Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UNITRA M2405S jak przegrać ze szpuli na MP3

narkooko 07 Lip 2006 09:58 4292 17
  • #1 07 Lip 2006 09:58
    narkooko
    Poziom 9  

Jako nowy użytkownik witam wszystkich forumowiczów i zwracam się z prośbą o info :D
    Siedzę sobie od rana w biurze i nagle wpada wiceprezes "chodź młody coś Ci pokaże" wchodze do gabinetu patrze a tam jakieś pudło na szafce leży a mianowicie UNITRA z tematu. No i dostałem misję dowiedzieć się jak ze szpuli zrzucić na kompa. Jakich kabli bym do tego celu potrzebował i jakiego oprogramowania?? W tych sprawach jestem raczej laikiem oglądałem ten sprzęcior z tyłu są jakieś wejścia ale nie wiem jakie to moge zdjęcie zrobić co najwyżej.

0 17
  • Pomocny post
    #2 07 Lip 2006 10:51
    atel
    Poziom 12  

Witam.
    Sprawa raczej prosta-musisz mieć kabel DIN- mały jack (DIN- tzw stara piątka, piny 2-masa, 3-lewy 5-prawy-do jacka stereo).Do kompa na wejście liniowe karty muz. i jakiś rejestrator w kompie .Tych programów jest naprawdę dużo z różnymi możliwościami.Do tego póżniej konwersja na mp3 i już.

0
  • #4 07 Lip 2006 11:51
    narkooko
    Poziom 9  

Ok wielkie dzięki za info a czy moglibyście mi jeszcze podać przykładową nazwę oprogramowania na którym dałoby radę te cuda wyczyniać??

0
  • #5 07 Lip 2006 12:46
    dj master
    Poziom 21  

duzo programów :

Polecam AudaCity-prost program, w jzyku Polskim

0
  • #6 08 Lip 2006 03:53
    Artur k.
    Admin grupy audio

Witam

Sprawa jest prosta

należy sie podłaczyć do wyjścia liniowego magnetofonu, drugi koniec kabla wtykasz do wejścia liniowego karty muzycznej (niebieskie gniazdko). i po sprawie.

Jak dasz fotki to Ci powiem które to gniazdo i które kabelki podłaczyć do czego.

W kwestji oprogramowania, to polecam "cool edit" ma ogromne możliwosci, jednak trzeba troche nad nim posiedzieć. Sam go używam od lat i nie moge narzekać. Mozesz też spróbować "wave lab".
    Oczywiście programów tego typu jest cała masa, ja wymieniłem te dwa które mi najbardziej odpowiadają.

Pozdrawiam

0
  • #7 08 Lip 2006 09:09
    atel
    Poziom 12  

Witam.
    Nie jest oczywiste czy szef zgodzi sie zakupić drogie oprogramowanie do edycji dźwięku do bądź co bądź marginalnego wykorzystania.Myslę, że darmowe oprogramowanie w zupełności wystarczy do powyższych zadań a i opanowanie potrzebnych funkcji będzie szybsze.
    Pozdrawiam.

0
  • #8 08 Lip 2006 22:30
    Artur k.
    Admin grupy audio

Witam

Oba wymienione przezemnie programy mozna spokojnie ściągnąć ze stron ich producentów w wersjach na licencji "shareware" działających jeden miesiąc. Po miesiącu, cool edit "traci" możliwosc zapisywania plików, a przynajmniej tak było w wersji 2000

Przynajmniej ja jak testowałem i wybierałem sobie soft dla siebie to właśnie tak robiłem.

Pozdrawiam

0
  • #9 11 Lip 2006 07:45
    narkooko
    Poziom 9  

Artur k. napisał:
    Witam

Sprawa jest prosta

należy sie podłaczyć do wyjścia liniowego magnetofonu, drugi koniec kabla wtykasz do wejścia liniowego karty muzycznej (niebieskie gniazdko). i po sprawie.

