Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wielka baza firmware do odtwarzaczy mp3 na kościach Sigmatel

hpek 04 Kwi 2007 18:27 564768 1034
  • #362 05 Kwi 2007 03:36
    MEGI313
    Poziom 11  

Witan pilnie poszukuje Firmwaru na sigmatela stmp 3500 w wersji 003.101.103 lub cos podobnego konkretnie potrzebuje tego do odtwarzacza mp3 aigo a215 1gb. w odtwarzaczuu padl firmware i nie wlanczal sie ani nie moglem wejsc na niego przez przypadek wgralem FW z aigo a208 002.600.100 i nemo odtwarzacz sie wlancza i jest tylkopodswietlenie zadnego menu:/ prosze o pomoc z gory dziekuje.

• #363 05 Kwi 2007 12:36
    Rafnico
    Poziom 1  

Witam, ma problem z mp3 playerem od znajomej, nazwa GENX 256 mb

sigmatel
    STMP3420B
    TA4T00N
    0334

pamiec Samsung
    K9K2G080U

przy wlaczeniu wypisuje komunikat "Error Reformat Media", w systemie widzi go ale jako 0MB, nie mozna sformatowac, nie mozna wejsc, macie jaskies pomysly ?,

• #364 06 Kwi 2007 03:30
    MEGI313
    Poziom 11  

Mam takie pytanko jesli wgralem firmware do odtwarzacza i muzyka chodzi a na wyswietlaczu nie pojawia sie nic??? od czego to zalezy? wyswietlacz zaswieci sie na niebisko pozniej gasnie ale zadnego menu ani nic czy do wyswietlacza sa osobne fw???

Jakim programem wgrac FW z koncówka BIN??? mam aigo a215 jak wyzej psialem na sigmatel Stmp 3500

• #365 06 Kwi 2007 17:44
    ukking
    Poziom 12  

Opiszę swoją historyjkę bo inni mieli podobne problemy to może im to pomoże. Albo ktoś pomoże mi.
    Kupiłem LOGIK ORBIT 2GB i nie działała mi opcja automatycznego wyłączania mp3 (tzn. jak sie skończą pisenki, albo wciśniesz pauze to po pewnym czasie mp3 powinno się wyłączyć). Jest też opcja że ustawiasz po jakim czasie mp3 player ma się wyłączyć, która też nie działała. Wgrałem wiec firmware'a z forum do tej wersji i... to samo :(. Postanowiłem wiec spróbować innych. No i na pierwszym odrazu mi się zablokowało. Komputer nie rozpoznawał urządzenia. Zainstalowałem mp3 recovery driver'a no i wykryło. Ale przy każdej próbie wgrania firmware'u pojawiały sie komunikaty: "Unable to write firmware file data." i "Unable to write to device. Device timeout.". Znalazłem programik Którym to ominąłem: filefixer (umieszczam go niżej). Wrzuciłem go do katalogu z plikami firmware'u i z menu "file" wybrałem "fix files". Przy kolejnej próbie wgrania firmware'u wszystko poszło super. A że w tym czasie zgromadziłem trochę innych programów do mojego urządzonka to postanowiłem wgrać sprawdzić starszą wersję do 512mb, i okazało się że ta opcja też w niej nie działa. Może ktoś mi powie kto ma LOGIK ORBIT czy mu wspomniana funkcja działa, bo już mi się wydaje że to nie firmware, tylko mp3 player. Firmware od 512 nie obsługiwał TAGów w mp3, tylko była nawigacja po folderach co mi nawet pasowało. Ale w poszukiwaniu rozwiązania pierwszego problemu wgrywałem kolejne firmware'y aż player znowu padł. Tym razem windows widział go jako nierozpoznane uszkodzone urządzenie USB. Nie mogłem go wprowadzić w tryb odzyskiwania (recovery), więc ręcznie w rejestrze przypisałem mu właściwości i driver'a. W tej chwili widać go jako dysk przenośny ale za każdą próbą wgrania firmware'u poprostu komputer traci komunikację z playerem i znowu komunikat: "Unable to write firmware file data.". Chyba moje mp3 padło na dobre. Ktoś wie co mogę jeszcze zrobić? Bo jak nie to go oddam na gwarancję i powiem, że samo padło. Kiedyś mi padła mp3 po 6 miesiącach to wymienili od ręki, a tą mam od 3 dni dopiero.

