Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wielka baza firmware do odtwarzaczy mp3 na kościach Sigmatel

08 Lip 2006 10:28 572952 1034
  • Poziom 12  
    tak przeważnie wyglądają te odtwarzacze

i podobnie - w celu dokładnego sprawdzenia na jakiej kości mamy odtwarzacz trzeba go rozebrać i odczytać dane z kości .- ( temat już poruszany np . w podpiętych )

Postanowiłem założyć ten temat z uwagi iż chyba największe są problemy z aktualizacją firmware na tych kościach ( brak dostępności ) - sam borykam się z problemem postawienia na nogi takiego odtwarzacza - posiadam dwa odtwarzacze ( z wyglądu niby takie same - ale oprogramowanie nie jest w 100 % zgodne - mimo iż odtwarzacze pokazywały tą samą wersję ) - poniżej program do odczytu oprogramowania z kości SIGMATEL

Uruchamiamy program : FirmwareExtract ( odtwarzacz podpięty do portu usb - bez bateri ) - wszystko dokładnie widać na załączonych zdjęciach

Firmware zczytane z kości poniżej .

Sigmatel STMP 3502
    L100 - CA4
    T000 38
    0451

Proponował bym by każdy kto posiada takowy odtwarzacz - zczytał oprogramowanie ( trwa to kilkadziesiąt sekund ) i umieści je tutaj - na pewno się przyda.

Moderowany przez Artur k.:

Ze względu na specyfikę tematu, postanowiłem zamieścić go jako ogłoszenie.

• PCBwayPCBway
  • Poziom 12  
    i kolejne firmware oznaczone numerem 002.512.342 pasujące prawie w 100 % do kości sigmatel 3505 ( nie działa tylko podświetlanie oraz volume - poza tym wszystkie opcje działają - sam się zastanawiam dlaczego nie działa wszystko =)
    SIGMATEL - STMP - 3505
    L100 - 5A4
    T01674
    0509
    Załączniki:
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 12  
    a teraz opis programowania ( dla początkujących ) kości Sigmatel :

Uruchamiamy program : "SigmaTel MCN Firmware Download " - ( odtwarzacz oczywiście podpięty w port usb bez bateri ) - w folderze gdzie zainstalowany jest program ( domyślnie "C:\Program Files\SigmaTel\MSCN\ ) - powinno być oprócz regdll.dll , StmpRes.dll , stunicow.dll , stupdaterapp , uninstaller - jeszcze pliki potrzebne do aktualizacji oprogramowania : bootmanager.sb , resource ,stmpsys.sb ,usbmsc.sb -

Następnie w opcji " Show Details " mamy dokładne dane o oprogramowaniu i samym odtwarzaczu - zaznaczamy Format Data Area i klikamy Start -
    w odtwarzaczu " siedzi " już nowe oprogramowanie

W załącznikach program do aktualizacji oprogramowania i następne firmware do odtwarzaczy mp3 na kościach Sigmatel :
  • Poziom 12  
    Myślałem iż będzie jakiekolwiek zainteresowanie tym tematem - a posiadacze odtwarzaczy na chipie Sigmatel - udostępnią zgrane oprogramowanie - niestety cisza w tym temacie i chętni się nie znalezli ?!

I dlatego nie edytuje postów żeby temat nie umarł - ( szacunek dla admina )

Poniżej zamieszczam następnych kilka wersji oprogramowaania dla sigmatela 35xx -

sam zwracam się z prośbą o frimware do

SIGMATEL - STMP - 3505
    L100 - 5A4
    T01674
    0509 - może ktoś posiada takowy ?!

Przetestowałem około 50 ciu różnych oprogramowań - i tylko na paru wersjach mój odtwarzacz się uruchamiał ( ale nawet jak się uruchomił to nie było możliwości by wejsć w menu - tylko na jednym Firmware28_3505 - jest prawie wszystko oprócz volume i podświetlania .
    Postaram się umieścić wszystko co posiadam - może komuś będzie przydatne - jeżeli nie starczy punktów na zciąganie to pisać w tym temacie to postaram się wysłać na priv.
    Nazewnictwo frimware jest identyczne jak do mnie dotarło z różnych zródeł , znajomych ( dzięki andrzej - mam nadzieje że w wolnych chwilach bedziesz nadal szukał ...) stron internetowych , nośników cd dołączanych do różnych mptrójek .
  • Poziom 11  
    Witam

Ja mam podobny problem, tylko że ja potrzebuję firmware składający się z 6 a nie 4 plików. Wrzucę które posiadam do Sigmatela.
  • Poziom 12  
    @zoltax - posprawdzałem u siebie ale niestety nie posiadam frimware składającego się z 6 plików , ale w wolnych chwilach staram się cokolwiek znależć w nurtującej mnie sprawie , więc jak bym się natknął na cokolwiek to dam znać .
    Poniżej następne oprogramowanie ( 4 pliki ) do sigmatela :
  • Poziom 11  
    To ja też dodam jeszcze kilka.
  • Poziom 12  
    U mnie odtwarzacz już działa !!!!!Zgrałem frimware z identycznego odtwarzacza mp3 ! Poniżej zamieszczam frimware do tego odtwarzacza na Sigmatelu :