Jak dasz fotki to Ci powiem które to gniazdo i które kabelki podłaczyć do czego. ...

http://img215.imageshack.us/my.php?image=unitra5uq.jpg tak to wygląda , proszę o dalsze wskazówki (foto nie moje , wygrzebane z netu)

0
  • #10 11 Lip 2006 10:45
    adamst1
    Poziom 18  

A co do programu - proponuję darmowego Audiograbbera - umożliwia nagrywanie bezpośrednio do MP3.

0
  • #11 11 Lip 2006 11:58
    dj master
    Poziom 21  

Witaj .

Po pierwsze musisz zaopatrzec sie w kabel 5 DIN <>Mały "Jack" (dżek)

Jesli pojdziesz do odpowiedniego sklepu, i powiesz "poprosze kabel z piątki na małeko dżeka" - to Cie zrozumie kazdy sprzedawca.

Musisz zaopatrzec sie w "jakiś" program . CoolEdit - moze wydac sie za trudny.
    Ja uzywam "AudaCity", i tego tez beed Ci polecaŁ.

Podłączasz kabel pod wyjście w magnetofonie (to jest "wtyczka" numer 4 w magnetofonie.(od lewej strony patrząc))
    Załączasz pod wejście w karcie muzycznej.

Właczasz program , i naciskasz "recorging" , a w magnetofonie włączasz "Play"

Po czym w programi "AudaCity" powinien pojawić sie zapis, ktory mozesz w prost sposób regulowac (glosność) .

Po zakonczenuiu nagraywania w programie naciskasz "Export As MP3..." i podajesz nazwe jaką sobie tylko zechcesz.

I mysle ze to na tyle.
    Jesli potrafisz przeczyścic głowice , to przeczyść , jesli magnetofon stał xx lat , to miał prawo sie zabrudzić .

POzdrawiam
    DjMaster

0
  • #12 11 Lip 2006 19:27
    Yansen
    Poziom 22  

Proponuję jeszcze przepuści przez filtr szumu i obniżyć nieco poziom sygnału. Szpulowce "niosą" też dużo przydźwięków sieciowych - dobrze więc odfiltrować 50Hz. Co do dynamiki to zdania są podzielone. Ja uważam, że niektóre szpulowce z tamtego okresu zachowywały się wtedy dosyć dobrze. Pamiętajmy, że w czasach szpuli dla dobrej dynamiki przyjmowano nieco inne zakresy. Z praktyki dodam, że lepiej od razu nieco obniżyć poziom czułości dla nagrania rejestrowanego przez analogowo/cyfrowe przetworniki kart dźwiękowych PC.

A teraz o żałosnym MP3... Jeśli to wiceprezes... to być może posiada urządzenie zwane odtwarzacz CD ?

Jeśli przekonwertujesz i tak żałosne (współcześnie) brzmieniowo nagranie z taśmy i jeszcze na koniec przekonwertujesz je na MP3 to już gorzej nie będzie.... MP3 jest dla ludzi którym słoń na ucho nadepnął.

Pozostaw oryginalne nagranie z taśmy, w najlepszej jakości jaką uda ci się po obróbce uzyskać i wypal płytę CD AUDIO.

Co do oprogramowania. Z postu wynika, że przemyślałeś temat ewentualnego zakupu jakiegoś oprogramowania oraz, że jest to jednokrotne zastosowanie i może być to nieekonomiczne dla firmy.
    To bardzo rozsądnę podejście i gratuluję takiego toku rozumowania. To rzadki przejaw, aby pracownik firmy przejmował się takimi zagadnieniami w firmie. Chwała Ci za to. Wobec powyższego proponuję Ci abyś nie korzystał z amatorskich rozwiązań typu AUDACITY i jemu podobne, ponieważ możesz wystąpić jako firma do producenta aplikacji z prośbą o uzyskanie zgody na wykorzystanie oprogramowania (np. w wersji TRIAL) w celu przetestowania bez łamania warunków licencji.

