Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radeon 9250, 256 RAM - nie daje sygnalu do monitora

06 Lip 2006 19:52 1596 5
  • Poziom 10  
    Witam

Wlaczylem sobie komputer wczoraj, dziala. Za chwile go wylaczylem i nastepnym razem jak wlaczam, monitor pokazuje mi ze brak sygnalu. Komputer sie wlacza normalnie, monitor nie dostaje inputu z karty chociaz jej wiatrak dziala.
    Co zrobilem:
    przelaczylem monitor na karte zintegrowana i dziala wiec monitor ok.
    Pokazuje mi instalator ze wykryl kontroler wideo VGA, chociaz ja absolutnie nic nie odinstalowywalem.
    Wiec proboje zainstalowac ponownie stery (chociaz sama karta powinna jako tako dzialac bez sterow na systemie).
    Po paru kliknieciach pokazuje mi "execution file" czy cos takiego i sie blokuje instalator. Wiec taskiem go zamykam i proboje zainstalowac stery z plytki. Tez nie moge. Gdzies sie blokuje.
    Wiec urzadzenie nie dziala poprawnie.
    Wogole mi nie wykrywa sterownikow nawet na plycie chociaz tam sa i zawsze je tak instalowalem.
    Na wszelki wypadek uzylem Driver Cleaner ale to nic nie dalo.
    Karta (radeon) wogole nie daje znaku zycia chociaz wiatrak chodzi.

Dodatkowo odkrylem jeszcze iz zniknal mi z panelu sterowania DirectX wiec sprobowalem go zainstalowac ponownie. Paska postepu nie bylo, tylko komunikat iz sie zainstalowalo chociaz go wciaz nie ma w panelu.

Dodatkowo dzisiaj nawet mi tej karty nie wykrywa, nic nie ma na AGP chociaz jest caly czas podpieta i tak jakby dzialala.

Podsumowujac:
    Karta jakby zdechla, nie daje sygnalu i dodaktowo zniknal mi DirectX

Wiecie moze co to za bajzel sie porobil i co mam z tym fantem zrobic?
    Dopiero jutro bede mial mozliwosc przetestowanie innej karty.
    Dodam iz nic nie szperalem w biosie ani systemie.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    I-Gore napisał:
    pokazuje mi "execution file" czy cos takiego

No to kolega ma jakieś uszkodzenie lub coś takiego.
    Niech kolega poda PEŁNY tekst komunikatu o błędzie a nie takie głupoty jak powyżej.
    PS. O czym mają świadczyć te polsko-angielskie (niby profesjonalne) wyrazy w polskim tekście?
  • Poziom 10  
    Cytat:

Niech kolega poda PEŁNY tekst komunikatu o błędzie a nie takie głupoty jak powyżej.
    PS. O czym mają świadczyć te polsko-angielskie (niby profesjonalne) wyrazy w polskim tekście?

Absolutnie to nie jest niby profesjonalne. Nie trzeba sie od razu wyzywac na kims z powodu jego pisowni, nie przesadazjmy. Dobra, nie wazne.

Komunikatu nie dostaje zadnego, za wyjatkiem wczorajszego o niemoznosci zainstalowania sprzetu na tym komputerze. Instalujac sterowniki omegi, dochodze do punktu gdzie pokazuje sie komunikat: "execution file" po czym nic nie idzie dalej, nie ma zadnego pasku postepu. Zostaje mi tylko okienko i aby je zamknac musze zabic proces "IKernel.exe".

Instalujac oryginalne sterowniki ATI z plyty, instaluje mi DirectX, pozniej wszystko zanika. Zero jakiegokolwiek komunikatu.

Na moje oko, cos sie moglo zrobic ze slotem AGP, bo jesli karta by byla spalona, to by nawet wiatrak nie chodzil czy by nie byla ciepla, zgadza sie?
    A co sie moglo stac z DirectX, ze tak nagle zniknal z panelu sterowania?
  • Poziom 27  
    hm, nie probowales dawac zintegrowanej grafiki na "disabled" w biosie ? I ustawic first boot (jesli jest) na agp ? Jesli mimo to ze wylaczysz w biosie grafike na plycie,to dalej nie uruchamia sie ten radek to moze swiadczyc ze radek jest uszkodzony, niedocisniety (wyimij, wloz), sprawdz na swoim kompie inna karte jesli inna karta tak samo zle sie zachowa (nieladnie-znaczy nie uruchomi sie) tzn. ze twoj slot AGP jest walniety, a jesli sie uruchomi to znaczy ze karta (twoja) jest trefna
  • Poziom 10  
    Cytat:

Tak, juz szukalem na moim forum, ale problem jest taki iz ja mam SP2, wiec latka nie dziala.
    Zreszta dopiero co zrobilem format, wiec nawet jeszcze nie mialem zadnych uaktualnien z windowsa.

Cytat:

hm, nie probowales dawac zintegrowanej grafiki na "disabled" w biosie ? I ustawic first boot (jesli jest) na agp ?

Nie znalazlem takiej opcji w biosie. Zreszta, dzialalo mi juz po ustawieniach biosu na "default", teraz tez tak zrobilem.

Mnie to zalatuje jednak na jakies uszkodzenie mechaniczne. Jutro bede wiecej wiedzial czy rzeczywiscie tak jest, wiec sie odezwe.