Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myjka ciśnieniowa - problem (siwy dym) ;)

05 Lip 2006 20:53 2812 3
  • Poziom 11  
    Mam myjke ciśnieniową 1,7 kW, 120 bar max. i taki oto problem. Nie znam się zbytnio bo to moja pierwsza myjka. Po włączeniu, nabija troche ciśnienia (wydaje mi się, że niedużo) i zaczyna lecieć z niej dym. Gdy już nabije, to kiedy uruchomie pistolet leci ciśnienie niewiele większe niż normalne w kranie pompa się znów włącza (ciśnienie mniej więcej bez zmian, ciut mocniejsze niż samo w kranie) i znowu jest dym (tylko podczas włączania się pompy). Rozebrałem ją, popatrzyłem czy silnika nic nie hamuje. Wizualnie wszystko OK. Skręciłem spowrotem i dalej tak samo. Macie jakieś sugestie?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 15  
    Może przytarta pompa wysokociśnieniowa i obciąża silnik elektryczny a ten dymi.
  • Poziom 11  
    Jak ją rozkręciłem to próbowałem zakręcic ręką silnik i kręci się z normalnymi oporami (nie super lekko ale wydaje się być OK).
  • Poziom 11  
    Byłem u znajomego elektryka - złotej rączki. Powiedział, że z silnika nic nie będzie. Mówił, że gdyby to coś w pompie było, to by się tłukła ale dymu by nie było. A nic się nie tłucze, tylko ma malutkie obroty i dym leci. To ku zakończneiu tematu - myjka idzie do zwrotu. Dzięki.