Możesz od początku użyć "normalnych" aplikacji typu CUBASE lub CAKEWALK a nie tracić czasu na amatorszczyznę.

Pozdrawiam.

0
  • #13 11 Lip 2006 19:59
    dj master
    Poziom 21  

Yansen napisał:
    Proponuję jeszcze przepuści przez filtr szumu i obniżyć nieco poziom sygnału. Szpulowce "niosą" też dużo przydźwięków sieciowych - dobrze więc odfiltrować 50Hz. Co do dynamiki to zdania są podzielone. Ja uważam, że niektóre szpulowce z tamtego okresu zachowywały się wtedy dosyć dobrze. Pamiętajmy, że w czasach szpuli dla dobrej dynamiki przyjmowano nieco inne zakresy. Z praktyki dodam, że lepiej od razu nieco obniżyć poziom czułości dla nagrania rejestrowanego przez analogowo/cyfrowe przetworniki kart dźwiękowych PC.

A teraz o żałosnym MP3... Jeśli to wiceprezes... to być może posiada urządzenie zwane odtwarzacz CD ?

Jeśli przekonwertujesz i tak żałosne (współcześnie) brzmieniowo nagranie z taśmy i jeszcze na koniec przekonwertujesz je na MP3 to już gorzej nie będzie.... MP3 jest dla ludzi którym słoń na ucho nadepnął.

Pozostaw oryginalne nagranie z taśmy, w najlepszej jakości jaką uda ci się po obróbce uzyskać i wypal płytę CD AUDIO.

Co do oprogramowania. Z postu wynika, że przemyślałeś temat ewentualnego zakupu jakiegoś oprogramowania oraz, że jest to jednokrotne zastosowanie i może być to nieekonomiczne dla firmy.
    To bardzo rozsądnę podejście i gratuluję takiego toku rozumowania. To rzadki przejaw, aby pracownik firmy przejmował się takimi zagadnieniami w firmie. Chwała Ci za to. Wobec powyższego proponuję Ci abyś nie korzystał z amatorskich rozwiązań typu AUDACITY i jemu podobne, ponieważ możesz wystąpić jako firma do producenta aplikacji z prośbą o uzyskanie zgody na wykorzystanie oprogramowania (np. w wersji TRIAL) w celu przetestowania bez łamania warunków licencji.

Możesz od początku użyć "normalnych" aplikacji typu CUBASE lub CAKEWALK a nie tracić czasu na amatorszczyznę.

Pozdrawiam.

Przyjacielu Yansen !
    Jesli szpuloweic jest zadbany , nie ma zadnych ubytków, i tor odczytu jest czysty i wyregulwany - to magnetofon bedize odtwarzał dobrze , bez zadnych zakłuceń.
    Jelsi chodzi o "przydzwięki sieciowe" , to nie wiem skąd takie dziwaczne wymysły..

W zalezności od nagrania ustala sie dynamike , i poziom przepisu na urządzenie cyfrowe.

Jesli nagranie jest słabej jakości , to napewno nie zrobisz z niego probki pierwszej klasy . Mozna jedynie usunąć szum , zmienic nieco charakrterystyke.
    Lecz nie wiem czy doczytales- kolega nie jest tak doświadczony ja Ty przyjacielu , i porsił o standartowe przegranie zawartości tasmy na tzw."komputer" .

Jesli chodzi o Mp3 , to nie robi on zadnego nagrania dla słuchaczy , lecz tylko ma sie dowiedziec ,co jest zawarte w nagraniu.
    Mp3 jest dla laików? nie wiem dlaczego , lecz przy dobrym skonwertowaniu , jeskośc jest wystarczająca w klasie HiFi.
    AudaCity jest to standartowy program , za pomocą ktorego bez prblemu wykona to co chce , i nie potrzbny mu Cubase !

