Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Aparat cyfrowy Minolta Dimage X20 problem z LCD

03 Jul 2006 18:10 2377 10
  • Level 10  
    Mam problem z aparatem jak w temacie! Obraz na LCD jest rozmazany i nic na nim nie widać oprócz świetlnych plam! Widać tylko zarys fotografowanych przedmiotów! Wszystkie pozostałe funkcje działają tzn. robi zdjęcia (oczywiście takie jak obraz rozmazane), menu działa i , zoom słychać i widać też że reaguje! Aha wyświetla wcześniejsze zrobione przed awarią zdjęcia ostre i wyraźne czyli ok! Problem sie pojawił jak na chwilę go podłaczyłem jako kamerę internetową!Teraz żałuje:(. Doradzcie coś proszę, co może być przyczyną usterki! Pozdrawiam
  • Level 15  
    mam wrażenie, że to problem z ostrością.. na optyce lub w elektonice, wyświetlaczowi dałbym spokój...
    Domniemane przyczyny:
    uszkodzenie serwomechanizmu regulacji soczewek od ostrości, zawilgocenie, ingerencja zewnętrzna.
    Najczęściej takie defekty występują po upadku aparacika...
  • Level 10  
    Wszystko dobrze tylko co mogę z nim zrobić? Tylko serwis????? Ile taka naprawa może kosztować??? Nie wiem czy to się wogóle opłaca???
  • Level 15  
    No... naprawy takiego sprzętu nie są tanie... z tą myślą trzeba oswoić się na samym wstępie.
    zależnie od rodzaju usterki zakres cen pewnie zacznie się od 100, 120 zł aż do granic opłacalności...
    Najbardziej podejżewam, że to tylko zacięty mechanizm regulacji soczewek ostrości... wtenczas będzie to około 120 zł (przy tych aparatach jest od choroby rozbierania i jest to niestety czasochłonne )
    Ale radzę wesprzeć się serwisem nie znając poziomu zaawansowania technicznego szanownego kolegi (nie próbując broń panie Boże urazić )

Dodano po 5 [minuty]:

proponuję spróbować ręcznie zeminić tryb z automatycznej regulacji ostrości, na ręczną, popróbować korygować i przełączyć napowrót na automatyczną...
    Może się odetnie ...
  • Level 10  
    mi to wygląda na problem z matrycą jest to wada fabryczna i naprawiaja to gratis, zobacz informacje na stronie firmowej minolty w polsce
  • Level 16  
    Przy całym szacunku, ale przedmówcy głupot trochę popisali - " spróbować ręcznie zeminić tryb z automatycznej regulacji ostrości, na ręczną" - nie ma ręcznej ostrości w X20, co pewnie wiesz. "Strona firmowa Minolty? Wada fabryczna matrycy?Naprawiaja za darmo?" niestety, nie słyszałem o czymś takim i autor rady też pewnie nie sprecyzuje. A Minolta wycofała sie cos około roku temu z aparatów cyfrowych - dział przejęty został przez SONY (niestety).
    Ja z moją X20 tez mam kłopot z ostrością i szukam madrego serwisu. Zagladałem do srodka, bo to i owo potrafię, ale tam trzeba troche znać "chwytów" aby dostać sie w ogóle do mechaniki autofocusa. W mojej X20 słychać, że mechanizm do ostrości wyraźnie "meczy sie" i w końcu daje za wygraną (czerwona kropka, czyli aparat "wie" że obraz jest nieostry. W czasie Świąt będę jeszcze grzebał w nim, to potem cos może napiszę.
  • Level 16  
    Przejrzałem jeszcze raz moją X-20 i dałem za wygraną - niestety, mechanizm autofocusa jest tak "zabunkrowany" że nie sposób dostać sie do niego bez praktyki serwisowej. Sądzę, że wiedziałem, kiedy powiedzieć "pas", bo nic się nie pogorszyło. Teraz trzeba rozejrzeć się za mądrym serwisem - gdyby ktoś takowy mógł polecić na terenie Częstochowy, to bardzo proszę.
  • Level 17  
    Niniejszym informuję że Minolta faktycznie ma akcję serwisową, w przypadku uszkodzenia matrycy, czyli zamazanego obrazu. U mnie własnie jest taki przypadek i zamierzam jutro sie do nich z tym zgłosić. Dla zainteresowanych:
    http://www.adder.waw.pl/
    i dalej klik w Konica minolta - akcje specjalne
    pozdr :)
  • Level 17  
    Aby uzupełnić temat donoszę że skorzystałem z rzeczonej akcji specjalnej, naprawiono mi aparat darmowo wiec polecam :)
  • Level 10  
    więc jednak miałem rację:P
  • Level 16  
    Posypuję sie popiołem i przyznaję - istotnie, jest akcja wymiany matryc - w międzyczasie moja X-20 padła i pokazywała na wyświetlaczu "czterech murzynów w ciemnej sieni" - ups, chciałem powiedzieć "Afroamerykanów".
    Czyli cimno i nic więcej. Szukając, przeczytałem o możliwości bezpłatnej wymiany wadliwych matryc w tym i kilku innych "felernych" modelach. Akcję prowadzi w imieniu SONY / w imieniu Minolty np. serwis "Adder" w Warszawie. Wysyła sie DHL-em na ich koszt i ja np po 8 dniach miałem naprawiony aparat w domu. ZERO wydatków. Zrobione jak trzeba.

tu macie link:
    http://www.konicaminoltasupport.com/Polski.importantnotice_pl.0.html

albo:
    http://www.adder.waw.pl/base.htm

POLECAM.