Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor LCD Belinea 101810

Tdv 01 Lip 2006 18:17 1385 3
  • #1 01 Lip 2006 18:17
    Tdv
    Poziom 33  

Witam,
    Szukałem na forum ale nie znalazłem podobnych objawów. Chodzi o monitor Belinea 101810 (LCD 18"), po prawej stronie ekranu pojawiają się czasami dziwne paski. Dziwne bo wygląda to tak, jak zazwyczaj gdzieś na taśmie z matrycy coś do końca nie styka i latają po ekranie takie paski w poziomie, problem w tym, że tu te paski nie latają po całej szerokości monitora, a tylko na jakieś 4 - 5cm od prawej krawędzi monitora (widać wyraźnie, że wszystkie te "latające" linie poziome zaczynają się w pionie w równej linii).
    Na jasnym tle to "smużenie" jest praktycznie nie widoczne. Aha, robi się to tylko momentami, a nie cały czas.

Mam nadzieję, że zrozumiale napisalem o co mi chodzi. Czy ktoś się kiedyś z czymś takim spotkał?

pozdrawiam

Jeszcze jedno - to się pojawia przy włączaniu komputera, jak chwile popracuje, usterka znika.

Nikt się nie spotkał z taką usterką?
    Może jednak... Dla ułatwienia załąćzam zdjęcie.

0 3
  • #2 31 Lip 2006 09:27
    OMMMM
    Poziom 19  

to wygląda na jakąś przerwę tak jak napisałeś na taśmie od matrycy lcd ale zdarzało mi sie ze była przwrwa nie na połączeniu szelki z płytka ale na połączeniu szelki z matrycą tak czy owak gdzieś masz przerwę która (niby)znika jak monitor sie nagrzeje (pod wpływem zmian temperatur ciała zmieniają objętość ) musisz szukać albo oddaj do serwisu

0
  • #3 31 Lip 2006 09:36
    Tdv
    Poziom 33  

Hmm, w tej chwili już to jest cały czas, nei znika po zagrzaniu. Z tym stykiem to chba nie za bardzo, bo wygląda to jakby "zakłócenia" były tylko dla koloru niebieskiego, jeżeli zrobić ekran cały czerwony - nie widać zakłóceń.

0
  • Pomocny post
    #4 03 Sie 2006 10:16
    Ryszard50
    Poziom 15  

Witaj ! masz przerwe na tasmie laczacej szklo matrycy z jej elektronika Przerwa jest zazwyczaj w miejscu laczenia tasmy z plytka-poprawa polaczenia tylko hot air-temp ok300-350stopni-pozdrawiam

0