Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z alarmem VW Passat B5

06 Lip 2006 12:28 6117 2
 • Poziom 9  
  Witam.
  VW Passat B5 1.9TDI 110PS kombi. Alarm fabryczny.
  Usterka polega na tym, że po zamknięciu samochodu włącza się alarm lub zaczynają mrugać lampki oświetlenia wnętrza. Natomiast zamykając go przekręcając kluczykiem 2 razy to świeci się oświetlenie wnętrza. Zaobserwowałem jeszcze to, że zamykając samochód przy otwartej klapie bagażnika to wszystkie drzwi się zamykają dioda w drzwiach mruga wszystko niby OK. do czasu zamknięcia klapy bagażnika wówczas zaczyna mrugać oświetlenie wnętrza.
  We wcześniejszych okresach kilkakrotnie wystąpiło samoczynne załączenie się alarmu ale po podłączeniu VAGa wykasowaniu błędu dotyczącego zamka drzwi kierowcy „błąd sporadyczny” wszystko było OK. Teraz VAG nie pokazuje żadnych błędów. Jaka może być przyczyna tej usterki.
 • Poziom 18  
  Kasowanie błędów nie jest lekarstwem na usterke. W zamku w drzwiach w środku jest płytka z mikrostykami na której bardzo często powstają pęknięcia lutu, trzeba zamek rozebrać przelutować i powinno być ok. Częsta awaria w paskach.
 • Poziom 9  
  Usterka usunięta.
  Po wymontowaniu zamka lewych tylnych drzwi i rozebraniu go na płytce drukowanej ścieżki łączące mikrowyłączniki z gniazdem miały wżery, najprawdopodobniej dostała się tam woda. Wszystkie połączenia wykonałem przewodem i mineło już kilka dni i wszystko jest OK.