STMP - 3505
    L100 - 5A4
    T01674
    0509

wersja 2.511.xxx
    Załączniki:
  • Poziom 1  
    Baza powinna się rozwijać i dlatego dodam następny plik

STMP 3502
    v. 002.600.300

Niestety w moim odtwarzaczu wiesza się tuner FM, ale to prawdopodobnie z powodu kompatybilności
    Załączniki:
  • Poziom 2  
    Witam
    Chcem zmienić firmware bo nie moge otworzyć mp3'jki i nie wiem jaki firmware do niego :?

Oto tekst z pliku readme.txt z CD:

This is the customized Windows host software for SigmaTel MSCN Audio Player. Please verify that all the text and graphics are acceptable and let us know immediately if any changes are required.

This is a USBMSC host software implementation and will require USBMSC firmware (built using sdk 2.400 or later) with matching USBMSC Vendor and Product IDs as well as matching SCSI VENDOR and PRODUCT IDs. The firmware binaries shipped with this host, if any, were used to test your host applications and drivers on SigmaTel development hardware. You must replace the SigmaTel binaries with your hardware-specific firmware for proper operation of your player.

Please read the release notes at this site if you are upgrading your player to SDK 2.400:
    https://extranet.sigmatel.com/index.cfm/fusea...howDoc/docID/233/name/sdk2400releasenotes.pdf

The information for this player is as follows:

VERSION=1.552.0.139

Product_Description="SigmaTel MSCN Audio Player"
    SCSI_Manufacturer="SigmaTel"
    SCSI_Product="MSCN "
    USB_Vendor_ID=066F
    USB_Product_ID=8000
    External_Media=NONE

Company_Name="SigmaTel, Inc."
    Copyright_String="Copyright (C) 2003, SigmaTel, Inc."
    Updater_Title="SigmaTel MSCN Firmware Download"
    Default_Install_Folder="SigmaTel\\MSCN"
    Start_Menu_Folder="SigmaTel MSCN Audio Player"
    Start_Menu_Updater_Shortcut="Firmware Download"
    Software_Registry_Location="DEFAULT"
    Background_Title="SigmaTel MSCN Audio Player"
    Default_Format_Data_Area=FALSE
    Default_Volume_Label=""
    Install_Updater=TRUE
    Install_Uninstaller=TRUE
    INSTALLER_GUID=C9B59DAD-86AC-456c-80A7-B665E77AA325
    ABOUT_SCREEN_ICON=../../customer/SigmaTel MSCN Audio Player/vendor.ico
    UPDATE_SCREEN_ICON=..\\..\\resources\\general.ico
    SEARCH_DLG_AVI=..\\..\\resources\\stsearch.avi
    SPLASH_SCREEN_BMP=setup.bmp
    LICENSE_STRING="SigmaTel, Inc."
    OEM_NAME=""

HISTORY
    11/12/2003 - 1.542.0.139
    R/T ???? - <comment>

10/24/2003 - 1.539.0.139
    R/T ???? - <comment>

10/24/2003 - 1.538.0.139
    R/T ???? - <comment>

9/2/2003 - 1.511.2.139
    R/T 0000 - uninstaller fixes

8/11/2003 - 1.511.1.139
    R/T 0000 - Created.

Proszę o pomoc w wyborze firmwaru :?

Pozdro
  • Poziom 2  
    Patriic> Nie ma złotego srodka. Nikt ci nie znajdzie za pierwszym razem dzialajacego firmware do twojego playera. Musisz sam poeksperymentowac. Wierz mi warto. Nic nie ryzykujesz bo jak napisales player padł. Pomogło by gdybys podał jaki to odtwarzacz tj: Jaka kosc np.3502( otwórz obudowe i przeczytaj), ile pamieci, czy jest radio czy nie. Bo z tego co podałeś z instrukcji z pliku readme.txt z CD ta dużo nie wynika.
  • Poziom 1  
    Witam!
    Miałem podobny problem z odtwarzaczem NAPA 512LCD na kości sigmatela. Poszukując odpowiedniego softu znalazłem sporo ciekawych materiałów które się przydadzą w ożywianiu padniętych odtwarzaczy. Częśc z nich zamieszczam poniżej. Podczas wgrywania oprogramowania zauważyłem że przy wgraniu znacznie różniącego się firmwaru od oryginalnego po odłączeniu odtwarzacza od portu USB i ponownym podłączeniu komputer wcale nie wykrywał odtwarzacza. Czasami pomagało ponowne uruchomienie komputera, a jeśli nie pomogło to przy włączonym programie SigmaTel MSCN Audio Player Firmware Download Application zwierałem kolejne pary nóżek od 26 do 32 układu STMP 3502 po kilku próbach program wykrywał odtwarzacz.

