Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Testo
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

uniwersum FK8125

16 Cze 2003 17:27 1011 4
  • Poziom 21  
    Witam.Jestem laikiem w tych sprawach bardziej znam się na telefonach gsm.Posiadam telewizor 14" Uniwersum FK 8125 i mam problem z pilotem.wszystko działało do momentu kiedy się popsuł i oddałem go do naprawy,wrucił z naprawy i tak mu zostało myślałem że to pilot ale to nie to.Jakieś wskazówki? :D
  • Testo
  • Poziom 21  
    Trochę nie rozumiem po pierwsze czy ten pilot naprawdę był zepsuty czy dobry bo piszesz że " wszystko działało do momentu kiedy się popsuł i oddałem go do naprawy " .Bo jeśli oddałeś pilota dobrego znaczy że uszkodzenie jest w TV. Jeśli natomiast pilot był uszkodzony to mógł być źle naprawiony .A jeśli pilot nest dobry to należy zacząć szukać od zasilania czujnika podczerwieni potem sprzwdzić sam czujnik. I jeszcze pytanie czy można sterować OTV z klawiatury lokalnej.
    pozdrawiam
  • Testo
  • Poziom 21  
    Witam.Dzięki za zainteresowaniem się tematem.Telewizorem można sterować z klawiatury tv,a pilot działał wcześniej na tym telewizorze i innych też.Tak jak wspomniałem jestem laikiem i nie mam pojęcia jak to zrobić ps.djoda na telewizoże świeci
  • Poziom 21  
    Jeśli jest stary i zanieczyszczony najpierw przetrzyj okienko w obudowie
    potem jeśli rozpoznasz gdzie w tV jest czujnik podczerwieni to proponuję abyś zaczął od pomiaru napięcia zasilania tego czujnika powinno być +5V on ma trzy nogi . jedna - zasilanie, druga masa, trzecia - wyjście.
    Po sprawdzeniu napięcia zasilania sprawdź stan połączeń lutowanyh na tym czujniku.
    Jeśli napięcie jest to powinieneś sprawdzić sam czujnik najlepiej podstawić dobry.
  • Poziom 21  
    Witam.Dzięki za wskazówki ale problem tkwił w odwrotnym osadzeniu kostki z przewodami.Pozdrawiam.