Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymiana zestawu wskaźników - Skoda Octavia

juzek 07 Jul 2006 18:22 5708 2
    juzek
    Level 11  
    Witam wszystkich,

ponieważ w mojej Skodzie jest normalny licznik (1U0 920 810)- bez wyświetlacza pomiędzy prędkościomierzem i obrotomierzem, to w ostatnim czasie zachciało mi się kupić takowy.

Kupiłem z Passata B5 o numerach 3B0 920 827. Podłączyłem zamiast swojego no i oczywiście imobilizer wyłącza silnik zaraz po starcie, czyli wszystko ok. Wskazania wszystkich przyrządów są ok więc choć to cieszy.

Zacząłem szukać pinu do tego nowego licznika, i wszelkie programy które znalazłem w necie działające poprzez złącze obd nie za bardzo chciały mi podać tenże pin. W związku z tym zdecydowałem się i ponieważ jestem elektronikiem wyciągnąłem pamięć c86 z niego, zczytałem i poddałem różnym programom - tylko jeden - jakiś polski podał mi pin 05982. Niestety używając VAG-Coma i opcji LOGIN po wprowadzeniu cyfr na wyświetlaczu jak zawsze pokazuje się napis FAIL - przypuszczam że to zły pin.

Zauważyłem że niektóre programy do czytania eepromów przez obd wprowadzają licznik/immo w jakiś taki tryb że na wyświetlaczu od przebiegu dziennego zaczyna migać kropka. Co to za tryb ??

Czy jest ktoś chętny kto mógłby mi pomóc. Dołączam plik .bin zczytany programatorem z eeproma.

pozdrawiam i liczę na pomoc
    Bartłomiej Jóźwiak
    juzek
    Level 11  
    Dla info dodam tylko że udało mi się.

Udało mi się dość długą drogą edycji zawartości eeproma dojść do sytuacji, że komputer silnika i deska mają te same numery samochodu, działa prawidłowo immo które nie było programowane vagiem gdyż klucze są zablokowane do ponownego zaprogramowania w nowym innym immo, działa prawidłowo cały fis (1/2 fisa tak naprawde) i działają prawidłowo kontrolki.

Wszystko to zrobiłęm mixując zawartość nowej deski z zawartością stare, i po około 60 wyciągnięciach i wstawianiach eeproma do deski i sprawdzaniem w aucie doszedłem do tego co chciałem.

pozdrawiam
    Bartłomiej Jóźwiak
    autkom

Level 17  
    Brawo. Zuch chłopak.