Kolega chciał prosto i zrozumiale.

Kompletnie nie zrozumiała wypowiedz .
    POzdrawiam

0
  • #14 11 Lip 2006 20:04
    Yansen
    Poziom 22  

Kompletnie nie rozumiem wypowiedzi nad moją ?
    Pomagamy pytającemu najlepiej jak możemy, czy pouczamy innych ? ? ?

Po co forumowicz cytuje prawie całą moją wypowiedź ? Przecież każdy ją widzi !

Zresztą w większości tylko powtarza moje porady:

- ustalić poziom dynamiki,
    - usunąć szum,
    - etc...

Koledze piszącemu post podpowiedz, a nie mnie KOLEGO. Sam piszesz: "i tor odczytu jest czysty i wyregulwany" ! A skąd On ma wiedzieć co to jest "CZYSTY TOR" ? ? ? "W zalezności od nagrania ustala sie dynamike , i poziom przepisu na urządzenie cyfrowe" ? ? ? to znaczy o co ci chodzi ? ? ? - pytanie mojego kolegi akustyka, siedzącego obok mnie w tej chwili.

Po co do mnie piszesz ? Pomóż koledze jak możesz, który post utworzył, a nie pij do mnie. Ja podpowiedziałem najlepsze dla Niego rozwiązania. Jeśli nawet czegoś nie zrozumie z mojej wypowiedzi to na pewno odpowiedź - nawet na nieznane mu terminologie - znajdzie na elektrodzie.

Nie gniewaj się, ale kompletnie nie rozumiem czemu to napisałeś.
    Każdy pomaga jak może. Nie przeszkadzaj - napisz koledze co uważasz za stosowne, co polecasz - a nie opiniuj mnie. Nie masz pomóc mnie mnie tylko osobie ustanawiającej wątek.

Mimo wszystko serdecznie pozdrawiam.

Piotr

P.S. - Cytat: "Jesli chodzi o Mp3 , to nie robi on zadnego nagrania dla słuchaczy". Według mnie i kilkunastu innych oglądających ten wątek to jest dopiero przejaw "kompletnie niezrozumiałej wypowiedzi"... A Wiceprezes nie musi się dowiadywać co ma w nagraniach - bo są Jego. A poza tym wszystkim - to autor postu - jak sam napisał "ma się dowiedzieć" a nie czynić od razu. l niech więc dowie się co dla Wiceprezesa najlepsze... Niech Szef dowie się od pracownika a nie sąsiadki, że MP3 jest dla laików...

0
  • #15 11 Lip 2006 20:42
    dj master
    Poziom 21  

Zle mnie zrozumiales "Yansen" .
    Lecz poszedłeś ostro ze stwierdzeniem " MP3 jest dla ludzi którym słoń na ucho nadepnął."

Bo to nie jest prawdą . Sa lepsze nosniki , lecz mp3 jest standartem dla HiFi , i nie rozumiem tego stwierdzienia.

Boli mnie fakt, iz podkresiłes "Wobec powyższego proponuję Ci abyś nie korzystał z amatorskich rozwiązań typu AUDACITY i jemu podobne"

Odczułem tu atak na moją osobe - i słowo amatorskie nie jest tu odpowiednie..

Zakopuje topór , ktory został zle odebrany prze Ciebie .

Wracając do tematu :

Przeciez magnetofon posiada własny wzmacniacz , i mozna odtworzyć wprost z niego .

Wybor nalezy do Ciebie ...
    Wszystko masz opisane .

