Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Compaq Armada E500 nie ładuje, zabija akumulatory

05 Lip 2006 09:52 1312 3
  • Poziom 31  
    Witam Panowie...
    Mam E500 ktora zabila sprawny akumulator. Akku ktory dzialal poprawnie w innym laptopie po wlozeniu do tej sztuki umarl-po rozebraniu okazalo sie ze ma przepalony bezpiecznik...a nie mam skad takiego wziac...pytanie-co jest w E500 odpowiedzialne za ladowanie akku?W wiekszosci lapkow sa osobne kontrolery ladowania, scalaczki dedykowane do tego rodzaju zadan, tu obejrzalem dokladnie plyte, nie znalazlem nic co bylo by kontrolerem ladowania.
    Jakis pomysl?
    Pozdrawiam...Arek
  • Poziom 10  
    Czy mogę się dowiedzieć gdzie jest ten bezpiecznik. U mnie zrobiło sie to samo po uruchomieniu programu Power Menagment i uruchomieniu opcji konfiguracji baterii nastąpiło ładowanie rozładowanie ponowne ładowanie i wszystko padło. Baterie mają razem 12.4V a nie działają nawet kontrolki stanu naładowania w baterii i komputer jej nie widzi.:cry:
  • Poziom 31  
    sorki, dopiero zauwazylem...znalazles juz go?Jest w baterii, taki 3 koncowkowy-smd, nie pamietam nazwy...bodajze czarna obudowa...ksztalt prostokatny czy tez raczej prostopadloscienny...jak by co znajde foto, ale tez bylo o tych bezpiecznikach w przyklejonym temacie o regeneracji baterii o ile pamietam...
  • Poziom 13  
    Jakie sa objawy spalonego bezpiecznika w e500 baterii?Bo u siebie wymieniłem już ogniwa i pamięć +wsad i dalej kontrolka ładowania mruga co trzy minuty, jakbyś mógł pokazać na zdjęciu lub bardziej szczegółowo przybbliżyć gdzie jest ten bezpiecznik ?