Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio Peugeot VDO RD3-01 - regularnie pika.

05 Jul 2006 00:11 19855 2
  • Level 21  
    Samochód sprowadzony z zagranicy. Gość twierdzi iż w aucie nie było radia i zakupił używane na giełdzie. Po podłączeniu radio gra lecz regularnie pika. Wpisałem do pamięci eeprom prawidłowe numery VIN z nadwozia auta lecz to nie poprawiło sytuacji.
    Moje pytania są następujące:
    Czy auto oryginalnie mogło nie posiadać radia i w tej chwili trzeba je uaktywnić w BSI poprzez serwis Peugeot?
    Czy moduł BSI mógł być wymieniany i zachodzi niezgodność numerów w BSI i nadwozia?
    Czy radio po włożeniu do innego auta z niezgodnym numerem VIN zmienia zawartość swojej pamięci eeprom aby uniemożliwić jego uruchomienie w innym aucie?
    W radiu procesor PSARCD100 v.1.50, pamięć 24c32.
    Proszę o wszelkie sugestie gdyż miałem wcześniej już takie radia i zawsze ten sam opisywany problem z pikaniem.
    Czy te radia może uruchomić tylko serwis Peugeot?
  • Level 2  
    Witam
    Pracowalem w servisie Citroena(to prawie to samo) i wiem z doswiadczenia ze jesli klient sprowadzil auto bez radia to po zamontowaniu nowego zawsze pojawialo sie to pikanie.Wysatrczylo zainstalowac w BSI to radio i problem znikal.Natomiast jesli bylo to radio z innego samochodu(Citroen lub Peugeot)
    to wystarczylo faktycznie w pisanie do radia identycznego numeru nadwozia jaki wystepowal w BSI i problem znikal.Byc moze faktycznie to BSI jest od innego auta,kalkulator silnika rozblokowany co umozliwia jazde.Mysle ze powinienes odczytac numer VIN z BSI i taki wpisac do radia.Jesli nie masz mozliwosci to pozostaje tobie tylko Servis Peugeot.
    Pozdro.
  • Level 2  
    musisz przeprowadzić procedurę instalacji radiodbiornika w bsi przez diagnoskop następnie skonfigurować parametry odbiornika i po problemie