POzdrawiam serdecznie

0
  • #16 11 Lip 2006 21:09
    Yansen
    Poziom 22  

Przeczytałem raz jeszcze swoją wypowiedź w obecności kilku obserwatorów i doszedłem do wniosku, że pisząc o AUDACITY mogłem "nadepnąć" na Twoją wypowiedź. Chciałbym jednak, abyś przyjął, że absolutnie nie miałem zamiaru Ciebie obrazić. AUDACITY nie jest Twoim produktem a przyznać musisz iż jest To program amatorski. Jeśli w jakikolwiek sposób Cię zraniłem, czy też zdyskredytowałem Twoją wypowiedź to serdecznie przepraszam. Wypowiedzi o MP3 nie podkreślałem.

AUDACITY jest programem amatorskim, a ustanawiający post ma możliwość skorzystania z profesjonalnych aplikacji. Profesjonalnych - nie oznacza w jego przypadku trudniejszych. Jeśli kupuje się w sklepie profesjonalną wiertarkę za 3.000zł to nie oznacza to, że będzie ona bardziej skomplikowana od tej za 39,99zł ! Wręcz przeciwnie ! Profesjonalne narzędzia ułatwiają wykonywanie zadań - bo zawodowcy z nich korzystający muszą wiele powtarzalnych czynności wykonywać dziesiątki razy dziennie.

Dla zastosowań audio w obecnym przykładzie - wszystkie polecane przeze mnie czynności - autor postu wykona w jednym ruchu! Efektem będzie dobry materiał Audio CD.

Co do MP3 i "słonia". Moje w połowie muzyczne wykształcenie hamuje wypowiedzi na temat MP3 - po prostu nie ma o czym pisać... Kwantyzacja to kwantyzacja.

Jeszcze raz przepraszam - jeśli wziąłeś moją wypowiedź do Siebie to uwierz, że kompletnie nie pisałem tego pod kątem Twojej wypowiedzi, a tylko dobra osoby ustanawiającej posta. Szczerze pisząc - to nawet Twojej odpowiedzi nie czytałem. Zobaczyłem wyraz Audacuty i w kontekście postulującego, że "jest firmą" doszedłem od razu do wniosku, że może skorzystać z lepszego programu. Absolutnie nie napisałem nigdzie, że proponowane przez Ciebie oprogramowanie jest złe, czy gorsze... a jedynie "amatorskie" - bo to prawda. Zresztą Sam przytaczasz, że "Wobec powyższego...", czyli tego co autor napisał ! A napisał, że jakieś kroki przedsięwziął - zorientował się, że zakup programu może być nieopłacalny...

Co złego to nie ja :-)

Tym samym kończę wszelkie wypowiedzi nie związane z właściwym wątkiem. Co miałem napisać - napisałem. Toporka zakopywać nie trzeba, bo go nie ma :-)

Serdecznie pozdrawiam.

0
  • #17 11 Lip 2006 21:28
    dj master
    Poziom 21  

Ok - czyli sie rozumiemy , nic nie było wczesniej ...

Co do mp3, to jest to format wysoko szumowy , bez porównania do CDA , lub winyli .

A co do AudaCity , poleciłem go ze względu na prostote, i fakt iz jest w jezyku Polskim.

Swietnym programem jest CoolEdit , lecz jest on o wiele trudniejszy.

Teraz do autora postu zalezy co wybierze..

Jak cos słuzymy pomoca ... tylko pytac

Pozdrawiam

0
  • #18 12 Lip 2006 08:10
    narkooko
    Poziom 9  

Hej chwilę mnie nie było i widzę że dyskusja ostro rozgorzała. Materiał, który mam zamiar przegrać są to piosenki mojego szefa, które nagrywał w czasach studenckich. Robił to przy pomocy zwykłego mikrofonu więc jakość szału nie robi. Docelowym nośnikiem ma być płyta CD, ale napisałem MP3 bo ten format mało zajmuje a tych szpul troche jest. A i wszystko odbywa się w sferze prywatnej więc w gre nie wchodzi kupowanie profesjonalnych programów przez firmę tylko i wyłącznie ogólno dostępny free software. Dziękuje za rady niedługo biorę się za ten temat i zdam relację z rezultatów. Pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów