Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobor i konfiguracja Alarmu do domku

05 Lip 2006 20:06 1709 3
  • Użytkownik obserwowany
    Jakiej firmy alarm i w jakiej konfiguracji polecilibyscie podlaczyc biorac pod uwage ponizsze zalozenia
    - domek jednorodzinny parter i poddasze
    - lacznie 10 czujek PIR po 5 na kazdym poziomie
    - istnieją juz ulozone linie 6-zylowe a przewody od czujek spotykaja sie w jednym miejscu na parterze gdzie ma byc zalozona centrala
    - funkcje alarmu to jak zwykle sygnalizacja dzwiekowa i swietlna na zewnatrz, ew. opcjonalnie w przyszlosci mozliwosc dolozenia powiadomienia radiowego i telefonicznego
    - reszta, tak jak typowo w takich przypadka czyli akumulator podtrzmujacy itp
    Ogolnie podstawowy zestaw bez zadnych "bajerow"

Jaka centrale byscie polecili, w jakiej konfiguracji to podlaczyc?
    Co myslicie o zestawach ktore pojawiaja sie na allegro.

Z gory dziekuje za pomoc.
  • Poziom 27  
    Np. satel ca 10, czujki satel aqua, 2 manipulatory- jeden przy wejściu 2 przy schodach na parter(zakładam że sypialnie są na poddaszu), ustawiamy 2 strefy 1 parter, druga poddasze. W nocy można uzbrajać sam parter. Sygnalizator zewnętrzny z własnym zasilaniem. Nie wiem czy masz pociągnięte kable pod manipulator(y). Jeżeli nie i nie masz możliwości ich położenia to wtedy dokładasz radiolinię.W przypadku powiadomienia po sieci stacjonarnej wystarczy później dorzucić syntezer mowy i będziesz miał możliwość nagrania i emitownia komunikatów o stanie systemu.
  • Poziom 2  
    Ja poleciłbym DSC 5010 z modułem rozszerzeń linii (razem 16 wejść )
    Może być 2 klkawiatura jak podpowiada kolega wyżej. Czujki Paradox PRO lub Encor 301 - tanie i w zupełności wystarczą.
  • Poziom 12  
    Satel CA 10, czujniki ENCORE 301, manipulatory LED, syrenka SPLZ 2010 SATEL, piszczek wewnetrzny SP-2, wszystko razem jest raczej niezawidne i ostre . jesli to jakies odludzie to polecam sygnalizator z własnym zasilaniem, np. Satel SD 3001., albo monitoring. Pozdrawiam.