Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Trilux TAP2533 - strzępi obraz na górze i na dole

01 Lip 2006 08:58 1398 5
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich,po naprawie przetwornicy (wymiana T601,D607 i elektrolity) okazało się,że trafopowielacz obciąża więc go wymieniłem.Oczywiście korekcja też była uszkodzona.Wymieniłem C811,R811,L802,L803.TV pracuje,ale około 7 cm. z góry i od dołu strzępi.Wymieniłem TDA8143 i elektrolity przy nim oraz elektrolity po stronie wtórnej przetwornicy,a obraz bez zmian.Bardzo proszę o jakieś wskazówki.
  • Poziom 27  
    witam sprobuj w sterowaniu hota wymienic elektrolity. kondzilo zamykajacy trafopowielacz . A takze zasilanie 12 volt tez sprawdz .
  • Poziom 27  
    Witam !

...a jaki trafopowielacz Pan wstawił ?
    Czy po jego wymianie geometria obrazu - głównie szerokość była poprawna ?
    Czy teraz po wymianie tych wszystkich podzespołów geometria obrazu jest prawidłowa ?

Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Sprawdź czy jest 300V na kondensatorze za prostownikiem w zasilaczu. Sprawdź też napięcie zasilające MW, nie pamiętam ale coś ok 200V a najlepiej wymień kondensator el. na tym napięciu. Kiedyś miałem takji przypadek ale strzępił tylko na górze.
  • Poziom 22  
    Miałem taki przypadek, winien był mały niebieski kostkowy kondensatorek w aplikacji TDA8143.
  • Poziom 10  
    Przepraszam,że dopiero dzisiaj odpowiadam,ale nie miałem dostępu do internetu.Wstawiłem HR8005,a geometria i szerokość prawidłowe.Napięcie 315V prawidłowe(elektrolit podmieniałem).W zasilaniu wzmacniaczy wizji też zmieniałem elektrolity,także bez rezultatu.Wszystkie kondensatory (te niebieskie też) przy TDA8143 były zmienione.
    Wracając do usterki to określenie "szarpanie" jest mało precyzyjne.Może brak synchronizacji jest lepsze.W mojej desperacji wszedłem w tryb serwisowy i zmniejszając wartości nastaw korekcji E-W oraz paraboli obraz od środka zaczął się normować.Przy bardzo małych wartościach nastaw obraz jest czytelny,ale niestety po obu stronach mocno wklęsły.