Dane:
    NAPA 512 LCD
    Procesor:
    STMP 3502
    L100 - CA4
    U00118
    0444
    Pamięć
    SAMSUNG 443 512 MB

W załącznikach umieszczam działający z powyższym odtwarzaczem firmware, instrukcję obsługi odtwarzaczy NAPA LCD, data sheet STMP35XX oraz jakiś programik do naprawiania plików składowych firmware - nie sprawdzałem czy działa poprawnie.
  • Poziom 11  
    Podziękowania dla autora tematu.
    Wgrywałem jak leci kolejne wesje softu aż się udało.
    Spędziłem połowe dnia na tym, ale się opłaciło.
    Teraz mój player działa.
    Ludziska nie załamywać się, trochę cierpliwości a napewno się uda.:D
  • Poziom 12  
    @kover - cieszę się że się udało ! No cierpliwośc bardzo wskazana !!! Pozdr.
  • Poziom 2  
    Już prawie działa, wgrywałem po kolei i gdzieś tak w połowie zadziałał tylko przyciski nie chcą chodzić ale może przy następnych zadziała:|
  • Poziom 12  
    A co zrobić jak komputer nie wykrywa playera? Mam MP3 Logik na STMP3502 L100E- CA4 T00265 0531. Wcześniej odtwarzacz wykrywany był przez kompa ale po włączeniu migał jedynie wyświetlaczem. Wgrałem mu softa z STMP 3502 L100-CA4 T00038 0451 i po tej operacji MP3 nie jest widoczny przez komputer:( SigmaTel MSCN Firmware Downloader nie wykrywa też odtwarzacza. Czy ktoś wie jak zrobić zeby komp z powrotem widział odtwarzacz???
  • Poziom 1  
    hi guys
    i have genx mp3 player(128m).when i turned it on(sometime) ,it turning whit black screen and dont work.when i conect it to pc it's ok and it work as flash disk and have no problem .if i update firmware will be back my device or it have another problem ?what firmware is for my mp3player?
    best regards
  • Poziom 11  
    probowalem wszystkich firmware z tad i zaden nie pasuje;/ narazie mam pendrive a nie mp3
    Nigdzie nie moge znalec firmware do tej kosci
    SIGMATEL
    STMP3502
    L-100-CA4
    U00508
    0502

To jest bezfirmowka 512MB bez radia. Wyglada tak samo jak na pierwszym zdjeciu tylko srebrna.
    Jesli ktos dysponowalby owym playerkiem to prosze o wrzucenie firmware z niego.
  • Poziom 10  
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=3138493#3138493 <--tutaj jest opisany moj problem...

co do tego jakiego softa mam to nie dady bo moim zdaniem soft wlasnie padl...
    aktualizator firmwaru nie wykrywa mp3 <PC wykrywa go jako player recovery device class>
    a cos takiego pokazuje mi sie jak wlaczam program do sprawdzenia wersji softum, tak jakby go nie bylo....
    co zrobic??
  • Poziom 11  
    wgraj jakikolwiek firmware zeby chociaz byl widoczny jako pendrive w systemie wtedy zadziala ten program
  • Poziom 10  
    tylko jak mam wgrac ten firmware skoro go program od instalacji nie wykrywa??
    dajcie byle jaki firmware, ja moge kombinowac juz na wszystkie sposoby bo i tak nie dziala jak narazie....
  • Poziom 11  
    przeciez masz wyzej w tym topicu ok 60 f/w Kombinuj, powodzenia
  • Poziom 2  
    Link do sterony z cieakawymi informacjami dot. playerow:
    http://www.s1mp3.org/pl/

Dodano po 6 [minuty]:

Jeszcze jedel plik zawierajacy instalke firmware. Jak ustawicie player jako PLAYER RECOVERY MODE i wgracie ten sofcik to moze uda sie wam ozywic wasza MP3 a tyle aby potem wgrac prawidlowy firmware wg sposobu opisywanego na poczatku tego watku.

Pzdr
    Załączniki:
  • Poziom 2  
    Witam

Udalo mi sie ozywic moj mp3 player ale przyciski maja pozamieniane funkcje, probowalem juz duzo roznych firmwar-ow i nadal nic ;/

Moze ktos ma firmwar do dej mp3, wyglada tak jak na zdjeciu ponizej:

Player jest z firmy OASIS na kosci SIGMATEL 3502 512MB

Dodano po 56 [minuty]:

Oto firmwary ktore udalo mi sie zebrac do SIGMATEL 3502
  • Poziom 10  
    zatrzymalem sie dokladnie w tym samym momencie o i kolega ww...
    moze wie ktos jak pomoc, w mp3 nawet sie zapala podswietlenie jak ja do PC podlacze, czyli cos jeszcze w niej dziala ;p

gorsze jest to ze jak odpale program do aktualizacji firmwaru to mp3 sie wylacza z trybu "player recovery device class" i pokazuje sie jako dysk wymienny, a znika jako "player recovery..."