Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GolfIII '93 "moduł klimatyzacji" manualnej DIAVIA

zodiak318 08 Lip 2006 11:37 4534 7
  • #1 08 Lip 2006 11:37
    zodiak318
    Poziom 34  

Witam, dysponuje ktoś rozpiską połączeń "sterownika" klimatyzacji jak w tytule.Chodzi o taki wysoki moduł (wygladający jak przekaźnik) znajdujący się pod plastykową osłoną przy zbiorniku wyrównawczym płynu chładzącego.
    Nie włącza mi się klima (szczelna - świeżo po napełnieniu) i podejrzewam ten element ale nie jestem pewny(nie mam na podmiankę żeby sprawdzić a szkoda kupować w ciemno). Jeśli ktoś dysponuje opisem co (i z jakich czujników lub styków) powinno trafiać na ten moduł i jakie napięcia powinny z niego wychodzić to proszę o pomoc.

Na module napisane jest jedynie DIAVIA 068927

0 7
  • Relpol
  • Relpol
  • #3 08 Lip 2006 12:45
    zodiak318
    Poziom 34  

Chodzi mi o bardziej szczegółowe dane,czyli funkcja poszczególnych wyprowadzeń "modułu" Diavia (moduł ten ma wyprowadzenia opisane cyframi 1,2,3....) a on nie jest wyodrębnimy na w/w schemacie.

0
  • #5 09 Lip 2006 12:02
    zodiak318
    Poziom 34  

Dzięki ale dalej jestem w martwym punkcie, po dzisiejszej wizycie na giełdzie samochodowej zaczynam przypuszczać iż jest to niefabryczny moduł :/.Fabryczne są faktycznie takie jak ze schematu.

Ja nie mam modułu takiego jak na fotce :
    GolfIII '93 "moduł klimatyzacji" manualnej DIAVIA

Chwilowo nie mam cyfrówki aby zrobić fotkę tego co mam.

0
  • #6 09 Lip 2006 13:10
    tc
    Poziom 18  

Ja miałem usterkę na przekażniku dwupozycyjnym włączającym klimę który jest zamontowany w pobliżu zbiornika na płyn hamulcowy jest tam bezpiecznik w postaci blaszki przykręcony do styków( w moim przypadku spalony) pod przeźroczystą klapką . Do tego bezpiecznika doprowadzony jest prąd bezpośrednio z akumulatora. Przekażnik ten inaczej wygląda niż na zamieszczonym zdjęciu, o ile pamiętam sterowany jest przełącznikiem AC + obieg wewnętrzny

0
  • #7 09 Lip 2006 13:13
    zodiak318
    Poziom 34  

Dzięki ale bezpieczniki sprawdzone w pierwszej kolejności,przekaźniki też sprawne.Uszkodzony ten sterownik DIAVIA lub nie dochodzi do niego jakiś sygnał sterujący.

Na temat tego sterownika znalazłem wzmiankę tu http://www.molpir.sk/CZ/DIAVIA/bulletin/bulletin005.htm nazywany jest tam Timer'em.Mój angielski pozostawia wiele do życzenia, czy w tym biuletynie napisano o zastopięniu tego modułu przekaźnikiem?

Czy posiada ktoś schemat elektryczny klimatyzacji DIAVIA do golfaIII ? (nie jest to klimatyzacja fabryczna a domontowana poźniej we Włoszech).

0
  • #8 10 Lip 2006 17:05
    zodiak318
    Poziom 34  

Temat można zamknąć.

Usterkę usunąłem, nie łączyła jedna z kostek przy właczniku klimatyzacji

0
  Szukaj w 5mln produktów