Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik bramy Nice Robo Ro1000

05 Lip 2006 15:52 10944 7
 • Poziom 17  
  Witam
  Mam problem z w/w siłownikiem. Przy naciśnięciu przycisku otwierania silnik buczy jakby był przeciążony i nie rusza, po chwili wyłącza się (chyba zabezpieczenie). Silnik sprawdzony bezpośrednio z sieci pracuje, nie ma oporów mechanicznych, w związku z tym kilka pytań do znawców tematu (brak doświadczenia w tej dziedzinie).
  1. Sterowanie podpięte pod zacisk "krok po kroku" co to oznacza jakie funkcje po kolei realizuje?
  2. Na płytce są rozmieszczone diody co one sygnalizują np. miganie "OK", czy jest tutaj jakaś sygnalizacja błędów/alarmów?
  3. W tym momencie sterownik jest wymontowany i chciałbym zasymulować jego pracę na stole bez silnika, czy mogę to zrobić bez obciążenia (triaki), ewentualnie podpiąć dwie żarówki 100W?
  4. W położeniu po środku, gdy nie zadziałania jest krańcówka jaką funkcje powinien wykonywać - otwórz/ zamknij?
  5. Na płytce są p-rki TL, TP, F - do czego służą?

  Czy dysponuje ktoś schematem do tego sterownika, przynajmniej stopień wykonawczy, bardzo by to pomogło?
  Trochę się tego uzbierało, ale za pomoc będę wdzięczny.
  Pozdrawiam.
 • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
 • Poziom 24  
  Witam.Potencjometr TL-służy do regulacji czasu pracy siłownika.
  TP-czas otwartej bramy ,po czym następuje jej automatyczne zamknięcie
  F-siła siłownika .Patrząc na objawy to wygląda na to że potencjometr siły jest skręcony na min. jeśli tak nie jest to proszę sprawdzić pojemność kondensatora znajdującego się w dolnej części obudowy.Generalnie przy wejściach są diody sygnalizujące ich obecny stan.A dioda ok jest kontrolką pracy procesora.Jej miganie sygnalizuje zmianę stanu jednego z wejść.Pozdrawiam.
 • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
 • Poziom 17  
  Witam
  Kondensator rzeczywiście 0 uF, wymieniłem na nowy. Po podłączeniu nadal silnik buczy. Okazało się iż był rozkręcany i ktoś go źle złożył, zbyt duży opór mechaniczny. Po ponownym złożeniu (prawidłowym) silnik pracuje ale jak dla mnie zbyt szybko/bardzo się grzeje. Zaóważyłem ciekawy efekt, gdy zadziała krańcówka i silnik ma się zatrzymać z normalnej pracy przechodzi przez ok. 0,5sek. w buczenie i dopiero zostaje wyłączony. Czy te typy tak mają czy jestem przewrażliwiony?
  Musze zaznaczyć, że silnik jest luzem nie sprzęgnięty z bramą i po jednym cyklu pracy temperatura mierzona miernikiem elektronicznym na obudowie wynosi 47st. C.
  Czujnik w uzwojeniu pokazuje 70 st. C, po kilku cyklach pracy (na luzie).
 • Poziom 24  
  To że silnik się grzeje jest normalne.a buczenie przy końcu cyklu roboczego jest spowodowane hamowaniem silnika .Ma to zapobiec przejechaniu bramy poza wyznaczone punkty krańcowe.Jeżeli sinik został prawidłowo złożony to powinno już wszystko działać .
 • Poziom 2  
  Zeby nie zakładac nowego tematu postanowiłem napisac w starym, otóż mam problem z pozoru błachy ale nie chce popełnic blędu zeby czegos nie popsuc..
  Mam centrale sterująca do bramy przesuwnych Mindy A01, ogolnie mechanizm działa, tzn otwieranie i zamykanie z pilota.. w domu zamontowany mam videofon który ma wyprowadzoną kamere do słupka przy bramie, model kamery DRC-40P w wideofonie w domu jest przycisk który otwiera brame, jest on jednak nie podlaczony. na zdjeciach ponizej pokazen sa schematy obu urzadzen.

  Sterownik bramy Nice Robo Ro1000 Sterownik bramy Nice Robo Ro1000

  Jak widac z kamery wychodzą dwa przewodu do zamkna elektromagnetycznego i teraz moje pytanie gdzie podłaczyc je do centrali Miindy, wyczytałem ze mozna pod wejscie P/B czyli krok po kroku no ale to jedent przewód a drugi gdzie podłączyć?

  Pozdrawiam
 • Poziom 16  
  Witam
  Aby sterować napędem z domofonu trzeba podłączyć te dwa przewody wychodzace z kamery do sterowania napędu pod zaciski 8 ("masa") i 11 (P/B).Wniskuję z twojego postu, że nie posiadasz zamka elektromagnetycznego do otwierania furtki, więc możesz wykorzystać domofon do sterowania bramą.
  Oczywiście na wejście centralki można podać tylko sygnały bezpotencjałowe, inaczej niespolaryzowane (styk), ale tak właśnie jest w przypadku Twojego videodomofonu.
  Powodzenia
 • Poziom 2  
  Dzięki wielkie za odpowiedź.. w pewnym sensie działa. Tzn oprócz domofonu na słupku jest jeszcze przycisk dodatkowy zamontowany ktory rowniez podłaczony jest do pary przewodow z domofnu i po podpieciu tak jak napisales otwieranie nim działa, niestety z domofonu nie :( ale moze to wina czegos innego.. musze obczaić ale to juz jutro bo juz sie sciemniło.. jak znajde przyczyne napisze jutro.
  Pozdrawiam
 • Poziom 16  
  Hej
  Ale uważaj - podłączenie przewodów posiadających napięcie z zasilacza domofonu do centralki napędu może spowodować jej uszkodzenie !