EDIT:
    Zeby historyjka miala ciag to edytuje posta z dalszym ciagiem wydazen (przepraszam za brak polskich znakow, ale pisze z kawiarenki gdzie nie ma zainstalowanego polskiego trybu klawiatury).
    Znalazlem pewna stronke, skad pobralem pare przydatnych programikow i sterownikow, ktore przypisaly mi sie do mojego playerka (warto wejsc i zobaczyc: >>tutaj<<). I o cudo udalo mi sie wgrac firmware'a. Teraz jak chce zmienic firmware to czasami musze zostawic mp3 odlaczone od komputera na pewien czas i probowac pozniej, bo inaczej komputer w ogole go nie wykrywa, albo ma problemy z komunikacja. Ale chodz troche kuleje to mp3 jest wskrzeszone. A na gwarancje i tak go oddam bo funkcja wspomniana na poczatku watku jest dla mnie bardzo wazna. Wymienie to na IItronics'a, bo wiem ze w nich to wszystko dziala i nawet jest opcja zmiany cszybkosci odtwarzania co mi sie przyda do nauki angielskiego.

• #366 06 Kwi 2007 21:42
    klosu007
    Poziom 2  

Mam mp3 lago 1gb !! wszystko ładnie pięknie grało az pewnego dnia słuchałem wyłączylem i właczylem i pisało starting !! i tak cały czas juz pisze :(:( i jak do usb podłaczam to tez :(:( a usb wyszukuje to jako ADFU Device !! co mam zrobic :(:( ??

Dodano po 2 [minuty]:

aaa i jeszcze na początku to zeby ją wyszukiwało wogule jako Device to musiałem zainstalowac sterownik ADFUUD !! wiec sciągnolem i zainstalowałem i co dalej ??

• #367 06 Kwi 2007 22:08
    skhammedxfx
    Poziom 1  

samsun 643
    smtp 3502
    2.611

Dodano po 27 [sekundy]:

help me

• #368 07 Kwi 2007 10:27
    gozdi12
    Poziom 10  

na moich ukladach jest napisane :

Sigmatel STMP3502
    L100E CA6
    A04910
    0624

i pamiec to chyba
    hynix KOR
    HY27UF084G2M
    TPCB 638A
    Mam problem tego typu ze nie chce sie wlaczyc i nie mozna wejsc wogole na w windowsie na ten odtwarzacz nie mozna takze go sformatowac jaka przyczyna jak wgrac softa

Dodano po 33 [minuty]:

jest to odtwarzacz firmy lark matrix 512Mb bez radia dajcie jakiegos firmware i jak mozna by bylo bez punktow bo nie posadam narazie zadnych punktow:/

• #369 07 Kwi 2007 13:59
    ukking
    Poziom 12  

klosu007 napisał:
    Mam mp3 lago 1gb !! wszystko ładnie pięknie grało az pewnego dnia słuchałem wyłączylem i właczylem i pisało starting !! i tak cały czas juz pisze :(:( i jak do usb podłaczam to tez :(:( a usb wyszukuje to jako ADFU Device !! co mam zrobic :(:( ??

Dodano po 2 [minuty]:

aaa i jeszcze na początku to zeby ją wyszukiwało wogule jako Device to musiałem zainstalowac sterownik ADFUUD !! wiec sciągnolem i zainstalowałem i co dalej ??

Odinstaluj tamte sterowniki. Sciagnij sobie "mp3 recovery drv" jest gdzies w tym temacie. Jak podlaczysz mp3 do komputera to powinnno ci sie pokazac okno o wyszukanie drivera. Wybierz dysk na ktorym zapisales sciagniety plik i kontynuuj. Windows sie do niego dokopie i przypisze temu urzadzeniu. Wtedy bedziesz mogl wgrac firmware. Jesli okno sie nie pojawi to znajdz to urzadzenie w zasobach i odinstaluj ewentualne sterowniki, po czym wybiez opcje uaktualnienia sterownika co powinno ci zaowocowac pojawieniem sie wspomnianego wczesniej okna. Podazaj jw.

