibyście polecić mi jakiś w miare dobrze grający sprzęt w cenie, no powiedzmy do 3000zł?

0 14
  • #2 04 Lip 2006 00:31
    dariQ
    Poziom 11  

za te kase to albo beringer , albo rodzima produkcja ldm
    zarówno jedno jak i drugie to tylko na jakiś czas widziałem i słyszałem oba powermiksery w akcji , idzie sie popłakać , powermikser zapewne jest wygodniejszy dla kapeli ale to nienajlepsze rozwiązanie chyba że jakiś dinacord lub roland ale to już nie za te kase jaką chcesz przeznaczyć

0
  • #4 04 Lip 2006 09:55
    kamil-91
    Poziom 18  

uważam, że można też polecic box electronics. bardzo ciekawa ofeerta zwlaszcza w stosunku cena/jakosc/możliwości.

0
  • #5 04 Lip 2006 13:11
    ghost666
    Tłumacz Redaktor

A ja bym boxa nie polecał. Ostatnio uzywałem power-mixera tej firmy i pomijając niską jakość mixera to koniec mocy jest po prostu śmieszny - odkręcenie mastera na 1/3 powodowało zapalanie sie lampki protection. Zerowe odprowadzanie ciepła juz pomine...

0
  • #6 04 Lip 2006 13:55
    kamil-91
    Poziom 18  

moge spytac o model? Używam spm-610 wersje zwykla. Mikser jak dla mnie dziala dobrze i do rzeczy jakich bedzie używal autor też powinno byc oki. Jeżeli chodzi o stopien mocy to można podkrecic prawie na maxa i nic saie nie dzieje. Głowna regulacja jest ustawiona na 3/4 a jak puszczam muzyke to regulacja wejscia jest też cos kołloo tego i nic sie nie dzieje. to samo przy mikrofonach. Z tym że zestaw bezprzewodowy prawie max.

0
  • #7 04 Lip 2006 15:06
    Jon-X
    Poziom 28  

Cytat:
    A ja bym boxa nie polecał. Ostatnio uzywałem power-mixera tej firmy i pomijając niską jakość mixera to koniec mocy jest po prostu śmieszny - odkręcenie mastera na 1/3 powodowało zapalanie sie lampki protection. Zerowe odprowadzanie ciepła juz pomine...

Nie generalizuj, niektóre Boxy są w porządku.

http://shop.deck.pl/BOX-CRESCENDO-V-510-CRESCENDO-V-p-239.html

http://shop.deck.pl/BOX-CRESCENDO-V-515-CRESCENDO-V-p-240.html

Napisz jeszcze, ile źródeł dźwięku potrzebujesz podłączyć.

0
  • #8 04 Lip 2006 15:08
    ghost666
    Tłumacz Redaktor

Nie pamietam modelu, pamietam że 2x100W, chyba 4 albo 6 wejsc na mikserze. Moze gdzies mam fotke, poszukam.

0
  • #9 04 Lip 2006 15:55
    kamil-91
    Poziom 18  

tak jak poisalem używalem miksera z koncowka 2x300 4Ohm 2x200 8Ohm.
    Ten twoj to może jakaś stara seria albo jakiś niskobudżetowy model.

0
  • #10 04 Lip 2006 16:32
    KrzysztofK
    Poziom 21  

Ja również popieram Box albo LDM. Choć sam w kapeli używam oddzielnego mixera i do tego oddzielnej końcówki za te same pieniądze: Behringer EP2500 i mixer stary ADS.

0
  • #11 05 Lip 2006 00:06
    Jon-X
    Poziom 28  

Tyle że dopóki nie dowiemy się, ilu wlotów potrzebuje autor tematu, nie będziemy mogli polecić nic konkretnego. A możliwe, że trzeba będzie iść w komplet końcówka plus mikser (i to wszystko wmontować w jakąś skrzynkę 19")

0
  • #12 05 Lip 2006 15:43
    andrzej88
    Poziom 10  

A co sądzicie o rodzimej polskiej produkcji - firmie Gran? Tak się składa, że niedaleko mnie ją produkują i nawet dosyć tanie modele mają. Z tego co się orientowałem to nawet dużo zespołów korzysta ze wzmacniaczy tej firmy. Tylko nie wiem, co wy o niej sądzicie. Bo w końcu mi potrzeba sprzętu, który jednak wytrzyma te 12h pracy bez przerwy. Nie chce, żeby mi się po kilku minutach ostrzejszego grania końcówka mocy usmażyła "we własnym sosie"...

Dodano po 3 [minuty]:

Jeśli chodzi o kolumny to są dwie trójdrożne każda o łącznej mocy 250W.
    A co do pytania o ilość wyjść to potrzebuje 6 mikrofonowych i conajmniej 2 liniowe stereo.

0
  • #14 13 Lip 2006 00:33
    radiomechanik
    Poziom 23  

jeżeli mogę doradzić - nie ma co za bardzo kieorwac się tylko ceną produktu ... wązny jest serwis , i kontaktowość producenta z klientem ... ze swojego doświadczenia szczerze moge odradzić firmę LDM (niestety minęły już czasy profesjonalnego podejścia tego producenta do pruduktów jak i klienta) , z produkcji zagranicznych - Behringer - zbyt delikatny sprzęt , ogromna trudność z serwisowaniem i częściami zamiennymi ... brrr koszmar ... doskonale na tym polu spisuje sie HANDBOX także GRAN (jakby nie patrzeć jest to dawna ELTRA) - wszystko w tym przedziale cenowym ... jeżeli chodzi o stosunek ceny do naprawdę dobrej jakośći - polecam yamahe EMX-5000 - końcówka 2x500W, duża ilośc kanałów mikrofonowych zawierających korektory parametryczne (rewelacyjne przedwzmacniacze , których bije na główę tylko MACKIE) , kilkupasmowy korektor graficzny (z tego co pamiętam 8-mio ) a co najwazniejsze dla zespołu dwa niezależne efekty cyfrowe - naprawde bardzo dobrej jakości) oraz wbudowany crossover - z monofonicznym wyjściem do sterowania suba (dowolny osobny wzmacniacz plus paczkabasowa) - to tyle jeżeli chodzi o rade dotyczącą zestawu "wszysytko w jednym" - osobiści eproponowałbym kupno końcówki ADS- LX-500 dorobienia własnym sumptem małego case-a oraz jakiegoś miksera - na początek używki :-)

0
  • #15 14 Lip 2006 08:26
    andrzej88
    Poziom 10  

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, temat zamykam. Zdecydowałem się w końcu na powermixer Gran 2x500W i jestem zadowolony, bo za tą cenę lepszego sprzętu bym nie dostał.
    Jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim...

0
  Szukaj w 5mln produktów