Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Katalizator

17 Cze 2003 00:05 2963 5

• Poziom 19  
    W moim VW golf 1.4 sypie się katalizator. Mam zamiar wywalić z niego "bebechy". Niestety w katalizatorze zamontowana jest sonda lambda i zastanawiam się czy taki zabieg wpłynie na parametry jej pracy? Pozdrowienia.
  • Poziom 16  
    Z tego co wiem to sonda Lamda jest zamontowana przed katalizatorem, i wygląda na to ze nie interesuje ją jak katalizator dopala spaliny, tylko zabezpiecza by silnik zabardzo nie niszczył katalizatora. Wymantowanie tego urządzenia zmieni parametry układu wydechowego i moze, a nawet napewno wpłynie na jago prace i osiągi, ja wyspawałem osobiście katalizator w CC1,1 i na spalanie to zabardzo nie wpłyneło(drastycznie), natomiast wydech zrobił się głosniajszy, lepiej kręcił na wysokich obrotach, no i po doswiadczeniu po czasie 11miesięcy wspawałem go zpowrotem (przed przeglądem) no i teraz przyroda nie cierpi, ja zresztą tez nie narzekam, a pomysłu nie polecam

• Poziom 19  
    Dzięki za zainteresowanie. O przyrodę zbytnio się nie martwię ponieważ zamontowany LPG. Jeżeli chodzi o katalizator to nie było by problemu gdyby sonda była w innym miejscu, ale ona jest przykręcona w katalizatorze.
  • Poziom 29  
    Jak masz LPG to zamontuj emulator sondy lambda.
  • Poziom 11  
    Witam
    Miałem ten sam problem. Po wymontowaniu katalizatora sonda niestety jest za zimna i nie działa poprawnie.Należy ją przesunąć bliżej silnika.
    Bez problemu zrobi to każdy "tłumikarz".
    Wycina się dziurę w wydechu jakieś 20-30 cm od silnika, w to miejsce należy wspawać nakrętkę od piasty fiata 126P i wkręcić sondę.
    U mnie działa.
    Pozdrawiam i powodzenia

Acha, jeszcze jedno
    Zamiast katalizatora trzeba założyć zwykły rezonansowy pierwszy tłumik,który spowolni trochę przepływ spalin przy sondzie(co robił wcześniej katalizator)i dodatkowo uchroni tłumik drugi przed "wydmuchaniem".
  • Użytkownik usunął konto