Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miganie diod LED

07 Lip 2006 03:28 2644 3
  • Poziom 14  
    Witam

Mam mały problem z oświetleniem na białych ledach.
    Połączyłem szeregowo 9 diod led i rezystor 75R do transformatorka TS15/9/676.
    Napięcie 28V (zmierzone 32V), prąd około 15 mA.
    Niestety diody migają jakby nie miały styku.
    Coraz to pomiga sobie jakaś, albo zacznie świecić na 1/3 mocy.
    Czasem przygasi się na kilka minut poczym znów świeci jasno.
    Kiedy zmierzyłem napięcie na takiej mocno przygaszonej diodzie to miałem niecałe 0,5V. Znaczyłoby to chyba, że bardzo spadł opór diody, ale dlaczego?
    Inne w tym czasie świeciły normalnie.
    Diody emitują troszkę ciepła ale zbyt mało by to mogło mieć znaczenie. Same diody zamontowane są w drewnianej listwie i nie mogę ich dotknąć, wyczuwam tylko delikatne ciepło w strumieniu światła.
    Czy powinienem zasilać je prądem stałym? A może zwiększyć prąd? (białe jaskrawe 3mm).
    Nie wiem co robić. :cry:
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 14  
    Właśnie po przeczytaniu tego postu wraz z odnośnikami zdecydowałem się napisać.
    W powyższym poście (i odnośnikach) wałkowany jest temat rezystora i czy potrzebna jest dodatkowa dioda przy 230V zasilania.
    Nikt nie pisze, że diody migają mu jak świetlówki przy starcie.
  • Poziom 26  
    Tu chodzi o to, żeby zadawać tam swoje pytania na temat problemów z diodami LED. To, że akurat toczy się tam inna dyskusja, nie oznacza, że nie możesz tam zadać swojego pytania. Na pewno ktoś Ci pomoże.
    Jeszcze raz.
    Wszystkie pytania dotyczące diod LED, zadajemy w temacie "FAQ Diody LED - zasilanie".