Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przestrojenie alan 78 plus

bc108 06 Jul 2006 00:24 3678 5
    bc108
    Level 17  
    mam problem z wyzej wymienionym radyjkiem jakiej konfiguracji bym nie zastosowal to i tak zawsze mam standard niemiecki
    procesor to maxon 220446-a 9fgo a moze procek z tym programem nie ma innych konfiguracji ?
    kriss51
    VIP Meritorious for electroda.pl
    musisz podlaczyc cewke szeregowo do kwarcu lub rownolegle kondensator okolo 30pf.pozdro
    bc108
    Level 17  
    hm.......ale chodzi o to ze zmieniajac konfiguracje proca zawsze mam 15 am reszta fm.......
    Barry
    Level 12  
    Witam mam takie samo radio,
    Zrob tak: przy wylaczonym radiu wcisnij jednoczesnie przyciski SCAN i AM/FM i trzymajac je wlacz radio. Radio wejdzie w tryb serwisowy i mozesz przy pomocy pgrzyciskow na mikrofonie lub galki zmiany kanalow wybrac tryb pracy(kraj). w twoim przypadku musisz wybrac na wyswietlaczu znaczek PL ,zatwierdzasz przyciskiem am/fm wylaczasz radio po wlaczeniu masz standart polski a po prawej stronie wyswietla znaczek pl , jezeli masz cisze po zmianach nie chodzi to musisz
    znalesc przy procesorze podajrze 4 zwory i sprawdzic czy sa zwarte jezeli nie to to je zalutowoc , napisz czy jest ok
    m.m.lodz
    Level 14  
    witam.metoda z naciskaniem dziala tylko z nowymi alanami ,mozna podzialac zworami opis znajdziesz w necie ,jaka konfiguracja napewno nie zwarte wszystkie,ostatecznosc to rozwarte wszystkie zworki i wstawienie dławika w szereg z kwarcem.pozdrawiam.
    macrus
    Level 17  
    Mianowicie jeżeli chodzi o starszego 78plus to patrząc od przodu radyjka od lewej strony masz dwie zworki zwarte i dwie następne rozwarte i powinien działać bo ja tak mam zrobione i działał tylko że później co innego padło to opisuję radio przywiezione z niemiec.z orzełkiem na obudowie.Pozdrawiam.