Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony KV-29FX11K brak schematu uszk. w Poziomie

05 Lip 2006 18:57 1591 10
  • Poziom 12  
    Witam
    Mam na warsztacie w/w OTV. Nie mam do niego sch. a wypalone są kondensatory bez możliwości odczytania co to było. Zwarty i zwęglony -ma ok. 19-Om chyba C818 (pastylka średnica ok 1cm) Okopcone również (ale to raczej przez tego zwęglonego) sąsiadujące C814 i C807 akurat na napisach. Tranzystor hot wytrzymał podwójna dioda też OK. Myśle że po wymianie w/w kondensatorów ( i może 33u/160V) powinno być OK. Nie mam schematu i nie mogę zidentyfikować elementów.
    Proszę o podpowiedź,

Pozdrawiam
    --

Właśnie znalazłem sch do modelu BE3D KV29FX11B, czy to to samo co mój?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Witam.
    To samo. Do sprawdzenia masz również C816, 817, 815 i R824. Jesli opór spalony sprawdź D800, 801.
  • Poziom 12  
    Witam ponownie,
    Wymieniłem c807 814 i elektrolitu 33u. Zwęglony c818 wg opisu na płycie a na schemacie c837-220p/50V? (wstawiłem 220p/250V). TV ruszył ale wymaga korekcji ??? w pionie. Paski u góry i dołu ok 1,5cm i kolorowe powroty u góry (z TG). Czekam na pilota od klienta bo nie dał od razu, uważał że nie warto będzie naprawiać (dobrze mu dymił i śmierdział TV)

Na razie dzięki
    i Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Uściślij, który kondensator ci się spalił, gdzie on jest podłączony?
    Jeśli C818, czyli z kolektora Q802 do masy, to ma być na 2kV!!!
    Za kilka minut/godzin znowu będzie kupa smrodu.
  • Poziom 12  
    Witam,
    C818 w tym układzie jest między kolektor Hot a masą. Na sch jest to c837 220p/50V??? (wstawiłem 220p/250V). Czy mam go zaminić na 2 kV?

Pozdrawiam

--
  • Poziom 43  
    Witam. Już któryś raz przeglądam schemat i nie znalazłem C837. Nie zmienia to jednak faktu, że kondensator z kolektora HOT ma być na 2kV!
  • Poziom 12  
    Witam ponownie,
    Sprawdziłem jeszcze raz na sch jest C837 (220p/50V?) kolektor- masa, w układzie jest C818 kolektor masa (ten co się zwęglił).
    Ja zapisałem aby kupić 220p/min250V ale kupiłem na 2kV!!! (tak jak "mirex" pisałeś). Przepraszam za pomyłkę, ale wyszło dobrze.
    W Serwisówce nie mogę znaleźć jak wejść w tryb serwisowy?
    Wg innych postów:
    -vol+ i vol- przytrzymać i włączyć włącznikiem nie wchodzi,
    -inny: "osd' i "5" i "vol+" i "TV" po kolei wciskane - nie wchodzi, może coś robię nie tak??

Pozdrawiam
    --
  • Poziom 43  
    Witam.
    Wejście: wyłączyć tv do stby, następnie OSD>5>vol+>TV. A co chcesz zrobić w trybie?
  • Poziom 12  
    Witam,
    Regulacja wysokości obrazu. Są pasy u góry i dołu ekranu. Zwężony w pionie.

Pozdrawiam
    --
  • Poziom 12  
    Witam ponownie,
    Wejście w tyb serv. jak napisałeś "mirex". Dzięki.
    Po regulacji wys. jest OK.
    Temat zamykam.
    Pozdrawiam