Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spadek napięcia na kablu +

02 Lip 2006 21:08 1171 6
  • Poziom 32  
    Witam mam takie pytanie czy jeśłi na kablu plusowym napięcie podczas głośnego słuchania muzy jest mniejsze o 1v niż na akumulatorze to oznacza zę kabel plusowy jest za cienki czy cus podobnego a może nie jest tak złe z tym spadkiem i może tak zostać ??
    I na stronie studia 24 przeczytałem że litera h oznacza prace w mostku
    a w tym radiu jest 1 końcówka i wyjście na 4 głośniki więc jak to możliwe ?
    radio to pioneer deh 2100r
  • Poziom 27  
    przecierz jedna hybryda moze pracowac w układzie mostkowym.
    z tego co wiem.
  • Poziom 32  
    a jaka tam jest wtedy koncówka mocy ?
  • Poziom 27  
    niewiem o co pytasz.
  • Poziom 32  
    ku**a jaka końcówka mocy siedzi tam i prosze też o odpowiedż na 1 pytanie !!!!
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    Tylko bez k* proszę!

Dlaczego nie chcesz spisać symbolu scalaka w końcówce mocy, gdybyś poszukał trochę w necie to dowiedziałbyś się jak on wygląda wewnątrz. Czegoś z tą literą H nie doczytałeś albo żle przeczytałeś. Zapewne jest tam jakiś układ PAL00X a praktyczne wszystkie te układy mają 4 kanały z których każdy pracuje w mostku więc wewnątrz jest 8 wzmacniaczy.

A ten spadek napięcia o 1V to właśnie efekt cienkich kabli i słabych złącz choć niewiel poprawisz instalację fabryczną która często jest marna. Zauważ też że naładowany akumulator ma 12,6V a w czasie jazdy jest na nim 13,8-14,6V bo taki jest zakres napięcia ładowania. A gdy przeczytasz kilka PDFów producentów końcówek mocy to zauważysz jaki przy tym jest spadek mocy. Na początek polecam Ci dokładną lekturę tego PDFa, to układ zamienny z serią PAL00X Pioneera i zobacz jak wygląda moc w nim , a pomiar max jest przy zniekształceniach 10%.

http://alfa.iele.polsl.gliwice.pl/elenota/STMicroelectronics/4060.pdf

A jak już przeczytasz to możemy pogadać o końcówkach mocy.

SławeK