Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana zestawu wskaźników - Skoda Octavia

07 Lip 2006 18:22 5417 2
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich,

ponieważ w mojej Skodzie jest normalny licznik (1U0 920 810)- bez wyświetlacza pomiędzy prędkościomierzem i obrotomierzem, to w ostatnim czasie zachciało mi się kupić takowy.

Kupiłem z Passata B5 o numerach 3B0 920 827. Podłączyłem zamiast swojego no i oczywiście imobilizer wyłącza silnik zaraz po starcie, czyli wszystko ok. Wskazania wszystkich przyrządów są ok więc choć to cieszy.

Zacząłem szukać pinu do tego nowego licznika, i wszelkie programy które znalazłem w necie działające poprzez złącze obd nie za bardzo chciały mi podać tenże pin. W związku z tym zdecydowałem się i ponieważ jestem elektronikiem wyciągnąłem pamięć c86 z niego, zczytałem i poddałem różnym programom - tylko jeden - jakiś polski podał mi pin 05982. Niestety używając VAG-Coma i opcji LOGIN po wprowadzeniu cyfr na wyświetlaczu jak zawsze pokazuje się napis FAIL - przypuszczam że to zły pin.

Zauważyłem że niektóre programy do czytania eepromów przez obd wprowadzają licznik/immo w jakiś taki tryb że na wyświetlaczu od przebiegu dziennego zaczyna migać kropka. Co to za tryb ??

Czy jest ktoś chętny kto mógłby mi pomóc. Dołączam plik .bin zczytany programatorem z eeproma.

pozdrawiam i liczę na pomoc
    Bartłomiej Jóźwiak
  • Poziom 10  
    Dla info dodam tylko że udało mi się.

Udało mi się dość długą drogą edycji zawartości eeproma dojść do sytuacji, że komputer silnika i deska mają te same numery samochodu, działa prawidłowo immo które nie było programowane vagiem gdyż klucze są zablokowane do ponownego zaprogramowania w nowym innym immo, działa prawidłowo cały fis (1/2 fisa tak naprawde) i działają prawidłowo kontrolki.

Wszystko to zrobiłęm mixując zawartość nowej deski z zawartością stare, i po około 60 wyciągnięciach i wstawianiach eeproma do deski i sprawdzaniem w aucie doszedłem do tego co chciałem.

pozdrawiam
    Bartłomiej Jóźwiak

• Poziom 17  
    Brawo. Zuch chłopak.