Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra II 1.6 16V hatchback z klimatyzacją manualną

02 Lip 2006 22:13 4590 1
  • Poziom 2  
    Czołem wszystkim ,

Zapala mi się podczas jazdy kontrolka elektronicznego sterowania układu chłodzenia silnika, czy to oznacza, że termostat jest zepsuty:?:
  • Poziom 2  
    Artur_1 napisał:
    Czołem wszystkim ,

Zapala mi się podczas jazdy kontrolka elektronicznego sterowania układu chłodzenia silnika, czy to oznacza, że termostat jest zepsuty:?:

Mam podobny problem. Rzeczona kontrolka zaczyna świecić w momencie włączenia się wentylatora chłodnicy wody i nie gaśnie aż do momentu wyłączenia zapłonu. Co (nie) ciekawe, po uruchomieniu klimatyzacji (musiałem w serwisie napełnić układ bo nie działała) stwierdzono, że nie załącza się wentylator klimy tylko od razu a właściwie to po krótkiej chwili zaczyna działać wentylator cłodnicy wody. Stawiam na układ kontroli chłodzenia (jest pod zbiornikiem płynu do spryskiwaczy). Próbowałem samodzielnie zczytać kody - mam pożyczoną wtyczkę OBD2 i jakąś węgierską kopię OT2 ale niestety modułu chłodzenia nie zczytuje. Prawdopodobnie pozostaje tylko serwis (ogólnie znane są problemy z OBD2 w Oplach). Jak pojadę na diagnozę to podam co jest/było przyczyną.
    EDIT
    Uszkodzony bezpiecznik wentylatora klimatyzacji. Po wymianie OK.