• #371 09 Kwi 2007 16:41
    mipix
    Poziom 30  

mipix napisał:
    SIGMATEL
    STMP3503
    L100E-CA6
    u00079
    0544

Producent: SupportPlus
    512MB + radio + dyktafon
    Wersja oprogramowania 2.600.001

W środku jest miniaturowy akumulatorek litowy 170mAh. Ze specyfikacji układu STMP3503 wynika , że może ona pracować na jednej bateryjce AA lub AAA. Może ktoś wie jak przerobić układ zasilający w taki sposób aby możliwe było podłączenie zasilania na zewnętrzny akumulatorek AA lub AAA 1,2V. To zadanie raczej dla ambitnych - może się taki tu znajdzie?

Dodano po 20 [minuty]:

(nie potrafię wysłać załącznika)

oto obiecany załącznik:
    Boot Manager : 002.600.100
    USB Mas Storage : 002.600.100
    Player : 002.600.375
    Resource Manager: 002.600.375

Chip Version :3500

• #373 09 Kwi 2007 19:13
    kaspin
    Poziom 1  

Witam, moja winda juz widzi playera ale nie moge dopasowac firmware'a
    prosze pomóżcie

odtwarzacz mp4
    firma- MPower model m07

numery na kości
    hynix KOR
    HY27UG084G2M
    TP08 552A
    M8SD4258AJ

• #374 09 Kwi 2007 23:21
    klosu007
    Poziom 2  

Mam mp3 lago 1gb i mam program SigmaTel MCN Firmware Download ale gdy go uruchamiam to cały czas wyszukuje i niemoze znales !! dlaczego ??

• #375 10 Kwi 2007 20:44
    ukking
    Poziom 12  

klosu007 napisał:
    Mam mp3 lago 1gb i mam program SigmaTel MCN Firmware Download ale gdy go uruchamiam to cały czas wyszukuje i niemoze znales !! dlaczego ??

Sprawdzilem tego twojego lago i musze ci powiedziec, ze to nie jest mp3 z firmwarem sigmatel. Jest zrobiona na pamieci samsunga i wymaga firmware'u do odtwarzacza S1 Mp3. Na stronie >>LAGO.PL<< jest informacja ze mozesz otrzymac firmware jak do nich napiszesz. Pewnie narzedzia do jego wgrania tez powinni przeslac. A jak nie to jeszcze jest stronka o takich odtwarzaczach s1mp3.org gdzie znajdziesz narzedzia i firmware'y do tych mp3. Jak masz zrzut firmware'a to mozesz zmieniac praktycznie wszystkie opcje, loga i czcionki jak masz narzedzia. W tych playerach czasami mozesz znalesc logo ACTIONS, ale w menu zawsze jest opcja: Upgrade Firmware, jak player to ma to wtedy na pewno to nie jest na Sigmatelu tylko Actions (S1). Jak jeszcze jakies problemy to pisz. Sprobujemy pomoc. :D

• #376 10 Kwi 2007 23:32
    DeVaK
    Poziom 11  

ma ktos jakis pomysl czemu zatrzymuje sie na "allocating table"
    a potem wywala blad "przekroczono limit czasu semafora?"

• #377 11 Kwi 2007 01:54
    porter15
    Poziom 2  

Matsui 120 MR 2G

Mam problem. Zachciało mi się zmiany softu. Myślałem że to rozwiaże problem z wyborem folderów. Pobrałem program SIGMATEL MSCN Firmware Download. Podłaczylem mp3 uruchomiłem program pokazał mi że jest taki-same dziewiątki 999.99.99.99 or sth i że proponuje na jakiś 276. coś tam.
    Ubdate complit :) i dupa bo ekran czarny mp3 się nie włącza nie reaguje. Po podłączeniu do usb jest sygnał włączenia wykrywa urządzenie sigmatel mscn ale nie widzi go jako pen drive.

Proszę o jakieś rady może już ktoś ratował mp3 jak go odpalić czy można mu przywrócić soft?
    jak by ktoś miał jakieś programiki do tego albo soft or sth to proszę o inf na mic20(malpa)wp.pl
    Podrawiam

• #378 11 Kwi 2007 16:25
    ukking
    Poziom 12  

Matsui 120 MR 2G firmware 002.611.101

Dodano po 2 [minuty]:

DeVaK napisał:
    ma ktos jakis pomysl czemu zatrzymuje sie na "allocating table"
    a potem wywala blad "przekroczono limit czasu semafora?"

