Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodowka BOSCH- nie chłodzi i pstryka

03 Lip 2006 18:27 3231 2
  • Poziom 10  
    Witam!

Jest to lodowko - zamrazarka BOSH z 2 wyswietlaczami nad dzwiami.
    Lodowka z dnia na dzien przestala pracowac, mianowicie: zaczela spadac temperatura, a z lodowka co jakis czas wydaje sie dzwiek " pstryk" tak jak by chciala zalaczyc agregat i nie moze, chrakterystyczny pstryk wydaje male urzdzanko po prawo od agregatu (to z ktorego i do ktorego wchodza i wychodza rurki od agregatu i siatki odprowadzajacej cieplo). Od tej pory lodowka nie chlodzi, wiele razy ja wylaczalem i wlanczalem. Na wyswietlaczach nie ma zadnego bledu. Dodam jeszcze ze jak poruszalem agregatem i ta mala kostka z ktorej wychodza rurki to agregat tak jak samochod probowal sie zalaczyc i zgasl tzn przestal praowac.
    Prosze o polecenie serwisu z Warszawy (serwis Bosha z Jerozolimskich ma czas dopiero w przyszlym tygodniu:( i pewnie slono sobie policza...) w przystepnej cenie (jestem z Wawra) lub o diagnoze problemu (jezeli juz sam wezwe kgos z ogloszenia, to zeby mi przynanajmiej kitu nie wciskal ze trzeba wymienic cala elektronike etc.)
    Bardzo prosze o pomoc !!
    Z gory dzieki
    Rafał
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Specjalista AGD
    do wymiany sprężarka :!::!::!:
  • Poziom 23  
    W/g mnie to albo siadł rozruch agregatu, albo jest pęknięcie i cały gaz zwiał - moze też być i jedno i drugie. Jedno konsekwencją drugiego. Nie znam tej lodówki, ale w większosci starter agregatu to przekaźnik i czasem potrafią wypalić się styki. Z drugiej strony jeżeli temperatura spadała z dnia na dzień, to przy ucieczce gazu sprężarka pracowała na okrągło i mogła też się spalić. Tak też bywało.