Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozmagnesowanie licznika elektrycznego (magnes neodymowy).

mateoo 01 Lip 2006 12:16 10741 15
  • #1 01 Lip 2006 12:16
    mateoo
    Poziom 1  

Witam.

Mam taki problem. Czy licznik elektryczny może rozmagnesować się poprzez wyładowanie atmosferyczne? Proszę o szybką odpowiedź.
    Z góry dziękuje .

0 15
  • #2 01 Lip 2006 12:37
    stomat
    Specjalista elektryk

Nie. Nie może.

0
  • #3 01 Lip 2006 12:40
    Krawczak
    Poziom 31  

Witaj ,jezeli ćoś sie stało z licznikiem po wyładowaniu to zapewne uzwojenie napięciowe uszkodziło się ,co do rozmagnesowania to większośc elementów licznika jest aluminiowa i nie bedzie miało wpływu wyładowanie na namagnesowanie i rozmagnesowanie Pozdr

1
  • #4 01 Lip 2006 17:34
    Jerzy Węglorz
    Poziom 38  

Jedyny element namagnesowany w liczniku elektrycznym, to magnes, który sluży do hamowania ruchu tarczy aluminiowej, której ruch jest spowodowany zmiennym polem magnetycznym wytwarzanym przez 2 cewki: prądową i napięciową.
    Moment napędowy jest tym większy, im wiekszy jest iloczyn prądu i napięcia (z uwzględnieniem przesunięcia fazowego!). Z kolei hamowanie jest tym silniejsze, im szybszy jest ruch tarczy - magnes powoduje, że w ruchomej tarczy indukują się prądy wirowe (hamowanie dokładnie wprost proporcjonalne do obrotów). Tak więc obroty tarczy są zawsze wynikiem odejmowania się momentu napędowego i momentu hamującego.
    Rozmagnesowanie magnesu (hamulca) może spowodować tylko jeden rezultat: wzrost prędkości obrotowej tarczy, czyli licznik będzie fałszował na niekorzyść odbiorcy.

0
  • #5 01 Lip 2006 20:02
    radek68
    Poziom 20  

mateoo napisał:
    Witam.

Mam taki problem.Czy licznik elektryczny moze rozmagnesować sie poprzez wyładowanie atmosferyczne??Prosze o szybką odpowiedź.
    Z góry dziękuje .

W żadnym przypadku. Nawet wyładowanie, które pójdzie przez twój piorunochron. To nie są te wartości pola magnetycznego. Z tego co wiem rozmagnesować licznik można albo bardzo silnym magnestm trwałym (np. dobrym neodymowym), albo równie silnym dużym elektomagnesem.

0
  • #6 01 Lip 2006 23:29
    Jerzy Węglorz
    Poziom 38  

I oczywiście rozmagnesowanie licznika powoduje zwiekszenie szybkości obrotów tarczy.

0
  • #7 19 Lis 2009 17:21
    dziamba_hst
    Poziom 2  

Witam. Mam duży problem. założyłem magnes na swój licznik, co zatrzymało jego ruch i teraz po ściągnęciu tego magnesu licznik chodzi przynajmniej dziesięc razy szybciej, czy jest możliwośc rozmagnesowania go? Bardzo prosiłbym o pomoc, z góry dziękuje.

2
  • #8 19 Lis 2009 18:54
    czesiu
    Poziom 33  

dziamba_hst napisał:
    Witam. Mam duży problem. założyłem magnes na swój licznik, co zatrzymało jego ruch i teraz po ściągnęciu tego magnesu licznik chodzi przynajmniej dziesięc razy szybciej, czy jest możliwośc rozmagnesowania go? Bardzo prosiłbym o pomoc, z góry dziękuje.

Zadzwoń do zakładu energetycznego i poproś o wymianę licznika, bo się rozmagnesował. Oni zrobią resztę.

0
  • #9 19 Lis 2009 19:05
    Akrzy74
    Poziom 39  

dziamba_hst - Niestety, głupota kosztuje- tak się kończy próba kradzieży prądu. Czas działa na Twoją niekorzyść- bez kary się nie obejdzie, niestety. :|

0
  • #10 19 Lis 2009 21:17
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 21 Lis 2009 13:39
    dziamba_hst
    Poziom 2  

A jezeli przez przypadek oczywiscie w jakis sposob moj namagnesowany licznik uleglby zniszczeniu i zglosilbym to elektrowni czy sa oni wstanie sprawdzic czy ten licznik byl namagnesowany???

0
  • #12 21 Lis 2009 13:57
    volcan
    Poziom 16  

WITAM

Sprawdzić i stwierdzić to oczywiście mogą natomiast czy mogą udowodnić to
    już inna kwestia.
    Eksperymenty z kradzieżą prądu nie należą do "przyjemnych" i należy się
    liczyć z przykrymi konsekwencjami.
    Poza tym wszystko będzie zależało od różnic w zużyciu energii jeżeli będzie
    ona nieznaczna to być może nie będą niczego podejrzewali i skończy się na strachu i nauczce na przyszłość.

0
  • #13 21 Lis 2009 14:29
    stomat
    Specjalista elektryk

Kolega ma spory tupet pisząc bezczelnie "okradałem resztę społeczeństwa i teraz boję się że mnie złapią, pomóżcie proszę". Jednak front ochrony i pomocy przestępcom ma się w naszym kraju znakomicie. Niestety.
    A może lepiej że nie napisał jak inni "uczciwy prosi o pomoc". Ciekawe, jak na forum o samochodach ktoś napisze "jak odpalić samochód bez kluczyka ?" albo "jak ominąć immobiliser ?" to zaraz dostaje taką zje..kę że wymięka a tutaj wielu chętnie pomoże złodziejowi. Widocznie koledzy (-ita-, antyZE, i nnni) wciąż nie widzą nic złego w kradzieży z państwowego. Bo to przecież niczyje.

0
  • #15 21 Lis 2009 18:59
    darek4168
    Poziom 20  

Popieram , niech mu przywalą tak z grubej rury . Żadnej pomocy na forum.

A tak powiem co nastąpi , przyjdą zdejmą licznik i zabiorą do ekspertyzy , wynik , neodym był przykładany i od kary za to nie będzie odwołania. Ja mogłem zrobić z licznikiem wszystko , miałem blombownice, blomby , nie ukradłem nawet kilowata , bo trzeba być uczciwym w życiu.

0
  • #16 21 Lis 2009 19:37
    Stary1952
    Poziom 33  

dziamba_hst napisał:
    Mam duży problem. założyłem magnes na swój licznik, co zatrzymało jego ruch i teraz po ściągnęciu tego magnesu licznik chodzi przynajmniej dziesięc razy szybciej, czy jest możliwośc rozmagnesowania go? Bardzo prosiłbym o pomoc, z góry dziękuje.

Napisz to samo do ZE z dopiskiem " proszę o łagodne wymierzenie kary " . :?:
    A swoją drogą to nie masz wstydu - taki tekst na forum . :Fade-color

0