Mozesz sprobowac potraktowac pliki firmware'u FileFixer'em. Programik jest wyzej na tej stronie.

• #379 14 Kwi 2007 00:39
    vbvb
    Poziom 2  

Ja rozwiazałem problem w 50% to znaczy wyswietlacz mi nie swieci i dziala tylko jeden guzik play muza leci ale nie moge przerzucac jeszcze bede kombinował posiadam mat 120mr 2 gb na plytce pisze
    MP3301 V1.2
    2005-07-14

firmawre jaki wgrałem to
    003.620.296

moze sie komus przyda
    a i znalazłem stronkę na ktorej moze cos sie zacznie dziac jezeli chodzi o moj model moze sie komus przyda zapowiada sie obiecująco
    http://www.lv6.prv.pl

Załączniki:
  • #380 14 Kwi 2007 11:19
    xaerk
    Poziom 1  

Try it wothout recovery mode, it means connect as same as you want to upload songs, it will help ;-).

ilogic napisał:
    problem :cry: mp3 be about dead, last am her inadvertently erase

Sigmatel
    STMP 3504
    L100E - CA6
    T03636
    0607

pls sorry my eng.:|

Dodano po 5 [minuty]:

Hi, did you acquire a firmwae for the Logik mp3, I bought this mp3 player, and it looks like damaged, so if you have any infos. pls. contact me. Thx a lot. Maf.
    ilogic napisał:
    Witam, pls firmware do MP3 LOGIK Orbit 2Gb.

Sigmatel
    STMP 3504
    L100E - CA6
    T03636
    0607

very very thank all :cry:

• #381 16 Kwi 2007 08:56
    Doombringer
    Poziom 10  

Witam.
    Mam pytanie odnosnie oprogramowania do mp3.
    kupiłem oststnio mp3 firmy mpower z pamiecią nand 4GB samsunga i chipem atj (nie wiem którym)
    Mam tez najnowszy firmware do niego jednak moja pasja programowania nie daje mi spokoju. chciałbym przerobić troche to oprogramowanie ale nie wiem czym to zrobić i w jakim języku. Szukałem na necie ale jak narazie znajduje tematy o problemach z działaniem i firmware do różnych mp3. Jest ktoś w stanie mi pomóc lub naprowadzić trochę na cel?
    Pozdrawiam

• #382 17 Kwi 2007 15:31
    DeVaK
    Poziom 11  

wie ktos co znaczy komunikat

"przekroczono limit czasu semafora"

i dalej sie zatrzymuje upgrade....

BTW.. ma ktos MEDION 81017
    ???

• #383 18 Kwi 2007 16:20
    MEGI313
    Poziom 11  

Witam ja juz rozwiazałem swój problem z AIGO A215 1GB udało mi się od producenta z usa wyciagnać FW 003.101.103 jesli komus sie przyda to przesle na meila nie wiem tylko czemu ale na pliku Setup.exe avast drze sie ze ma trojana ale da się to obejść. Proponuje zgrac pliki z katalogu BINARY do katalogu APPS i odpalic stupdaterapp.exe (nie wiem ale wnim tez niby wirus) w kazdym razie pozniej wsyztsko cacy dziala:) Jak wgralem FW od A208 to tez mi wyswietlacz nie dzialal a muza grala wiec do kolegi wyzej to kwestia FW. pozdrawiam

• #384 18 Kwi 2007 17:38
    ostrich78
    Poziom 10  

ozman napisał:
    Soft do chińczyka 1GB FM "no name" jak na zdjęciach. Ver. 2.600.300 6 plików!

Mam niemal identyczny ale 512MB. Wiem, że miałem soft ver 01.60.10, a teraz lipa :cry: Nie zrobiłem backupu.
    Nie mogę odczytać numeru płytki. Dane z chipów:
    ALi M5166P
    HY27UT084G2M

Potrzebuje firmaware żeby go ożywić ponownie....please..

