Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak podłączyć subwoofer do wzmacniacza (brak wyjscia sub)

01 Lip 2006 19:30 6495 14
  • Poziom 11  
    Mam wzmacniacz który nie ma wyjścia na subwoofer, wzmacniacz ma możliwość podpięcia 2 kolumn 8Ohm lub 4 kolumn 8Ohm.
    Ja mam podłączone 2 kolumny na 8 Ohm.
    Czy mogę wykorzystać dwa pozostałe wyjścia ze wzmacniacza do podpięcia subwoofera do wejść wysokopoziomowych?
    Subwoofer jest aktywny posiada 2 wejścia niskopoziomowe 100mV i 500mV i wysokopziomowe +R +L -R -L.

Wzmacniacz ma również wyjścia Tape/aux in, Tape out, Phono , CD i wyjście na słuchawki (duży jack).
    Do tape/aux in mam podłączony sygnał z dvd aby głos był na kolumny.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    przepraszam wcześniej nie napisałem, jest to subwoofer aktywny
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    [quote="mixta"]Subwoofer jest aktywny posiada 2 wejścia niskopoziomowe 100mV i 500mV i wysokopziomowe +R +L -R -L.quote]

Sorki. Jednak napisales :) podlacz pod wejscia wysokopoziomowe tam gdzie masz podlaczone kolumny. Jezeli nie masz regulacji glosnosci w tym subwooferze to podlacz pod te drugie zaciski-to bedziesz mial taka regulacje. Jak dobrze zrozumialem to masz w wzmacniaczu wyjscie na kolumny A+B-czyli podpinajac pod A bedzie chodzil jak kolumny, a pod B bedzie chodzil jak kolumny +regulacja glosnosci w wzmacniaczu :)

Ale namieszalem, mam nadzieje ze rozumiesz :)

Pozdrawiam. Piotrek
  • Poziom 11  
    piterek-23 wlasnie nie wiedzialem do czego jest to rozróżnienie na A i B.
    Mój subwoofer ma regulację głośności.
    A więc mam podpiąć kabelkami subwoofer do tych samych zacisków gdzie są podpięte moje kolumny, a dwa pozostałe zostawić w spokoju? A czy nic się wtedy nie stanie? nie zmieni się obciążenie? Mój subwoofer też jest na 8 ohm.
    A co z wyjściem słuchawkowym? Jak mogę zmienić sygnał stereo na mono i podpiąć to do wejścia low level subwoofera?
  • Poziom 32  
    Tak masz podlaczyc tam gdzie masz podlaczone kolumny :) wyjscie B zostaw w spokoju-na bank nic sie nie stanie przy takim podlaczeniu,ale pamietaj podlacz L+L-P+P- wtedy 2 kanaly beda sie sumowac :)
    Zmienic sygnal z stero na mono to nie problem, ale po co ?? nie musisz podlanczac wszystkich wejsc na raz w subwooferze-tam masz kilka po to abys mial wybor :)

napiszz czy podlaczyles no i jak to gra,czy jestes zadowolony-jak nie to bedziemy dalej myslec :)

Pozdrawiam. Piotrek
  • Poziom 11  
    Elo :D

Mam takie pytanie:
    Jak podlaczyc subwoofer pasywny ?? Mam wzmacniacz ktory posiada wyjscie na kolumny A+B...
  • Poziom 30  
    pasywny podłanczasz tak jak kolumne normalnie + do + ,- do -
  • Poziom 11  
    ale pod jeden kanal ?? nic nie mostkowac ??
  • Poziom 30  
    nie nic nie mostkuj pod jeden kanał :) żadne mostki
  • Poziom 17  
    Jezeli tutaj pytacie sie o podlaczenie suba to ja tez sie zapytam poniewaz mam wzmaka FISHER CA-866 (2x150W) ktory rowniez posiada system A i B. Oba wyjscia glosnikowe(a jest ich wsumie 4) sa na 8Ω pod 2 mam podlaczone kolumny Tonsiloskie 80W(zablokowany mam potencjometr na skali do polowy zeby nie spalic kolumn) jak mam podlaczyc suba pasywnego 8 Ω by wykorzystac cala moc wzmacniacza i nie spalic kolumn. Jak to jest z tymi zwrotnicami bede musial do suba zastosowac zwrotnice 1 drożna by to grało jak sub.

Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    Musisz go podłączyć normalnie jak kolumnę pod jeden kanał "B" bo oba kanały A masz zajęte przez kolumny. Nie wolno stosować żadnych mostków lub tym podobnych rzeczy. Porostu podłaczasz sub pod jeden kanał "B" + do +, - do -. Teraz kwestia zwrotnica zwrotnica to w sumie niedroga sprawa więc warto ją zastosować. Ponieważ do jej zadania nalezy obciać górne pasmo załozmy powyzej 250hz ( zwrotnica stx za 24zł) . Górnym pasmem zajmą się kolumny. Rola suba jest taka by uzupełnić niskie pasmo a nie całe. Dlatego stosujemy zwrotnice filtrydolnoprzepustowe itd....

pozdro
  • Poziom 11  
    piterek-23 napisał:
    napiszz czy podlaczyles no i jak to gra,czy jestes zadowolony-jak nie to bedziemy dalej myslec

wczesniej podłanczałem suba na dwa sposoby przez wyjście słuchawkowe i przez kanały B i strasznie cicho to grało, subwoofer jeszcze nie jest skończony, głośnik i wzmacniacz ( z tyłu) były przykręcone tak tylko na próbę - nie uszczelnione i czy to może być przyczyną tak cichego grania?
    głośnik mam tonsila 30/80/4 a wzmacniacz taki:
    http://www.subwooferyaktywne.bazarek.pl/opis.php/tid,40217/ więc powinien go pociąg
  • Poziom 17  
    Ok podlaczam suba pod jeden z kanałow B a co z drugim ? moze byc nie podlaczony ? wzmacniacz moze ulec chyba uszkodzeniu jak nie bedzie mial obciazenia na drugim kanale ? i jak bedzie z moca podzieli sie wtedy na 3 czy na 4 ? Pytam sie poniewaz lepiej sie upewnic i wtedy podlaczyc niz podlaczyc i poczuc dym w pokoju :)
    I jeszcze jedno pytanko czy ktos by mogl polecic jakis wmiare dobry glosnik STX`a 8Ω poniewaz bardzo duzo jest na forum ale 4Ω czy ten GDN-32-300-8-SC nadawal by sie do nisko schodzacego (basu) suba ?