Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu używanego magnetowidu?

05 Lip 2006 12:22 980 2
  • Poziom 2  
    Mam zamiar kupić magnetowid-raczej używany, jednak do tej pory nie miałem zbyt wiele do czynienia z tego typu sprzętem. Proszę zatem, aby ktoś mi doradził, na co zwracać uwagę przy zakupie, na jakie elementy, funkcje, na jakich producentów itp. Po czym można poznać, że magnetowid nie jest zbyt zużyty?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 22  
    No czy niejstest zbyt używany to po śladach użytkownia na obudowie, rocznik który włąściciel do jakich celów był używany. Oczywiście zwróć uwagę w jakim stanie jest głowica bo to Ci da dużo informacji jak bardzo był używany. Co do firmy to wiadomo jest że za bardziej znane firmy płaci się więcej za to że produkt jest właśnie jej. A i tak wszystko jest robione na pddobnych częściach. To jeszcze zależy ile chcesz na niego przeznaczyć itp. Zwróć uwagę jeszce w jakim stanie jest pilot od odtwarzacza np. moje video z wyglądu wygląda na naprawde minimalnie używane a pilot jest cały zdarty to też Ci podpowie, że sprzęt był intensywnie używany choć na 1 rzut oka niewidać. Pamiętaj, że jeżeli mówi Ci ktoś że sprzęt jest w 100% sprawny to wcale nieznaczy że nie jest zużyty, aha jeszce ważne jest czy był serwisowany lub co gorsza czy ktoś sam niepróbował go naprawiać, sprawdż czy był rozkrecany.

Pozdrawiam.

Jako pomogłem to wciśnij pomógł mało kto otym pamięta.
  • Poziom 18  
    Witam to jest trudne pytanie jak sprawdzić magnetowid podczas zakupu .
    Idealną sytuacją jest kidy możemy do niego zajżeć a w tedy można obejżeć głowicę czy nie posiada rys , jak wyglądają paski klinowe , mechanizm chodzi o zębatki , kondensatory elektrolityczne czy pod nimi nie widać plam po wycieku lub czy nie są spuchnięte chodzi przedewszystkim o zasilacz . A natomiast kiedy nie możemy zajrzeć do środka to proponowałbym sprawdzoną taśmę o bardzo dobraj jakości i bardzo słabej wtedy mamy wizualny test co może sprzęt no i jak nagrywa . Dodatkowo proponuje przewijanie na podglądzie do tyłu na początku,środku taśmy i zobaczymy czy będzie przewijał czy sie zaraz wyłączy ( w ten sposub sprawdzisz sprzegiełko napędowe mechanizmu bo każdy użytkownik przeważnie przewija do przodu ) a cofając do tyłu jeżeli się wyłączy samo świadczy o zużuciu sprzęgiełka co jest najczęstszą usterką . A także przewijanie taśmy mówi o zużytych paskach ,zębatkach głośnośc pracy mechanizmu w czasie odtwarzania
    przewijania . Stan wizualny też jest ważny tak jak data produkcji .