• #385 18 Kwi 2007 20:53
    klosu007
    Poziom 2  

Facet przysłał mi oprogramowania ze 4 do tej mp3 lago i nic zadna niedziała tylko jedno !! lecz mp3 niema menu ekran swiec sie na zielono i tylko mokazuje dysk jak podłacze do usb wiec lipa !! ma ktos moze firmware do tej mp3 !! lago 1G chipset -2081 i radjo philipsa !! Prosze o pomoc :)

Dodano po 1 [minuty]:

Chipset - AMP2085 samsung

Dodano po 2 [godziny] 46 [minuty]:

a i jeszcze coś ! Moze pomoze ;) jak wlączałem mp3 to wyswietlał sie lago a jak sie wyłacza to taki koń jest !!

• #386 18 Kwi 2007 22:13
    Duditom
    Poziom 10  

Witam serdecznie.
    Mam problem z mp3. Mam mp3 firmy Logik model HDD40. Ostatnio sformatowałem pamięć i wpakowałem nowe pliki mp3. Po tej operacji uruchamiając mp3 wyskakuje mi informacja że mam zrobić reinstalacje firmware. I tu pojawia się duży problem. Nie mogę w sieci odnaleźć oprogramowania do tego użądzenia. Nigdzie nie ma firmware i softu który umożliwi jego zmianę . I tu moja prośba jeżeli może ktoś pomóc w tej kwesti to proszę o informację.
    Pozdrawiam Serdecznie i liczę na Pomoc
    dudikow(malpa)konto.pl

• #387 19 Kwi 2007 03:02
    waleedsalem2003
    Poziom 1  

Proponował bym by każdy kto posiada takowy odtwarzacz - zczytał oprogramowanie ( trwa to kilkadziesiąt sekund ) i umieści je tutaj - na pewno się przyda

Dodano po 1 [minuty]:

thank youuuuuuuuuu

• #388 20 Kwi 2007 10:31
    marlon23
    Poziom 15  

Witam
    Mój playerek się nie włącza, XP go nie widzi jako dysk, ale program do wgrywania fimwa'eru tak. Dlatego chciałem zapytać Was znawców, czy wiecie jaki soft wgrać. Playerek to OdysS5 512, bez radia. Jedyne co udało mi się wyczytać z jego wnetrza to:
    NEA S2PAC
    SAMSUNG S22
    KSK4G08U0M YCBO

Niestety nie wiem co to oznacza. Proszę pomóżcie.

• #389 23 Kwi 2007 01:17
    MEGI313
    Poziom 11  

Duditom napisał:
    Witam serdecznie.
    Mam problem z mp3. Mam mp3 firmy Logik model HDD40. Ostatnio sformatowałem pamięć i wpakowałem nowe pliki mp3. Po tej operacji uruchamiając mp3 wyskakuje mi informacja że mam zrobić reinstalacje firmware. I tu pojawia się duży problem. Nie mogę w sieci odnaleźć oprogramowania do tego użądzenia. Nigdzie nie ma firmware i softu który umożliwi jego zmianę . I tu moja prośba jeżeli może ktoś pomóc w tej kwesti to proszę o informację.
    Pozdrawiam Serdecznie i liczę na Pomoc
    dudikow(malpa)konto.pl

A czy sprawdzałeś płytke od odtwarzacza??? Ja mialem aigo odtwarzacz to fakt katalog do FW byl na cd ale bez plikow ale miałem tez grundika to FW byl na CD moze jest tylko go nie widzisz. Czym sformatowales ten mp3 pod windows? czy jak?

Ja wam proponuje poprostu pisac do producenta jesli nie ma na stronie firmowej:) Ja ladnie opsialem swoj problem i po 4 meilach przyslali mi FW z USA:)

• #390 24 Kwi 2007 03:18
    drupik
    Poziom 10  

Odtwarzacz MP3 Trak MP-112
    ALI M5661p
    Toshiba TH58NVG4D4CTG00

Nacieszyłem sie nim jeden dzień bo upadł mi i coś sie z firmware popsuło, wgrałem firmware podane tu na forum "xpcz_firmware", działa ale wszystko jest do góry nogami, poza tym ma okrojone opcje.
    Szukam firmware pasującego do tego modelu, firma TRAK nie odpisała na moja prośbę o oprogramowanie i coś wątpię by im sie chciało.